Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ha a Föld népessége már...

Ha a Föld népessége már annyi, hogy éhínségek törnek ki, és túl nagy lesz a környezetszennyezés, hogyan tudják megoldani azt nemzetközi szinten?

Figyelt kérdés

Tudni kell, hogy a Föld közel 3x ennyi embert el tudna tartani! Nehéz elhinni, de így van! De csak akkor, ha minden egyes ember lemond minden extra dologról, és úgy él, mint egy természetimádó hippi, és ha a ruhadarabjai száma nem haladja meg az 5-öt (most csak mondtam egy számot)! Mert, amit most ez a 7,5 milliárd ember csinál már sok! Nem kicsit sok, nagyon sok! Úgy, hogy a világ népességének többsége még alig bocsájt ki valami szennyezőanyagot, és alig esznek isznak valamit! És mégis sok! Így ha már ezzel az életvitellel sok vagyunk a természetnek, akkor mi lesz, ha még több ember lesz a földön? Ez esetben, ha a mostani szegények életszínvonala még nőni fog, és ők is olyan minőségben akarnak élni, mint mi, akkor annak az lesz a vége, hogy amit ez a 7,5 milliárd ember kibocsát, az megsokszorozódik. Ráadásul egyre fogynak az erdők, mert nincs hely a termőföldnek, és az erdőkből csinálnak szántóföldet. Az élelem hiány pedig népességvándorlásra ad okot.


Csak egy gond van. Hogy hiába!! Ha Európa összes államában, hazánkban is, mindenhol, eltűnne az összes ember! Akkor is sokan lennének a földön! És az ide érkező 400 millió betelepülő után még ott nyomorogna 4,5 milliárd! És ha azok is eltűnnének, és újabb 400 milliónak lenne helye itt...! AKKOR is még maradna 4 milliárd ott! Akik még mindig nyomorognának! Nincs hely!! Kell a hely a szántóföldeknek! Kell a hely a városoknak, és annak a maradék kis erdőnek, ami még megvan! Bálna már alig van! Cápa már alig van! Egy csomó hal, amire vadásznak, már alig van! Fáj, fáj, hogy kipusztulnak, de az még jobban fog fájni, ha utána kipusztul kapásból 2 milliárd ember! Mert nincs elég kaja! És eközben a környezetszennyezés csak egyre nő! Akik most jobb életszínvonalba kerültek, azoknak is le kell gyártaniuk azokat a dolgokat, amiket nekünk! Isten ments, hogy sajnáljam tőlük! Az amerikaiak a sokszorosát bocsájtják ki annak, mint amit ki szabadna bocsátani, hogy ne szennyezzük túl a környezetet és ne rohanjunk a végünkbe! Isten ment, hogy sajnáljam tőlük! De hova fog ez vezetni? Így, ezzel a tendenciával 9 milliárd ember környékén beüt a krach. Az egész földön! Mert akkor olyan helyzet alakul ki, hogy mínusz 500 MILLIÓ ember sem érezhető meg! Mert egyszerűen annyian lesznek a földön!


A megoldás az, hogy vagy mindenki, Orbán Viktorral, Angela Merkellel, Donald Trumppal, minden politikussal és minden gazdag emberrel együtt és mindenkivel együtt a világon visszafogott életet élünk, napi 2x eszünk max, vizet alig használunk, a végletekig környezettudatosak leszünk, és használati tárgyunk nem sok lesz, vagy borul az egész! Bár ezzel is borul az eddig felépített társadalom is! Ne értsétek félre, nem azt mondom, hogy harcoljunk! Mert nem akarok harcolni, inkább elmenekülnék, mintsem meghaljak, mert sem ölni nem akarok, sem meghalni. De ha harcolunk, ha nem, ha ennyi embert nem bír ki a föld, akkor vagy élelemszerzési harc közben, vagy az ágyon feküdve, vagy a konyhaszéken ülve fog meghalni több milliárd ember! Mert más választás nincs! Vagy bekövetkezik valami, vagy nem! Vagy megússzuk, és egy szál ruhában nulla közeli kibocsátással tengetjük évtizedekig mindennapjainkat, és akkor nem hal meg senki. Vagy nem teszünk így, de akkor milliárdok halnak meg vagy harcban, vagy az éhezésben, vagy másban. A kérdés, hogy ezt hogyan lehet majd megoldani? Ha egyszál ruhában vegetálunk, hogy a kibocsátás minimális legyen, akkor a gazdaság tönkre megy! Tönkre megy az ipar! Tönkre megy az eddigi önnfentartó piaci rendszer! Hiszen már nem az lesz a cél, hogy egy dologból minél többet gyártsunk le, hanem hogy egy dologból minél kevesebb is elegendő legyen! Ha meg az emberek lemészárolják egymást vagy odahalnak a konyhaszékbe, akkor megint tönkre megy a piac meg a gazdaság! Hogyan legyen tehát?


