Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ha a Brexit hatására Skócia...

Ha a Brexit hatására Skócia kikiáltja függetlenségét (népszavazással vagy anélkül), akkor Anglia megtámadja?

Figyelt kérdés
2017. febr. 19. 18:01
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
És egyébként arról, hogy a britek a elhagyják az EU-t, mi a véleményetek? Jól döntöttek, rosszul döntöttek? Persze, senki nem lát a jövőbe...
2017. febr. 19. 20:10
 12/16 anonim ***** válasza:
Szerintem a briteknek nem éri meg kilépni. Eddig is nagyon kiváltságos helyzetben voltak az EU-ban, az évtizedek során rengeteg opt-outot harcoltak ki maguknak, amiről a többi kis gyengébb állam csak álmodozhat. Ha egyszer mégis vissza akarnának térni majd az EU-ba, biztosan már csak rosszabb feltételekkel tehetnék meg. Egyébként szerintem egyáltalán nem olyan biztos még, hogy végül ki fognak lépni.
2017. febr. 19. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Szerintem sem. Nagyon kötik az ebet a karóhoz, hogy kilépnek kilépnek, de mégis csak húzzák a kilépési folyamat elindítását.
2017. febr. 19. 20:54
 14/16 anonim ***** válasza:
Azt nem tudom, hogy a britek kilépnek- e végül, de ha igen, akkor szerintem, csak idő kérdése, hogy a skótok így, vagy úgy, de újra szavazzanak a függetlenségről. Tulajdonképpen azzal "zsarolták" őket az angolok, hogy ha külön válnak, elbúcsúzhatnak az EU-tól. Azért ez nagyban befolyásolta őket a döntésben. Maradtak. Ehhez képest, az angoloknak köszönhetően, mégis búcsúzhatnak az EU-tól, ha semmi nem változik. Törvényszerű, hogy erre "reagálni" fognak, sőt, azt hiszem a brexit előtt, jelezték is, hogy ha Nagy- Britannia kilép az EU-ból, újra szavaznak a függetlenségről. Ideig- óráig az angolok keresztbe tehetnek nekik, de nem hiszem, hogy hosszú távon megakadályozhatják a dolgot, erőszak nélkül. Az viszont túl sok kockázattal járna.
2017. febr. 19. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Egyébként ezzel a húzásával szerintem Cameron felkerült a legbalekebb politikusok listájára :)
2017. febr. 19. 22:01
 16/16 anonim ***** válasza:

A kérdésre válaszolván:


Skócia függetlenedése esetén elvileg örökölhetné Nagy-Britannia helyét jogutódként az EU-n belül, de ehhez a többi Úniós orszég egyhangú jóváhagyása is kellene, aminek azonban több buktatója lenne:


- Spanyolország (a Katalán és Baszk függetlenség kérdése miatt)

- Szlovákia (a szlovákiai magyarok visszacsatolása Magyarországhoz vagy autonómiájuk miatt)

- Románia (az erdélyi magyarok autonómiája vagy Észak-Erdély visszacsatolása esetleg Erdély teljes függetlensége miatt)


Mivel, ha a fent felsorolt országok elismernék Skóciát Nagy-Britannia jogutódjaként az EU-ban, ezzel a saját elszakadni vágyó kisebbségeiket is elismernék.


Skóciának lehet felvételi kérelmet kellene beadni és úgy felvételt nyernie az EU-ba.


Az EU korábban kijelentette, hogy sem Nagy-Britannia mint egész ország, sem annak esetleg kiváló országrészeinek (Skócia, Wales, Észak-Írország) EU tagságától nem zárkóznának el. Skócia kiválása függő kérdés, Észak-Írország egyesülhet az EU tag Írországgal így visszatérne az EU-ba.

2017. jún. 13. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!