Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A brit kilépés (Brexit)...

A brit kilépés (Brexit) hatására Skócia önálló lesz valamikor?

Figyelt kérdés

2017. jún. 19. 14:19
 1/6 anonim ***** válasza:
77%
Igen, volt róla szó, hogy Skócia kiválik az Egyesült Királyságból és külön visszacsatlakozik az EU-hoz.
2017. jún. 19. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
38%
Én azt hallottam új szavazást írnak majd ki a közeljövőben róla. Remélem Skócia mint szuverén független ország az EU része marad.
2017. jún. 19. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Visszaestek a skót nacionalisták a mostani választáson, úgyhogy egy darabig nem várható újabb népszavazás.
2017. jún. 19. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

# 2/3 Időpont 06-19 16:14


Nem maradhat az EU tagja Skócia, ugyanis az újonnan létrejövő skót állam sem lesz az EU tagja, mivel most az Egyesült Királyság a tag.


Mire alapozod, hogy tag maradhat? A neten sokfelé olvastam már ilyeneket.


Az újonnan létrejövő skót állam maximum kérheti a csatlakozást és végig kell mennie a teljes, több éves csatlakozási eljáráson!


Amelyet bármelyik tag megvétózhat. Spanyolország, Románia, Szlovákia és még néhány meg is fogja tenni.


Csak a skót első miniszter erről mélyen hallgat, mert így tudja hülyíteni a népet.



Azt pedig nem értem, hogy sok embernek miért okoz szinte élvezetet a gondolat is, hogy az Egyesült Királyság szétesik.

Egyáltalán nem tudom támogatni, kár lenne azért az országért.

2017. jún. 23. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

#3:

Ez pontosan így van, Londonban eddig is elvetették egy második skót népszavazás engedélyezésének a lehetőségét, de a választásokon most maguk a skótok is alaposan helyre rakták a nacionalista Sturgeont. Ha May egyébként jól meg is szivatta magát és pártját az előrehozott választásokkal, de legalább a skót kérdésben csökken a rá nehezedő nyomás.

Függetlenségi népszavazás Skóciában leghamarabb kb. 10 év múlva lehet és ha egyáltalán megszavazzák akkor még újabb 10 év mire megint EU tagok lehetnek. Már ha addigra nem omlik össze az EU a jelenlegi formájában.

2017. jún. 24. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 akarkizoltan56 ***** válasza:
0%

elöbb utobb mindenki kilép az eubol

(akinek van esze)

2017. jún. 25. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!