Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Valaki össze tudná nekem...

Valaki össze tudná nekem foglalni röviden, hogy mi a baj a CETA-val, és TTIP-pel?

Figyelt kérdés

2016. okt. 17. 09:59
 1/3 anonim ***** válasza:
76%

Sokféle dolog miatt aggódnak az ellenzői. Joboldali részről leginkább, hogy csökkenteni fogja az országok szuveneritása a mélyebb összefonodás révén.


Baloldalról pedig amiatt hogy ez megint a nagytőkéseknek kedvez a kisemberek kárára.


Harmadik szempont a környezetvédelmi/fogyasztóvédelmi, mert az EU-s szabályozás sok téren szigorúbb mint az amerikai, és attól tartanak hogy rosszabb lesz.


Ennyiről tudok, de itt pl. van egy hosszabb összefoglaló, ha valaki jobban el akar mélyülni a témában.


[link]

2016. okt. 17. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

[link]


[link]


Ha jól tudom kb.ugyan ez a CETA is csak nem Amerikával hanem Kanadával illetve egy kerülővel Kanadán keresztül.

2016. okt. 17. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
76%

Mindenki csak a termékekkel kapcsolatos dolgokat említi.


Valahogy elfelejtődik, hogy ezekkel az egyezményekkel a nemzetközi vállalatok a kormányokat perelhetik ELMARADT HASZONÉRT.

És megnyerhetik a pert, mint Kanadában már megtörtént, és állami kártérítést kaphatnak, amit az adófizetők pénzéből fizetnek ki nekik.

2016. okt. 17. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!