Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Tényleg igaz, hogy Nyugat-Euró...

Tényleg igaz, hogy Nyugat-Európában a "helyben születettek" bizonyos munkákat egyszerűen nem hajlandóak elvállalni és ezért van szükségük bevándorlókra?

Figyelt kérdés

Elsősorban a kevés vagy semmilyen képzettséget nem igénylő, ottani szinten alacsony bérezésű fizikai munkákra gondolok, olyan országokban mint Hollandia, Belgium, Nagy-Britannia, Németország, Ausztria és a skandináv államok.

Hogy az adott bevándorló teljesen legálisan érkezik Kelet-Európából vagy papírok nélkül Ázsiából vagy Afrikából, azt most ne firtassuk, csak a jelenségre vagyok kíváncsi.


2017. ápr. 20. 20:48
 1/4 anonim ***** válasza:

Részben.

Viszont akadnak mesterember vállalkozók,de gyakran ők is kelet-európaiakat foglalkoztatnak.


Viszont, takarítónak, árufeltöltőknek,raktárosoknak meg hasonlóknak nem nagyon megy el nyugat-európai.


Arra az egészségügyi életpálya sem népszerű.A legtöbben ott is felsőfokú műszaki vagy gazdasági szakot végeznek,mivel azokkal lehet sokat keresni.

Emiatt hiány van ápolókból,orvosokból.


Ha megnézed, vannak nyugati cégek, akik már Magyarországon, Szlovákiában toboroznak embert kintre.

2017. ápr. 20. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Igen igaz.
2017. ápr. 20. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Igen. Angliában nem látsz pl.: angol kukást. Vagy én voltam Németországban gyümölcsöt szedni, csak a tulajdonos volt német. Ellenben találkoztam román, székely, magyar,szlovák, de még ukrán "kollégával" is, akik "kulimunkát" végeztek ottanihoz képest semmi bérért.
2017. ápr. 20. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szerintem ez bonyolultabb kérdés. Először is, hogy ne dolgozzanak kevés vagy semmilyen képzettséget nem igénylő munkakörben, ahhoz szükséges olyan munkaerő, akik képzettebbek.

Másodszor, az emberek nagy része próbál a képzettségének megfelelő munkakörben elhelyezkedni. Ha nincsen ráutalva a szükség által, akkor miért helyezkedjen el másik munkakörben.

2017. ápr. 20. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!