Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Szerintetek milyen világban...

Szerintetek milyen világban élnénk ha Sztálin helyett Trockij lesz a Szovjetunió vezetője?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy nincs sok értelme a "ha" szócskának, de azért érdekes eljátszani a gondolattal.

2017. febr. 16. 15:54
 1/4 anonim ***** válasza:
44%
Nem lett volna demokratikusabb a Szovjetunió Trockijjal sem.
2017. febr. 16. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Akkora terror szerintem nem lett volna mint Sztálinnál. Utolsó éveiben már Lenin bizalma is megingott benne, egyre inkább kezdte beteg alaknak tartani és igaza is lett. Amikor lehetőség lett volna, Trockij nem szólalt fel Sztálin ellen és ez lett a veszte. De szerintem Ha Sztálin nem lett volna, mi most németül beszélnénk ha egyáltalán élnénk. Sztálin olyan brutálisan fejlesztette a gazdaságot, hogy 30 év alatt egy elmaradott parasztnemzetből szuperhatalmat csinált. Rosszul hangzik, de ha nem lett volna annyira kegyetlen, és nincsen fejlett gazdaság, akkor a nácik simán lerohanták volna az oroszokat, és megnyerték volna a háborút.
2017. febr. 16. 17:05
 3/4 anonim ***** válasza:
Trockijnak sokkal agresszívabb külpolitikai tervei voltak. Ha Ő marad valószinűleg elöbb terjeszkedik keletre mint a németek nyugatra. A tervei hasonlóak voltak a németekhez ugyanugy irtott volna más népeket illetve rabszolgaságba állati létbe taszitotta volna őket. csak ép ott nem lett volna hova visszavonulni.
2017. máj. 14. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

3-as


Azzal nem értek egyet hogy Trockij irtott volna más népeket, hiszen maga sem volt orosz származású (ukrán-zsidó volt). Sőt, szerintem neki fontos volt hogy ne alakuljon ki nemzetiségi sovinizmus. Hogy mi hogyan élnénk ha ő kerül hatalomra? Akkor 56-ban a forradalmárok Sztálin helyett, egy Trockij-szobrot döntenek le, és ma őt tartanánk Hitler mellett a leggonoszabb diktátornak. Szerintem Trockij, lett volna ugyanolyan erős és kegyetlen vezető mint Sztálin (habár eltérő gazdasági és politikai nézeteket vallottak) és nem hiszem hogy a németek nyerik meg a második világháborút, de persze csak találgatni lehet.

2021. okt. 13. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!