Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ezek az országok egy-egy...

Ezek az országok egy-egy végérvényesen megbukott, működésképtelen, bűnös ideológia utolsó bástyái: Kuba, Kanada, Észak-Korea, Németország, Svédország?

Figyelt kérdés
Szerintem igen, valamelyik a kommunizmusé, valamelyik a liberalizmusé, de szerintem ez lényegtelen is, hiszen egyre megy a kettő.
2016. nov. 12. 19:52
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
78%
Ne reménykedj...
2016. nov. 12. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
92%

Apám unokatestvére a 70-es években ment ki Jugoszlávián keresztül Kanadába és köszönik szépen, de jól elvannak.

Másik rokonunk Münchenben szakács és évente új autót vesz.

Téged zavar az, hogy jól élnek?

2016. nov. 12. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
94%
Bezzeg Magyarország! Az nem bukott!
2016. nov. 12. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
94%
Azannya! Te aztán tudsz valamit! Ha "...., Kanada, ....., Németország, Svédország" Müködésképtelen, akkor mondanál példát a müködöképesekre is? Olyan jo lenne mester!
2016. nov. 12. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
27%
Kanada nem értem mit keres itt az egy marha jó ország. Tipikusan az ahol nem ez a fajta vadliberalizmus van.
2016. nov. 12. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
89%

4-es,hát Magyarország.

Nincs munkanélküliség,folyamatosan emelkednek a bérek,a szerető kormányunk megvéd minket,nő az átlag életkor,hála a megfelelő kórházi felszereléseknek,lassan olimpiát rendezünk...

Igaz,hogy kicsit be kell szívni,hogy el is hidd,hogy így van,de legalább a fű könnyen beszerezhető,mert szegényebb településeken az iskolák előtt árulják.

(legalább van oka apának suliba vinni a kölyköket)

2016. nov. 12. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
88%
Bár én is ilyen működésképtelen államokban élnék (kivéve Észak-Korea... igazából szerintem már Kuba is élhetőbb hely, mint ez az ország).
2016. nov. 12. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
88%
Erika szerint Magyarország is müködőképes, eltaláltam? :D
2016. nov. 12. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:

A kommunizmus, bár nemzetellenes eszme, de a legnagyobb károkat mégis az emberek életszínvonalában tette.


A liberalizmus elsősorban a társadalom, a közerkölcs, a kultúra bomlasztásával rombol. (Nemzet, család kitörlése az emberek fejéből, LMBT emberek istenítése, migránsok istenítése, multikulturalizmus, globalizáció, stb. erőltetésével okozza a kárt)


Ennek ellenére nem gondolom, hogy a liberalizmus képes a jólét megteremtésére, nem gondolom, hogy ha egy szegényebb ország liberális gazdaságpolitikát kezd folytatni, akkor az gazdasági növekedéssel jár együtt.

Itt is voltak olyan kormányok, akik liberalizáltak mindent, erőltették a szabadkereskedelmet, szabályosan betartották az IMF és Brüsszel utasításait, és nézzük meg, mindez hová vezetett.

Rengeteg kisebb, szegényebb ország van, akik hiába választanak liberális vezetést, az lehet, hogy a melegházasságot engedélyezi, de gazdaságilag nemigen jut egyről a kettőre.

Nem látom azt, hogy az EU vezető tagállamaiban, vagy az USA-ban az embereknek az utóbbi 20 évben emelkedett volna az életszínvonala, állandóan csak megszorításokról hallani.

Nem mondom, ezzel együtt még mindig jobban élnek persze, mint mi, de ez azért van, mert az USA nyomta ezeket az országokat pénzzel, illetve a gyarmatosításból meggazdagodtak, így tudtak tőkeerős gazdaságot kiépíteni, amiből még ma is élnek.

2016. nov. 12. 20:10
 10/26 anonim ***** válasza:
86%

#9


Olyan sok baromságot hordtál össze, hogy az hihetetlen.

2016. nov. 12. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!