Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mennyire nehéz Kanadában...

Mennyire nehéz Kanadában munkát vállalni?

Figyelt kérdés

Alig nyelvtudással.

Én úgy tudom,hogy az embernek a hátsó lyukát is átvilágítják többször is.

Nagyon nehéz kijutni,megkapszkodni ott.


Azért kérdezem,mert egy nagyon régi "ismerősöm" akivel nem tartjuk a kapcsolatot valahogy megvetette a lábát úgy,hogy alig beszélt angolul.

Évek óta ott él,jól keres.


Mi kell ahhoz,hogy valaki Kanadában vállalhasson munkát legálisan.

Jelzem ő is úgy ment ki,hogy nem volt állásajánlata.

Nem tudom mennyi időre kapott tartózkodási engdélyt,de az idő alatt munkát talált és valahogy még legális is lett a dolog.



2017. ápr. 26. 10:28
 1/5 anonim ***** válasza:

Akkor vállalhatsz legálisan munkát ha van work permited, anélkül nem.


Nyelvtudás nélkül szerintem nem érdemes kimenni. Ha eldöntöd hogy kimész tanulj meg angolul, nem bonyolult, 3 hónap alatt intenzív tanulás mellett fel lehet hozni magad egy egész jó szintre.


Nehéz ott maradni, az igaz. Lakást se nagyon tudsz kivenni ajánlólevél és work permit nélkül, jogsit se kapod meg work permit nélkül. Ha kimész illegálisan vagy hostelben laksz mint egy csöves vagy találsz valami kanadait aki kenőpénzért bérel neked egy lakást a saját nevére, de angol nyelvtudás híján ezt nehezen intézed.

2017. ápr. 26. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

3 hónap alatt angolul?

Nekem 3 év is kevés lenne. Nagyon blőd vagyok a nyelvekhez.

Csak kíváncsiságból kérdezem.Tényleg érdekel,de csak ennyi.Nem tervezek oda menni.

Be se engednének. Akkor meg minek.


És azt a work permitet hogy lehet beszerezni? Ahhoz ott is hozzá lehet jutni vagy innen kell beszerezni?

ja

Van különbség az elbírálásban aközött,hogy valaki magyar,dán,finn,román állampolgárként próbálkozik?

2017. ápr. 26. 10:54
 3/5 anonim ***** válasza:
Kanadában bőven lehet munkát találni, de angolul mindenképp tanulj meg. Nyelvtudás nélkül külföldön 2 métert nem lehet megtenni, munkát vállalni meg pláne. Vagy menj ki egy olyan haverral (ha van), aki beszéli a nyelvet.
2017. máj. 2. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Work Permit-et innen úgy tudsz intézni ha kapsz konkrét állásajánlatot, arra tudsz kérni. Ez akkor járható út ha annyira piacképes szaktudásod van hogy innen el tudod magad adni oda, de nyilván ez se megy nyelvtudás nélkül.
2017. máj. 2. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Work Permit nélkül, hogy lehet?


Úgy,hogy valaki kimegy turistaként-már ha beengedik,mert vízummal is visszafordíthatnak- és keresgél úgy lehet?

Nekem meséltek ilyenről csak nehéz elhinni.

Mert ÁLLÍTÓLAG sokan csinálták,csinálják ezt.Nem feltétlenül magyarokra gondolok.

2017. máj. 3. 14:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!