Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A bitcoin kibocsájtásával...

A bitcoin kibocsájtásával milyen gazdasági alapon történik a valós pénz teremtése (bevonása a reálgazdaságba)?

Figyelt kérdés

Láttam a köztévében az interjút https://www.youtube.com/watch?v=2ar2hWweWrg. Most hallottam először a bitcoinról, nem teljesen világos számomra mit jelent, de amit mondtak abból nem teljesen világos, mi alapján történik a pénz bevonása a gazdaságba, hiszen azt mondták, hogy nem inflálódhat, viszont valós pénzé konvertálható.


Ha jól értem egy átlagember vesz egy bitcoinos gépet és/vagy a saját 5 éves gépét alakítja át és egy weboldalról cégek kapcsolódnak a gépünkhöz, melyen számításokat végeznek, cserébe bitcoinban fizetnek, amit árfolyamtól függően a felhasználó átváltja pénzre. Úgy olvastam elemzőktől, hogy az áram használata miatt nem éri meg a felhasználónak. Az egyik barátom nem saját lakásban, hanem szobabérlők házában lakik és a szobáért átalányt fizet, akármennyit is használja az áramot. Nos, neki megérné, nála lehetne ilyen bányászgépet üzemeltetni ?


Azt sem értem, hogy mivel a bitcointot valós pénzé konvertálható, azok a cégek kiadják a munkát a magánembereknek, mi alapján adják azt, hogy milyen mennyiségű bitcoint adnak érte? Ki jegyzi azt, hogy konkrétan 50 vagy 5000 bitcoinja van valakinek. Tulajdonképpen ezzel valós pénz áramlik a gazdaságba, ha jól értem.


Másik kérdésem az, hogy egy cég a számításait, miért ilyen egyéni emberek gépén számítják ki bitcoinért cserébe? Miért nem a sajátjaikon?


2016. okt. 25. 20:11
 1/7 anonim ***** válasza:
Kezdetnek olvasd el a wikipédia Bitcoin oldalát, az összes kérdésedre választ fog adni, ha mégsem, akkor írd le mi nem világos még. [link]
2016. okt. 25. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez a bànyászósdi arra volt jó hogy piacra dobják a bitcoint. Persze hogy legyen mögötte valami érték is kitalálták hogy az emberek a számítógépük erőforrásaiért kapnak bitcoint. Most már annyira csökkentették a kibocsájtást hogy semennyire nem éri meg bányászni még cél hardverrel sem mert nem hogy a villany árát nemhozza visza de egy cukorka árát nem fogod megkeresni vele egy hónapban.
2016. okt. 25. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 |Orfeusz| ***** válasza:

Amikor indult az egész, akkor sok bitcoint lehetett bányászni kis befektetéssel, de még nem volt értéke. Ahogy egyre jobban felkapott lett, nyilván sokan ráálltak a termelésre, és egyre-egyre több számítást kell elvégezni a bitcoinért cserébe. Most már többnyire kínaiak bányásszák (ha jól tudom) és külön erre a célra összerakott gépparkokat üzemeltetnek. Más érdekes stratégia zombihálózaton bányásztatni.

A lényeg, hogy mivel már mindenki ismeri a bitcoint, egyre kevesebb hasznot lehet termelni a bányászattal.

A keletkező új bitcoinok egy telítési görbét rajzolnak ki, vagyis egyre kevesebb és kevesebb új pénz kerül a rendszerbe, ezért nincs infláció. (Más okok persze inflálhatják a pénzt).

Az egész bitcoin bányászásnak a lényege, hogy emögött nem egy cég áll, hanem nyílt forráskódú a rendszer. Valakinek el kell végezni a számításokat a titkosításhoz és a pénzmozgások intézéséhez. Ezt a munkát adták ki a "bányászoknak", akik cserébe új bitcoinokat kapnak.


Remélem valamennyit tudtam segíteni, ha valamiben tévedtem azért elnézésedet kérem. Én sem vagyok annyira benne a témában. Ha érdekel, szerintem olvass utána, rengeteg cikk van róla a neten.

