Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Miért nem egyesül(het) Macedón...

Miért nem egyesül(het) Macedónia és Bulgária, ha ugyanarról a népről van szó?

Figyelt kérdés
A bolgár és a macedón nyelv nagyon hasonló, ebből adódik az, hogy nem-e ugyanaz a nép-e a kettő.
2017. jún. 11. 19:42
 1/9 Baluba ***** válasza:
76%
Lehet, hogy igazad van, és nagyon szoros kapcsolat van közöttük, de ők ezt nem így gondolják. A Macenódok az ókori Makedónotól, és Nagy Sándortól származtatják magukat, a Bolgárok pedig a viszonylag jól dokumentált Bolgár törzzsel azonosítják magukat.
2017. jún. 11. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
64%
Azért két nyelv hasonlósága, nem feltétlenül jelenti, hogy egyazon népről van szó.
2017. jún. 11. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
66%
A macedónok szláv eredetű nép, míg a bolgárok török eredetűek, tehát k..va messze vannak egymástól.
2017. jún. 11. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
80%
Pedig bizony egy nèp,a macedonok csak azert vannak mert annak idelyen Tito azt akarta,hogy Bulgarianak ne lehessenek területi követelesei,ezert hoztak letre a "macedonokat",akiknek semmi kozuk a makedonokhoz
2017. jún. 11. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
74%
A 2. Világháborúban Jugoszlávia elfoglalása után is pár évre a bolgárok megkapták a mai Macedónia területét etnikai-nyelvi alapon.
2017. jún. 12. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Most is meg kéne kapniuk, ha ugyanaz a nép a kettő..🙂
2017. jún. 12. 19:37
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is. Én pl a románokat nem szeretem nagyon, de nekik is simán meg kellene kapniuk a mai Moldovát, mert ott is szinte csak románok élnek.


Elképesztően idiótán vannak megrajzolva a világban az országhatárok. Népek és egy nyelveket beszélők szétszabdalva, egymás mellett két ország ugyanazzal a nyelvvel/néppel, stb-stb.

2017. jún. 13. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló. Remélem a Székelyföldre is gondoltál, ami viszont 80-85%-a magyar/székely.🙂
2017. jún. 13. 19:12
 9/9 anonim ***** válasza:

Nem vagyok se Hitler-mániás, se egy nagy náci, de ahogy elrendezték Magyarország határait 1941-44 között én örültem volna ha az megmarad.

Akkor szerintem manapság senki nem háboogna Trianon miatt, ha így nézne ki az ország:


[link]


[link]


[link]


Nyilván a kárpátaljai ruszinoknak területei autonómiát kellett volna adni és a többi nemzetiségnek is kulturális autonómiát, de az belefér.

2017. jún. 13. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!