Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ukrajnában (például Ungváron,...

Ukrajnában (például Ungváron, Huszton) tényleg 20-30 ezer forintos havi bérekből élnek? Miközben (úgy tudom) az árak már majdnem magyarországi szinten vannak? Többi lent.

Figyelt kérdés

Tényleg sok fiatal menne már ki nyugatra, akár hozzánk is?


(Ugyanakkor nem beszélnek nyugati nyelveket - talán még az angolt is csak kevesen - így hallottam. Nem nehéz így a külhoni munkavállalás?)



2017. márc. 12. 10:20
 1/4 anonim ***** válasza:

Én két éve voltam Munkácson. Az árak messze nem voltak a magyar szinten. Pl egy helyi buszjáratra a jegy ha jól emlékszem, 60 ft lehetett, de biztos 100 alatt, a benzin is sokkal olcsóbb, talán fele a magyarnak, és a helyi élelmiszerek is olcsóbbak olyan 30-40 %-kal. És biztos sokkal olcsóbb a fűtés, meg az elektromos díj is.


Amennyire én olvastam, a 20 ezer inkább egy nyugdíj, a bérek azért e felett lehetnek. Tudni kell ehhez azt, hogy Ukrajna nagyon más ország, mint a mienk, nincs az az agyonadóztatás, hagyják, hogy a kisemberek segítsenek magukon, elterjedtek az önfoglalkoztatás és a mikrovállalkozások, sokkal inkább mint Magyarországon, ahol már ezeket is megfojtották. Szinte mindenki árul valamit, a legtöbben kerti termékeket, szolgáltatást, élelmet, ki mit tud, és ez az államot nem érdekli, nem adóztatja, az egyéneknek viszont nagy segítség. És bevett dolog a korrupció, nem csak a milliárdosoknál mint nálunk, de az állami élet minden szegletében, amivel a kishivatalnokok, a rendőrök is ki tudják egészíteni a szánalmas fizetésüket.


Mindezzel együtt ott általában szegényebbek az emberek mint nálunk, de nem annyival mint ha a 20-30 ezer forintot hasonlítjuk össze a magyar jövedelmekkel.

2017. márc. 12. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
68%
Ukrajnában az átlag bér 25 ezer körül van. De a ruszkiknál is 30k körül van. Ez a keleti jólét amire a hazai putyinisták úgy áhítoznak.
2017. márc. 12. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nagyon alacsonyak a jövedelmek, így az árak is jóval elmaradnak a Nyugat-európaitól, de még a magyar, lengyel szinttől is. A helyi valuta leértékelődött a válságban, így átszámítva az árszínvonal csak kb. 60%-a a magyarországinak.

Nagy mértékű az elvándorlás. Sokan mennének Nyugat-Európába is, de az ukránok viszonylag nehezen kapnak munkavállalási vízumot és nem sokan nem beszélnek olyan nyelveket. Az utóbbi években becslések szerint 5 millióan hagyták el Ukrajnát. A legtöbben, 2 millióan Oroszországba költöztek. Egyrészt a szoros családi, kulturális, politikai kapcsolatok miatt, másrészt Oroszország is támogatta a testvérnek tekintett ukrajnai migránsok letelepedését, 3 év tartózkodás után az orosz állampolgárságot is megkaphatják. A második legnagyobb fogadó Lengyelország, kb. 1 millió fővel, aztán Csehország és Szlovákia is sokat fogad. A lengyel nyelv eléggé hasonlít az ukránra, így könnyebben beilleszkednek és még a lengyel fizetések is többszörösét teszik ki az ukrajnainak. A lengyelek, csehek, szlovákok is szívesen fogadják az ukránokat, mivel könnyen integrálódnak és az ottani cégek így pótolni tudják az itteni nyugatra történő elvándorlásból adódó munkaerőhiányt. A magyar cégek is már próbálkoznak, hogy Ukrajnából szívják el a munkaerőt, pótolandó a munkaerőhiányt.

2017. márc. 12. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Olyan 30K a fizu.

Kenyér 120 ft, benzin 250 forint.

Az autók sokkal drágábbak, a gáz, áram meg minden évben emelve van. A gáz 3 év alatt 500%-ot drágult.

2017. márc. 15. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!