Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Miért gondoljátok azt, hogy...

Miért gondoljátok azt, hogy az USA meg akarja támadni Észak-Koreát?

Figyelt kérdés

Sosem fogja megtámadni,legalábbis nem közvetlenül. Az USA-nak érdekében áll,hogy legyen Észak-Korea,mert így van oka,hogy katonákat állomásoztasson,tehát ezzel is kiterjesztheti a katonai befolyását.

Az USA-nak nem szándéka,hogy direkt módon neki menjen egy atomhatalomnak,legfeljebb a hidegháború ismétlődne meg.



2017. ápr. 21. 18:13
 1/10 anonim ***** válasza:
53%
Azt én sem gondolom, hogy háborút indítanának, azt viszont simán el tudom képzelni, hogy meggátolják Észak- Korea rakétakísérleteit. Konkrétan azt, hogy "leszedik" a kilőtt rakétákat. Aztán persze, ebből lehet "csetepaté", de nyílt háború, valószínűleg nem.
2017. ápr. 21. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
35%
Mert az usa mindenkit megtámad egyenként. Te mért gondolod, hogy majd épp Koreát hagyja ki?
2017. ápr. 21. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

"Azt én sem gondolom, hogy háborút indítanának, azt viszont simán el tudom képzelni, hogy meggátolják Észak- Korea rakétakísérleteit. Konkrétan azt, hogy "leszedik" a kilőtt rakétákat. Aztán persze, ebből lehet "csetepaté", de nyílt háború, valószínűleg nem."


Ha megint atomrakétát tesztelnének,azt rizikós lenne kilőni. De azzal egyetértek,hogy az USA biztosan nem akar háborút,ugyanis nem mondana le a távol-keleti fennhatóságáról.



"Mert az usa mindenkit megtámad egyenként. Te mért gondolod, hogy majd épp Koreát hagyja ki?"


Azért,mert:

1. Észak-Korea egy atomhatalom,habár nem túl erős ország,az egyetlen szövetségese pedig Kína(viszont Kína is távolságtartó),de senkinek sem érdeke atomháborút kirobbantani,

2. az USA Észak-Korea miatt állomásoztat katonákat a Távol-Keleten. Gondolod,hogy feladna egy ilyen előnyös pozíciót?

2017. ápr. 21. 18:51
 4/10 anonim ***** válasza:

Én lehetséges forgató könyvnek tartom, hogy az amerikaiak meggátolják a rakéta teszteket, a kilövést ( az indok mindegy ), mire a koreaiak bedurciznak és megtámadják az ottlévő pár hajót ( érdekes hogy amúgy minek küldtek oda szám szerint 5 db hajót? ), az amerikaiak válasz csapást mérnek és kész is a háború...

Sajnos én a legrosszabbra gondolok, pedig optimista ember vagyok.

2017. ápr. 21. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Szerintem a helyzet egyre komolyabb.

Jelenleg a felek a térségben:

Észak-Korea

Dél-Korea

USA

Oroszország

Kína

Meg még ide vehetjük szerintem Japánt.


Észak-Korea ha nukleáris rakétát indít nem valószínű hogy csak USA hajóflottát célozza meg.Valószínűbb hogy Dél-Koreát.Ami ugye határszomszéd.Rakétáknak 10-100 km hogy pusztítson.Ha alacsony röppályán küldik a tölteteket és lelövik a levegőben, több kárt csinálnak mintha becsapódna.Szóval nem lehet egyszerű feladat kivédeni ilyeneket.

Ami még bonyolítja,részemről,hogy Kína és Oroszország szintén felsorakozott az Észak-Korea északi határain egy-egy hadsereggel.

Pontosan miért? Határaikat védik? Vagy részt akarnak venni valamilyen formában a lehetséges konfliktusban?

Ki oldalán?

Japánt azért vettem bele a buliba mert mégis csak ő irányukba lövöldözték a próba rakétákat.Gondolom nagyon nem örültek neki.

A lényeg: Ez az öt nemzet egyenként is hülyék, nem hogy így egy rakáson egymással farkasszemet nézve!

2017. ápr. 21. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

5# Japánt nem kell odavenni. A második világháború után új alkotmányt vezettek be, amely azóta is változatlan. Ennek az egyik pontja tiltja a háború viselését. Azaz Japánban ( Japánnak ) tilos háborúzni ( háborúznia ).

Ettől eltekintve igen, Kína és Oroszország is jelentős haderővel sorakozott fel Észak-Korea északi határánál, Dél-Korea mindig is készenlétben volt, az USA pedig nem rég küldött egységeket... Veszélyes idők jönnek ha nem csak a megérzésem, de remélem nem nekem lesz igazam.

2017. ápr. 21. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
58%

#6

Nem hallottam erről a Japán alkotmányról,nem is jártam most ez miatt utána.Mert elhiszem.

Azt tudom hogy Japánnak vannak fegyvereik meg hadserege.

A mai világban a papírformának már sajnos nem sok jelentősége van ha arról van szó,meg lehet szegni. Mint az aláírt tűzszüneteket miközben a felek lövik egymást továbbra is...stb.

Azért vettem bele Japánt viszonylag mellékesen a többihez képest,mert az eddigi próba rakétakilövéseket provokatívan az ő irányukba végezték,némelyik egész közel a Japán partokhoz.Ez azért szerintem nem mindegy.Nukleáris rakétákat lövöldözni egy ország felé.

Egyébként hasonlóan látom én is.Ennek még rossz vége lehet.

2017. ápr. 21. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
#7 van hadereje és hadserege de az alkotmányuk tiltja hogy külföldön is bevethető legyen, ezt a kormányuk tavaly megpróbálta módosítani hogy legalább túszszabadításban bevethetőek legyenek külföldön hogy mi lett az eredménye azt nem tudom
2017. ápr. 22. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Amint korábban is írtam, elhiszem és igazatok van.

De ezt találtam a mai hírek közt:


"

KÜLFÖLD

Egyre kö­ze­lebb a há­ború, Japán is be­szállt Észak-Korea ellen"


"Két japán rom­boló kez­dett közös had­gya­kor­la­tot az észak-ko­reai par­tok felé tartó USS Carl Vin­son ame­ri­kai re­pü­lő­gép-hor­dozó ve­zette ha­di­ha­jó­raj­jal va­sár­nap. Az oro­szok és a kí­na­iak is ké­szü­lőd­nek."


"A Szamidare és az Asikaga nevű hadihajók több napon keresztül tartanak majd kommunikációs és manőverezési gyakorlatot az atommeghajtású repülőgép-hordozóval és kíséretével."


Nem tudom mi áll pontosan a Japán alkotmányban, de nem úgy tűnik mintha ki akarnának maradni valamiből.

2017. ápr. 23. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Ha Észak-Korea a 6.kisérletet is végre hajtsa,akkor támad mindenki! Szerintetek miért sorakozott fel mindenki Észak-Korea körül?
2017. ápr. 23. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!