Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Akik külföldön élnek, mely...

Akik külföldön élnek, mely országba költöztetek ki?

Figyelt kérdés
Miért pont oda? Mióta éltek ott? Mennyire vagytok megelégedve a mostani helyzetetekkel?

2016. nov. 2. 16:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
91%

Ausztriába költöztem 4,5 éve.


Így alakult, nem volt teljesen tudatos tervezés.


Meg vagyok elégedve mivel az állam munkanélküliként is gondoskodik rólam.


Ha pedig dolgozom kényelmesen megélek. (nem élek tömegszálláson)

2016. nov. 2. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Szállást hol szereztél magadnak, mikor kiköltöztél? Melyik városban telepedtél le?
2016. nov. 2. 16:42
 3/12 anonim ***** válasza:

Grazban élek.


A szállásom egy garzon, semmi extra.

2016. nov. 2. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Én Kanadában élek, anno nagyszüleim emigráltak ki ide 57-ben.


10évet éltem M.o-on most megint Kanadában élek. Most diplomázok az érettségim magyar.


Én meg vagyok elégedve és szerintem egy két évet még M.o-ra költözök.


(Bocsi a nyelvtani hibákért otthon tanultam a magyart)

2016. nov. 2. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerbiában élek.

Nem vándoroltam ki, csak a dédapám feje felett áthúzták a határokat.

2016. nov. 2. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
Texas, USA. Szeretunk itt elni:)
2016. nov. 2. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Norman Bates ***** válasza:
Anglia, orulok, hogy idoben kijottem, brexit utan mar nem lesz ilyen egyszeru.
2016. nov. 2. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Én nem kiköltöztem, én itt születtem. Vietnám.


3 állampolgárságom van. Vietnámi, DÉL-Koreai, és Japán.

Apám harcolt a Vietnámi háborúban (ne kérdezzétek hogy a francba került ide, a szüleim a mai napig nem hajlandóak róla beszélni, azt mondják, majd ha érzik, hogy a halálukon vannak, akkor elmondják), utána már itt is maradt, anyum később jött utána. Így vér szerint viszont magyar vagyok.


Mára mind a 3 országban van saját lakásom, és egy olyan cégnél dolgozom, ami mind a 3 országban jelen van, így amikor átmegyek máshova, csak átír a főnök és kész.


A rokonok miatt rengeteget jártam Magyarországon, és biztosra állíthatom, idekint messzemenően jobb az élet.


Dél-Koreában néhány terméktípus méregdrága, azonban az alapdolgok, a közműdíjak, rettentően olcsóak.


Japánban ez fordítva van, ott egész olcsón meg lehet kapni a máshol luxusnak számító dolgokat, míg az alap élelmiszerek, vagy a fűtés, iszonyatos árakon mozog.


Vietnám a legjobb ebből a szempontból. Minden olcsó. A közhiedelemmel, illetve az általam látott nyugaton leadott "dokumentum/természet" kategóriába csúfolt adásokban lévő hülyeségekkel ellentétben a minőséggel sincsen semmi gond. Sőt, bátran merem állítani, hogy ahol lakom ("Nghe an" tartomány, "Vinh" város) a csapvíz tisztább annál, mint amit Magyarországon Keszthelyen és Budapesten tapasztaltam.


Szeretem ezeket az országokat, mert mivel már gyermekkorom óta utazgatok családi barátok révén a 3 országban (eleinte mindig ugyanazokra a helyekre, így 8 éves koromban már volt akivel az utcán is összeköszöntünk), láttam 3 keleti, mégis teljesen különböző kultúrát, így hozzá hasonlítva a magyar videlkedéskultúrához...hát...

A legelső magyarországi megjelenésemkor(nem tudok rá jobb szót) már a repülőtéren egy roma letámadott, hogy ki tudnám-e pótolni a repjegye(!) árát, majd az elutasítás után egy cigarettát kért, majd megkérdezte nem tudnám-e egy kis kajával megdobni, a bőröndömben biztos van, mert látta, hogy voltam a szendvicsesnél. Amikor nem akartam kinyitni a bőröndöt, nekilökött a falnak, ordibált, hogy akkor is nyissam ki. A kis műsor alatt pedig szimpla meglepődött arccal, bámulva sétált el mellettünk 3 rendőr. Nekem ez volt az első benyomásom Magyarországról. Utána még történt egy s más, de azok az évek folyamán gyűltek fel.


Úgyhogy Magyarországhoz viszonyítva, nekem nagyon is tökéletes, nagyon meg vagyok elégedve a mostani helyzetemmel ebben a 3 országban.

2016. nov. 2. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

#8


Ha ez igaz, akkor ez tökre érdekes!

2016. nov. 2. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Tényleg érdekes, de megkérdezhetem, hogy hol végezted az iskoláidat? (Az elemitől kezdve.)
2016. nov. 3. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!