Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Trump ha ennyire migráns...

Iosephus33 kérdése:

Trump ha ennyire migráns ellenes, akkor miért nem kárpótolja a valódi amerikai őslakókat, az indiánokat?!

Figyelt kérdés
Pl az írókézekeknek, vagy szíúknak miért nem adnak saját államot Amerika területén?

2017. jan. 31. 10:20
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
0%
miről beszélsz? hova? hova mikor adómentes kaszinóik vannak.én a helyükbe nem nyavicskolnék.most ha én betudom bizonyítani hogy az ukrán felmenőmet kinyírták az oroszok akkor most énis életfogytig tartó kárpótlást igényelhetek? mert bizony csúnya dolgok voltak arafele... get over it man...
2017. jan. 31. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 A kérdező kommentje:
Miért? Az amerikai indiánok 40 ezer éve ott élnek, a nagy részüket eltüntették a cowboyok, meg úgy általában az usákok a 19. században, úgyhogy sokra mennek azzal, hogy most egy részük nem nyomorog, meg van pár kaszinójuk
2017. jan. 31. 10:41
 3/33 A kérdező kommentje:
Most én nem erről beszélek, hanem arról, hogy kellene, hogy kapjanak egy saját országot az USA területén valami termékeny részén az Államoknak, de jó nagy régiót. Annak idején egész Észak-Amerika az övék volt
2017. jan. 31. 10:46
 4/33 anonim ***** válasza:
0%
törzsi területek elég autonómok.
2017. jan. 31. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
3%
tok mindegy hogy mit es hol kapnanak . a nagy reszuk akkor is reszegen vagy bedrogozva doglene egesz nap a foldon.
2017. jan. 31. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
9%

Látom nem tudod mi a különbség a migráció és a hódítás között.

Amerikát meghódították, akkoriban még a "hódítás joga" egy legitim módja volt annak, hogy a magadénak követelj valamit, azonban olyan soha nem volt, hogy "migráció joga" vagyis olyan, hogy odamész valahova és az a tiéd lesz. Az indiánokat legyőzték, ahogy ők is legyőzték a az azóta már kihalt indián törzseket és elvették az ő területüket, mellesleg nem tudom figyeled-e a statisztikákat (természetesen nem), de az amerikai indiánok a történelmük során soha nem éltek akkora jólétben, békében és soha nem volt olyan hosszú a várható élettartamuk, mint most. Mielőtt valaki azzal jönne, hogy DEHÁT EVETTÉK A FŐDJÜKET HURR DURR ÉS NEM TUDNAK VADÁSZNI, azok tisztában vannak vele, hogy az indiánok leszármazottjai nem sátrakban élő cigányok, hanem polgári életet élő, dolgozó amerikai állampolgárok? Gondolom nem, de titeket minősít, hogy azt hiszitek, hogy az indiánok még mindig olyanok, mint a Karl May regényekben.

2017. jan. 31. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:

@7


persze hogy nem figyelik.tényleg azt gondolják hogy valami prérin élnek közművek meg minden nélkül.

2017. jan. 31. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
0%

Az alkoholizmus genetikailag van már benne a sok indiánban. Hála a dicső amerikai "népnek".

Elég undorító dolgot csináltak meg velük. Én nem értek egyet azzal, hogy külön államot kapjanak.

És első a zsidók kapják a kártérítést a Holokauszt után, az oroszok sose fognak eljutni arra szintre, hogy ilyenek után akármit fizessenek. De rengeteg bűnt követettek el, sőt valamit mai napig nem ismernek el. De hát ilyen a világ. Ez van, ezt kell megtűrni.

2017. jan. 31. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 A kérdező kommentje:
7-es kommentelő figyelmébe ajánlom ama tényt, hogy több olyan indián törzs is élt a mai USA területén, ami fejlett városi civilizációt hozott létre jóval Kolumbusz meg John Cabot előtt...( anaszázik pl) . Indiánokat úgy tudom sosem kérdezték meg, hogy akarnak é usákok lenni, Geronimo, vagy Ülő Bika nem komálta usákokat
2017. jan. 31. 11:30
 10/33 anonim ***** válasza:
100%
Hagyjuk már az olyan dolgokat amiket, nem MI, A MA ÉLŐ EMBEREK CSINÁLTUNK. Úgy tudom még a nemzetközi jogban is van ilyen, hogy senki embert nem lehet felelősségre vonni az ősei bűneiért. Ha Hitler vagy Sztálin lett volna a nagyapám, akkor engem is börtönbe kell csukni?
2017. jan. 31. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!