Ha már a jelenlegi gondolkodásmóddal és hozzáállással nem fogjuk tudni a jelenlegi helyzetet sem fenntartani (még a környezettudatossal sem), és nem hogy javul, de még romlik is a helyzet, akkor hogyan lesz? Hogyan lesz ezek után? 9 milliárd ember itt lesz 15-20 év múlva! Aki most 20 éves, az lesz 35-40. Az semmi. Az még fiatal. Tehát a mai huszonévesek még a kisgyerekeikkel fognak játszadozni, amikor ez a dolog kezd erősödni! Kérdésem, hogy nemzetközi szinten hogyan próbálják a helyzetet javítani? Van bármi ezzel kapcsolatos elképzelés? Mert a tudósok többsége az emberiség által létrehozott globális katasztrófát 2100 körülire teszik, ahol is milliárdok halnak majd meg. Köztünk élnek már, akik még megélik. De hogy évtizedek múlva történjen valami, az lehetségesebb, mint eddig gondoltam. Amit mondtam, az csak egy gondolatmenet, egy lehetséges lefolyásáról a jövőnek. Ha erősen úgy néz ki, hogy igazam van, akkor már ne fogjuk vissza magunkat, mert így is úgyis mindjárt itt a vég. Akkor már fejlődjön legalább a technika, éljünk jól, én is nézek magamnak egy helyet ahova nyaralni mehetnék. Még búvárkodni sosem voltam, pedig úgy kipróbálnám! Mert akkor megteszem, besűrítem a céljaimat 10-20 évre, és várom, hogy a világban durvul a helyzet. És nem izgulok, mert minek, úgyis tudom a végét.


Sajnos sem az éves kibocsátott környezetterhelésről nem találtam adatokat, sem azt, hogy az erdők hány százaléka marad meg az eredetiből, semmit sem tudok, nem is találtam sehol de a reális adatok ismeretéből reálisabban lehetne következtetni.


2017. jún. 6. 00:37
 1/7 anonim ***** válasza:

Én nem akarok napi 2szer enni.


A fejletlen országoknak fogamzásgátlásról való felvilágosítás,ingyenes óvszerek.


A fejlett világban propagálni a kiscsaládos életmódot!

Tudatosítani az emberekben,hogy a sok gyerek életszínvonal csökkenéshez vezet.

Minden nőnek engedélyezni a 2.gyerek utáni sterilizálást.

2017. jún. 6. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 longlife válasza:
89%

Az elejét nem halottam, a rádióban mondták ...(valamennyi idő alatt).. 35 focipályányi erdő tűnik el a földön.

Kedves író.Végig olvastam jó volt.

Élj.Hisz amúgy is rövid az élet.

Nem véletlen a bakancslista.

2017. jún. 6. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Hú, végig tudtam olvasni.
2017. jún. 6. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Megoldja majd egy kis járvány vagy háború a sok népességet. És az elitért ne izgulj: ők nem fognak éhenhalni meg megfertőződni. Ők biztos bunkerekben lesznek.
2017. jún. 6. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

már 200 éve is túlnépesedett volna a föld csak akkor még a járványok nem oltással hanem koporsókkal végződtek


nem 90 évig éltek az emberek hanem 65-70


mindig voltak háborúk amik elég jól szabályozták a népességet


magas volt a csecsemőhalandóság


nem azzal van a baj hogy kevés az erőforrás az ember túlszaporodott a földön


amúgy mond meg egy fizikai munkásnak hogy reggel nyomjon be egy műzlit este meg kap egy kis pároltrizst (elárulom a műzliszelet megejtésénél ő nyom be neked egyet)

2017. jún. 6. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Egy nemzetközi népirtással. Minden ország pusztítaná a saját lakosságát.
2017. jún. 11. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

1. A Földi Egyesült Államok létrehozásával.

2. Szigorú születésszabályozással.

3. Erős környezet- és természetvédelemmel.

4. Anyagi javak halmozása helyett a szellemi javakra való áttéréssel. Egyetemek kapuinak kitárásával.

2017. júl. 6. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!