Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A koreai-félsziget egyesítésén...

SzabadMagyar kérdése:

A koreai-félsziget egyesítésénél mi történne, ha Észak-Korea diktátora, Kim Dzsong Un javára történne meg?

Figyelt kérdés

Mármint egy csapatnyi profi észak-koreai kém politikusnak állna és egyre nagyobb népszerűségnek örvendenének és váratlanul hazaküldené az amerikai katonákat és leépítené a déli hadsereget és azután Észak megtámadja Délt és semmi nagyobb lépést nem tenne ez ellen és az amerikai beavatkozást megtiltaná Dél.


Mi lenne Szöullal? A Samsunggal? Az átlag dél-koreaival?


Szerintem akár évtizedekre el lennének zárva így is az északiak a déliektől ameddig nem mossák át az ő agyukat is legalább fele annyira majd úgy 2030-ra(ha ez a közeljövőben lenne) teljesen egybeolvadna a két ország


Én nem rajongok egyik félért sem, de a legtöbb ember az ilyen egyesítést mindig a dél-koreai vezetéssel gondolják az emberek és írják, hogy (délt elözönlik a csóró északiak,nehezebb lenne a Németország egyesítésénél,az emberek rádöbbennének a globalizációra,fanatikus északiak merényletekkel bombáznák a délieket)



2017. jan. 8. 20:57
 1/9 anonim ***** válasza:
Az egész egy nagy diktatúra lenne. És az északi tisztára lehúzná a déli részét. Mint a germán példánál is nagy különbségek voltak a két fele közt.
2017. jan. 8. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
De szerintem, ha a kettő egyesülne ilyen formában akkor Japánnak komoly félelemre adna okot
2017. jan. 8. 21:03
 3/9 anonim ***** válasza:
Az lehet, de függ attól is, hogy az északi részt sikerülne-e felhúzni a délihez, vagy a délit lezülleszteni az északi-szintre.
2017. jan. 8. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Szerintem úgy Észak-Korea egy 5x-ös fejlődésnek örvendhetne, de Dél-Korea meg egy 7x-es romlásnak
2017. jan. 8. 21:14
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez lehetetlen volna. A dél-koreaiak fellázadnának a vezetés ellen. Észak se tudna kezelni 50 millió szabadsághoz szokott embert (több mint kétszer annyi, mint Észak lakossága és ott is csak terrorral tudják fenntartani a rendszert). Órákon belül polgárháború lenne, amit nem hagyna szó nélkül a NATO.


Ahhoz, hogy Észak-Korea fenn tudjon tartani egy hatalomátvételt, Dél-Korea lakosságának a javát ki kellene irtaniuk.

2017. jan. 8. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Lényegében egyelőre az esetleges egyesülés csak egy utópia.
2017. jan. 8. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Szerintem már az északiak már vannak annyira agymosva, hogy ne kelljen minden egyes lépésüket a kormánynak figyelnie, csak minden másodikat
2017. jan. 8. 21:32
 8/9 anonim ***** válasza:
91%

7-es,ez nem igaz.

Csak egy kis szikra kel és máris fellázad mindenki.

Hyeonseo Lee(egy lány aki megszökött,majd később könyvet is írtak róla)a Titanic film hatására lett szkeptikus és dezertált,hátra hagyta a családját a kultúráját és mindent,amit bő 20 évig vertek a fejben,mert látott egy romantikus filmet,amiben az emberek szabadon szerethetik egymást.

Az ember ösztönösen vágyik a szabadság minden formájára,egy darabig el lehet nyomni,de eltörölni nem.

2017. jan. 9. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ez most csak egy pici kukacoskodás, de az utolsót annyiban ki kell javítanom, hogy az "A lány hét névvel" című könyvet nem "róla" írták, hanem Ő maga írta. Ezért is olyan jó elolvasni :)
2017. jan. 25. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!