Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Az osztrákok cikinek tartják...

Az osztrákok cikinek tartják hogy nincs saját nyelvük?

Figyelt kérdés

2017. jún. 2. 10:13
 1/7 anonim ***** válasza:
89%

Az amerikaiaknak sincs. Meg az ausztráloknak. Na bumm

Nem erzel cikinek egy ilyen hulye kerdest?

2017. jún. 2. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
97%
Az Amerikai kontinens egyik országânak sincs saját nyelve, eltekintve néhány indián nyelvtől pl. a kecsua Peruban. Ausztráliának, Új-Zélandnak sincs. Euròpában Belgiumnak és Svájcnak sincs.
2017. jún. 2. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
34%

De van. Csak nem mindenki beszéli. És nagyobb országok több népcsoportból tevődnek össze, több "saját" nyelvvel.


Kérdező, miből gondolod, hogy az osztrákoknak nem saját nyelvük, amit beszélnek? Csak azért, mert a nép neve és beszélt nyelvének neve nem azonos?

2017. jún. 2. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
96%
Voltál már Ausztriában? Ha igen, akkor tudod, hogy van "saját" nyelvük. Sőt,minden régiónak van. Sokszor egymást sem értik a különböző tartományból érkezők. Ha nagyon megerőltetik magukat, akkor tudnak Hochdeutschot beszelni, de nem mindenki. Én felsőfoú nyelvvizsgával jöttem, boldogultam is Németországban, itt meg egy szót nem értettem. Plusz egy év volt kb belejönni a nyelvjárásba. Igaz, ezek nem hivatalos államnyelvek. Ez tény,de hidd el, van saját nyelvük... 😊
2017. jún. 2. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
90%
Nem hiszem, szerintem az osztrákok, ķöszönik, jól vannak a német nyelvükkel együtt.
2017. jún. 3. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
71%
A német nyelv az osztrákok saját nyelve. Miként a magyar nyelv az székelyek anyanyelve...
2017. jún. 3. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
52%

"Az osztrákok cikinek tartják hogy nincs saját nyelvük?"


Hm... szerintem sokkal cikibb, hogy a magyart sehol mashol nem ertik meg es a kornyeken egy nyelvvel sem tud kommunikalni...

2017. jún. 4. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!