Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ha Szaúd-Arábiába megy egy nő...

Ha Szaúd-Arábiába megy egy nő turistaként, akkor neki is kötelező a burka, de minimum a hidzsáb viselése?

Figyelt kérdés
Ő ott a pénzét költi, hisz turista. Mik az általános szabályok a turistákra vonatkozóan ?
2016. dec. 9. 21:55
 1/8 A kérdező kommentje:
El nem tudom képzelni a lánybarátaimat becsomagolva akármik is a helyi szokások....
2016. dec. 9. 21:57
 2/8 A kérdező kommentje:
Azt tudom, hogy Törökország az más, ott sok helyi se visel még hidzsábot se.
2016. dec. 9. 21:58
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

A legjobb tudomásom szerint:


Szaúd - Arábiába kutya nehéz vízumot kapni egy férfinak is.


Szaúd - Arábiába egy nő egymaga, férfi kísérő nélkül be sem léphet.


Egy nő nem vezethet autót Szaúd - Arábiában - valahol olvastam, hogy mostanában akarnak valamit enyhíteni ezen a téren.


Turizmusról nem is nagyon beszélhetünk, kivéve a mekkai zarándoklatot, de oda kizárólag muszlimok mehetnek zarándoklatra.

2016. dec. 9. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

2. Törökország bakfitty, ott többször voltam, kb. veheted Európának, egy külföldinek majdnem mindent elnéznek, főleg a turisták által járt helyeken. Nyilván egy mecsetbe nem akarj klottgatyában belépni, meg legyen benned egy minimális tisztelet feléjük, akkor semmi gond, lehet inni szeszt, Efes sör, raki stb.


Isztambulban felszálltunk a villamosra, feleségem shortban volt, az első - a legelső - férfi azonnal átadta neki udvariasan a helyét.


Voltam autóval lent majdnem a szír határig, Törökország szuper hely én csípem.

2016. dec. 9. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

A hidzsáb kevés, abaya kell (burkaszerű izé). Ahogy Hakapeszi írta, egy-két kiváltságos helytől eltekintve férfi nélkül nem mehetsz sehová, de sok helyre még férfival sem mehetsz be.


A zarándoklatokon kívül gyakorlatilag a közelmúltig nem nagyon létezett turizmus se.


[link]

2016. dec. 9. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Szaúd-Arábiába turistaként nehezebb bejutni mint Észak-Koreába, és igen csak felügyelettel az ott meghatározott dress code szerint mehetnek ki mindenki az utcára. De ha ez vigasztal ez még sok muszlim többségű országban így van, nem csak a szaúdiaknál.
2016. dec. 9. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Szaud Arabiaban nem letezik turista vizum gyakorlatilag - a maximum amit talan esetleg nagyon ritkan veletlen kaphatsz, az 4 fotol indul, es szervezett utazas. De egyebkent igen, a megfelelo viselet, amit takarja az alakot es a hajat szukseges lenne. Eletveszelyes lenne kilepni anelkul az utcara - ezt mellesleg nokent egyedul meg sem tehetne senki. Tok mindegy, hogy turista-e vagy sem.
2016. dec. 10. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Sok helyen játam, a Szaúd-Arábia éppen olyan mint írják előttem. Oda anno MALÉV géppel mentem mint kisérő (pilóta rokoni alapon) és a következő esti járattal jöttem is haza. Sok látnivalóra nem volt lehetőségem csak az elmondások alapján.Emlékszem hogy női arcot nem lehetett látni és feltűnően kevesen voltak kint az utcán vagy üzletekben. Akárcsak itt a migráncsokkal. Törökország viszont nagyon jó hely, ott a török szultánt is megvettem volna annyi minden van.
2017. szept. 23. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!