Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Milyen emléketek van Brezsnyev...

Veres Béla1 kérdése:

Milyen emléketek van Brezsnyev temetéséről?

Figyelt kérdés
1982.november 15.A nap,amelyet sohasem fogok elfelejteni.Az általános iskolában minden gyerek és tanár élő adásban nézte végig Brezsnyev temetését.Nektek milyen emléketek van erről a napról?
2017. máj. 8. 22:21
 1/7 anonim ***** válasza:
76%
6 és fél óráig tartott kiásnunk azt a rohadt gödröt...
2017. máj. 8. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
76%

#1 :D


Magára a temetésre nem emlékszem, gimis voltam, nekünk hálisten nem kellett végignéznünk. Annyi megmaradt, hogy utána igen gyorsan hullottak a főelvtársak, Andropov és Csernyenko is csak egy-egy bő évig bírta a kormányzást.

2017. máj. 8. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
82%

Hazudnék ha azt mondanám hogy amolyan "jaj,mi lesz most velünk?" hangulatba süppedtünk volna :)) Nekünk ő csak egy szovjet elvtárs volt, nem éppen a karizmatikus fajtából, egy "beszélő fej".

John Lennon halála azért sokkal jobban elszomoritott két évvel korábban, pedig kisiskolás voltam, viszont nagy Beatles-fan

2017. máj. 8. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
72%
Szegeny Brezsnyev, pedig hogy tudott csokolni :(
2017. máj. 9. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
76%

Emlékszem, de én valamiért otthon voltam, nem a suliban.


Tudtam, hogy ki ő, a Szovjetunió vezére, de kb. ennyi, 7 évesen még nagyon mélyen nem érdekelt a külpolitika.

2017. máj. 9. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
64%
Arra emlékszem, hogy az egyik kiskatona aki vitte-leeresztette a koporsót véletlenül elengedte a kötelet, vagy kicsúszott a kezéből, és frankón belezupált a gödörbe a koporsó. Gondoltuk is, hogy már nagyon magához kívánta az anyaföld, éppen elég ideig rontotta a levegőt. Szegény kiskatonát sajnálom, talán most szabadul valamelyik gulagról kedvezménnyel, az ezer éves kényszermunka letöltése után.
2017. máj. 9. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
1. Lehet, hogy egy iskolába jártunk? Ugyanez volt a program.
2021. febr. 26. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!