2016. okt. 25. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Javaslom, hogy mindenki nyomjon egy CTRL+ALT+DEL-t.

nézze meg milyen folyamatok futnak (nem programok folyamatok).

Ha lát ilyet, hogy "miner" vagy "mining" akkor a kedves Bitcoin-osok megfertőzték a gépét. Törölje a programot azonnal, mert lassítja a gépet.



Bocs, hogy nem a kérdésre válaszoltam.

2016. okt. 25. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

#4

Nyilván majd így nevezik el az ilyen jellegű programokat.

2016. okt. 25. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat és a linkeket. Sokat segített !


Lenne pár kérdésem, ami teljesen sötét most:


1. - Óránként bocsájt ki a rendszer egy bitcoint, ha jól értem, szóval egységnyi idő alatt állandót, majd ez feleződik szabályos idóközönként. Mégis miért lehet valós pénzre váltani ? Mi a fedezet rá?


A valuta, deviza mögött ott egy kormány az garantálja és emeli vagy csökkenti az alapkamatot, ezt értem. A részvényeket is értem, de ha keletkezik ebben az órában egy bitcoin amit holnap kivesz valaki X Ft-ra váltva, milyen valós gazdasági értéket tettek be érte és kicsoda? A cég, aki a bányászgépeket eladja, az cserébe a hatalmas összegért ad a tőzsdére adott dollárt egy bitcoin-ra? Mégis, mi a fedezete? Nem értem.


2 . - Azt is olvastam egy bitcoin oldalon, hogy nem vész el és nem keletkezhet korlátlan bitcoin, mert maguk a felhasználók ellenőrzik ezt is, de azt is olvastam, hogy a tőzsdéről meg innen onnan több millió bitcoin eltünt. Ráadásul a tőzsdéről, amikor azt írta a bitcoin oldal, hogy a saját bányászgépeden tárolódik a bitcoinod. Nem értem.


3. - Ha egy magánember bányászik és van pl X bitcoinja, az a gépén tárolódik, de ha leég, a gépe mert a villanyszerelő lekapcsolja a főkapcsolót vagy leég mint Malájziában a bánya több száz géppel, akkor az a bitcoin eltűnik?


4. - Olvastam fórumon, hogy valakinek havi 20 ezer Ft-ot bányászik, de ezt hogy tudja megcsinálni amikor 1 bitcoin= 200 ezer Ft. Lehet század bitcoint bányászni ? Úgy tudom, egy bitcoinnak egy titkos kódja van, amit ha feltör egy bányász megkapja az egész bitcoint vagy sem?


5. - Ha valaki a saját gépével egy bányásztársasághoz kapcsolódik, hogy nagyobb valószínűséggel bányásszon bitcoint, akkor a kitermelt bitcoint a közösbe megy, de semmilyen szerződés sem garantálja, hogy megkapja a részét, aki csatlakozott, ha a bányásztársaság még pihentetni akarja a bitcoint?


6. - Nem értem, hogyan kapcsolódik ez a darkwebhez. Illetve, hogy kerüli meg a legalitást. Megpróbálom egy példával illusztrálni, mert ezt olvastam. Pl egy bérgyilkost felbérel és kifizeti bitcoin átutalással a bányászgépére, de a bérgyilkosnak előbb utóbb KP-re kell váltania, mert kaját csak abból vehet meg a rezsit abból fizetheti, viszont ha több millió illegális bitcoint átvált dollárra, akkor is végül bekerül a valós gazdasági világba, a NAV ugyanúgy megtudja, hogy mennyi KP-t fizetett. Nem? Hacsak nem rejti a párnájába, ahol leég vagy ellopják a bankban ugyanúgy megtalálja a NAV meg a rendőrség.

2016. okt. 26. 17:39
 7/7 A kérdező kommentje:
Ha valahogy kiszorítja a pénzt, akkor nincs szükség többet egyetlen könyvelőre, adminisztrátorra, közjegyzőre sem? Kamatot sem lehet kérni akölcsönre?
2016. okt. 26. 17:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!