Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Trump - Putyin - Erdogan -...

Trump - Putyin - Erdogan - Orbán: Miért 'kell' őket egy lapon említeni?

Figyelt kérdés

2017. febr. 2. 17:20
 1/6 anonim ***** válasza:
76%
Mert mindegyik hasonló illiberális jobboldali népnemzethy autokrata a maga módján, és mindegyik a diktatúra felé viszi az országát (vagy legalábbis rombolja a demokráciát), illetve sorozatos jogsértéseket követ el az ellenzékük ellen. Emellett laza ideológiai szövetségben vannak a beszűkült-nacionalista, euro/globalizmus/stb.-szkeptikus, regresszív, antiszekuláris politikájukkal. Trump esetében ezek a tendenciák persze még nem annyira jelentek meg, mert még alig volt ideje kormányozni, de előre látható, hogy ő is a másik háromnak az ideológiai irányvonalát fogja követni.
2017. febr. 2. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
77%

Putyin - Erdogan - Orbán: civil szervezetek ellehetetlenítése/fenyegetése, a média irányítása, korrupció, a nép hőseként tetszeleg, stb.


Trump meg 2 hete sem elnök. Amúgy is az USA-ban egyfelől nem lehet kiskirályságot építeni, másfelől az ottani emberek nem fognak hallgatni, hogyha csorbul akármilyen joguk.

2017. febr. 2. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
14%

"másfelől az ottani emberek nem fognak hallgatni, hogyha csorbul akármilyen joguk."

Mindent összevetve, neked milyen jogod csorbult orbán alatt? Én teljesen ugyanazt tehetem és nem tehetem mint 2010 előtt...

2017. febr. 2. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én meg még pálinkát is főzhetek.
2017. febr. 2. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én sem értem. Trump és Orbán ég és föld.
2017. febr. 2. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Jeffrey Spender ***** válasza:

#1:


"mindegyik hasonló illiberális jobboldali népnemzethy autokrata a maga módján"


Az USA nem hirtelen, most lett "nacionalista", hanem már évtizedek óta az.


Az Egyesült Államokban minden tanítási nap előtt eléneklik a kisiskolások a himnuszt, a házakon megszokott - sőt elvárt - látvány az amerikai zászló, amely ránk vonatkozva már "kinézést" von maga után itthon, nálunk egy ilyen bevezetése milyen visszhangot okozna?, iskolai rendezvények nem múlhatnak el Washington vagy Lincoln életéből merített jelenetek felelevenítésével, még a legkisebbeknél is, és általánosságban véve nagy kultusz leng az egykori, és a mai hősök körül. Nem oly rég láttam egy műsort (lényegtelen, mi volt, egy valóvilág-szerű kiszavazós reality), ahol az egyik szereplőnél úgy kezdték: "Jim egyébként háborús hős, hat hónapig szolgálta hazánkat Irakban", és taps, füttyszó. Még ilyen képtelen szinten is megnyilvánul ez.


Egy másik műsorban, ahol a reklámkészítés fogásait mutatták be, volt egy olyan reklámtervezet (versenyeztetve egymással többeket), ahol először katonákat és tűzoltókat mutattak, majd a narráció: "olyan sokat foglalkozunk hőseinkkel, de miért nem érdemlik meg ugyanezt a figyelmet hétköznapi hőseink is?" - majd postások és mentősök, állatorvosok felvillanásai következtek. Nálunk ennek enyhe árnyalata sem jellemző.


Olyan mélységekig átitatja az amerikai kultúrát a nacionalizmus, amelynek töredéke itt - ugyanazok részéről, akik Amerikát mint az "álmok hazája" definiálják - már felháborodást váltanának ki.


Még valami: az amerikai népesség körében kiugróan magas az istenhívők aránya. Magasabb, mint itt Magyarországon. De mivel ez előbbiek pünkösdisták, amely pedig Izrael létét tekinti alapvetésének, ezért ez jó, nemes. (Nézzük csak meg, hitműsorokat éppen a baloldali liberális ATV sugároz: 700-as klub, Vidám Vasárnap).


A katolicizmus viszont itthon "avítt, nem a modern realizmusban élő, középkori csökevény, amelyet ideje lenne meghaladnunk, és a tudománynak élnünk".


Egyszóval Amerika éppen a nacionalizmusra és a hitre épül. De mivel ez ott párosul Izrael háttérbástyájának önkéntesen vállalt szerepével, míg nálunk - ők így értékelik - épp ennek ellenkezője következne belőle, ezért itt rosszallást vált ki, ott példaértéket jelent. És már az is csörtét okoz, ha az alkotmányunkba bekerül a Himnusz kezdő sora, míg Amerikában ma is ott van a bankón: "In God We Trust".



Az USA-ban egy átlag demokrata (baloldali) kb. annyira hazafias, mint itt egy Jobbikos, egy republikánus meg egyenesen soviniszta itteni szemmel.


A népnemzethység nem csak erre a 4-re jellemző, Franciaországban többször is kormányoztak szocialisták, most is ők vannak kormányon, mégis büszkék hagyományaikra, múltjukra ... Vagy a románok és szlovákok is szocdemek, mégis azok is olyan nemzetiek, sőt sovinisztábbak, mint bárki más. Vagy Izraelben is vannak balos és jobbos pártok, de ugyanúgy hazafiak, cionisták.


Ami Putyint illeti, valahogy 2010 előtt nem szidtátok, de most miért kaptátok fel ?


Végül nagy antijobberként mit vallasz ?



"Emellett laza ideológiai szövetségben vannak a beszűkült-nacionalista"


Ugyanez vonatkozik, mint az előző pontra, annyival egészíteném ki, hogy mégis hogy érted a beszűkültséget és nacionalizmust ?



"regresszív, antiszekuláris politikájukkal"


Konkrét példákkal tudnád ezt alátámasztani ?

2017. febr. 5. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!