Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A román választásokon igen...

A román választásokon igen alacsony volt a résztvevők aránya. Mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés
Azért Európában egy átlagos szavazási hajlandóság is olyan 45-55% között van, Romániában kb 40% volt ez az érték. Milyen következtetést vontok le ebből?

2016. dec. 12. 18:17
 1/3 anonim ***** válasza:
82%

Hogy az embereknek tele a hocipojuk a politikaval.

Pont a szavazas miatt a szokasos 8 helyett 10 orakor lett volna a valtas. Egy emberen kivul mind bementunk inkabb rendesen 8-ra dolgozni mint szavazni. Akik igy hamarabb hazamehettek sem a szavazoirodat vettek celba.

2016. dec. 12. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

- Az elnokvalasztas erdekli a legjobban az embereket, 2014-ben 64% volt a reszvetel, 2009-ben 58%. (hatalmas elony, hogy mas megyeben is lehet szavazni)

- Utana szoktak jonni a helyi valasztasok (polgarmester + megyei tanacsosok) 50-55% kozotti reszvetellel

- Majd a parlamenti valasztasok (ez volt most is) 40% korul. (eleve csak a sajat lakhelyeden lehet szavazni)

- Az europai parlamenti valasztasokat a 30%-al inkabb hagyjuk is.


En altalaban 2-3 hetente szoktam hazamenni, mint ahogy a legtobb egyetemista. Viszont mivel december elsejen hosszu hetvegere hazamentem, ezert nem lattam ertelmet kovetkezo hetvegen is 3 orat utazni haza, majd 3-at vissza szinte csak azert, hogy elmenjek szavazni.

2016. dec. 13. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Egyetértek az előttem szólóval: túlszigorították a feltételeket azzal, hogy lakhelyhez kötöttek. Mi is más városból, ráadásul külföldről kellett hazautazzunk a párommal. Mondjuk mi megtettük, mert szerintünk ez olyan jog, amivel élni kell.


Sajnos a végeredmény annak ellenére sem kedvező, hogy a magyarok részvételi hajlandósága jóval a románoké fölött volt, és ettől megerősödött a parlamenti képviseltünk. Viszont sajnos olyanok a belső erőviszonyok, hogy nem sikerült a mérleg nyelvévé válnia (mivel az egyik nagy párt túl jól, a másik túl gyengén szerepelt). Így végül sajnos nem nagyon érte meg a dolog...


De egyébként a magyar közösségnek mindig az a jó, ha az országos részvétel gyenge, a magyar részvétel pedig erős (így felülreprezentálttá válik a közösség).

2016. dec. 23. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!