Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Az imperializmus és a liberali...

Az imperializmus és a liberalizmus hogy fér meg egymás mellett?

Figyelt kérdés
Ha valaki liberális akkor az imperializmust el kéne ítélnie. Legalábbis mások megkárosítása, kifosztása nem éppen a békés együttélés párhuzama.
2016. nov. 3. 17:27
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
89%

Te most milyen liberalizmusról beszélsz?

Gazdaságiról, politikairól, társadalmiról, jogiról, történelmiről, melyikről?

Mert a gazdasági liberalizmusnak az nem, hogy kizárja az imperializmust, ellenkezőleg, arra épül.

De még a társadalmi liberalizmus is megtűri a jelentős vagyoni különbségeket.

A liberalizmus nem baloldali ideológia, főleg nem kommunizmus.

2016. nov. 3. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Nekem valahogy működik a kettő együtt......


Ne felejtsük el, hogy sokáig a liberalizmus összefonódott a nacionalizmussal (pl 1848). Egy nemzet lehet liberális felfogású a saját állampolgárai felé miközben elnyom másokat.

2016. nov. 3. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
48%
Kérdező feltehetően nem járatos sem a filozófiában, sem a közgazdaságtanban, sem a történelemben és általában a társadalomtudományokban és nem is járt Marxizmus-Leninizmus Esti Egyetemre.
2016. nov. 3. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Tehát akkor lehetek elnyomó és elfogadó egyszerre. Tehát ha én Magyarországon esetleg Oroszországban élek akkor elnyomhatom a Szíriaiakat ha otthon elfogadó vagyok akkor jó liberális vagyok. Köszcsi puszcsi
2016. nov. 3. 17:52
 5/15 A kérdező kommentje:
Lehet demokrata amerikai hogyha kifosztom afrikát de otthon küzdök a feketéj jogaiért.
2016. nov. 3. 17:55
 6/15 A kérdező kommentje:
Csak tudjátok a képmutatás miatt nem értettem sokszor a liberalizmust de olyan mint amilyennek gondoltam. Egy elfogadó fasizmus.
2016. nov. 3. 17:56
 7/15 anonim ***** válasza:

Kevered a dolgokat.


Egy nemzet vagy állam a SAJÁT állampolgáraiért felelős. Az ő jólétük az elsődleges, a többi állam jóléte nem érdekel senkit. Ez nem képmutatás, ez túlélési ösztön ami kódolva van a fajunkban.


Szóval igen.

Egy orosz vagy egy amerikai élhet liberális társadalomban miközben másokat megölnek a gazdasági érdekeik miatt. Ez van. Erről szól az emberiség történelme, és az evolúció is. Az erős túlél a gyenge elbukik ennyi.

2016. nov. 3. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Jó így már értem a liberalista embereket. Mert nekem mindenki irányába való elfogadás az elfpgadás ezért volt akkora képmutatás az egész eszme. Így már érthetőbb.
2016. nov. 3. 18:02
 9/15 anonim ***** válasza:
Neked milyen a liberális ember?
2016. nov. 3. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Olyan hogy jajveszékel hogyha egy menekültet nem engednek be viszont nem érdekli ha annak a menekültnek az országát kifosztják. Jajveszékel ha a feketéknek nem adnak jogokat de nyugodt szívvel vesz véresgyémántot amit fekete gyerekek bányásztak.
2016. nov. 3. 18:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!