Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A macedónok gyakorlatilag...

A macedónok gyakorlatilag olyan bolgárok, akik Nagy Sándor leszármazottainak tartják magukat, és akiknek Tito önálló nemzetet kreált?

Figyelt kérdés
2017. jún. 20. 18:11
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Körülbelül igen. A római uralom előtt trákok laktak ott, utána elnéptelenedett a terület. A középkorban szlávok települtek be és a 9. században önként csatlakoztak Bulgáriához, rokonnak tartották egymást. Aztán jött a török uralom, a 19. században a nacionalizmus és felébredtek: újra egyesülni akartak Bulgáriával, önmagukat bolgárnak tartották. Jugoszláviában Tito mondta ki, hogy ők nem bolgárok ( jöttek a szerbek, hogy ők a macedónok hegyvidéki szerbek, erre mondta Tito, hogy de nem is szerbek ), hanem macedónok és a nyelvük is macedón. Eközben a macedón nyelv közel azonos volt a bolgárral, mintha csak egy területi nyelvváltozata lenne ( mintha egy szegedi magyar beszélne egy székellyel ). Az ABC lett más, ugyanis a macedónok cirill betűvel írtak, a szerb ABC-t használták és ugyebár Jugoszláviában az volt a kötelező.
2017. jún. 20. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Valahogy úgy. Nem véletlenül vannak hadilábon a bolgárokkal, mivel ők nem hajlandóak a macedón nyelvet önállónak elismerni, a bolgár egy dialektusának tartják (és ez kb igaz is, még annyi különbség sincs, mint az orosz és az ukrán között). A görögökkel pedig a név és az említett tévképzelgésük miatt van konfliktus. Görögországban valóban van egy Makedónia nevű tartomány, Nagy Sándor onnan származott, csak éppen a macedónok mai formában akkor még sehol sem voltak, azt meg kötve hiszem, hogy a mai több millió ember mind-mind az ő utódja lenne. Szóval utálják a görögöket, ugyanakkor teli pofával hangoztatják, hogy a görögökkel rokon ókori makedón népből származó Nagy Sándor az ő ősük, sőt néhányan arról is meg vannak győződve, hogy a vezér maga is macedón volt már. Holott a mai macedónoknak kb. közük nincs az ókori makedón néphez, mely a görögökhöz áll közel. Szóval ez olyan nagyjából, mint nálunk az ősmagyarok, akik állítják, hogy már az egyiptomiak is magyarul beszéltek.
2017. jún. 20. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Amióta Szerbia megszerezte a mai Macedónia kb 80%-át 1912-ben,amit az Oszmán birodalomtól megfosztott területeket osztották szét a balkán ligában,mint valami maffiás pénzt.Bulgária kicsit megsértődött,hogy nem kapta meg Szkopjet és az ott környező területeket.Majd később nyaggatta Szerbiát,hogy adja ide már bolgárlakta területeit,de ez nem ment ilyen könnyen.Ez miatt tört ki a 2. balkán háború,ahol Bulgária egyedül volt,és persze hogy elvesztette,igy Szerbia kapott még 15%-ot.Ezután a bolgárok civakodtak a két világháborúban.Mindkettőben megszerezték egész Macedóniát,de megszivták.Sőt,az első világháború után Jugoszlávia megkapta a maradék 5%-ot,avagy teljes Macedón földet.A második után Tito békét kötött az akkori bolgár elnökkel(valamilyen Dimitrij volt a neve de nem emlékszem,nézz utána),igy javitva a jugoszláv-bolgár kapcsolatot.De azért Tito a biztonság kedvéért,hogy lehigitsa a bolgár nacionalistákat,létrehozta Macedóniát,mint tagállamot,mert ha egy nap függetlenné válik,nehogy már megint Szerbia/Jugoszlávia szivja meg(egyébként ő maga is tudta,hogy halála után a föderációnak csúf jövője lesz).

Mondjuk igy nem is olyan rossz ötlet,mert a szerbek és a bolgárok megvannak egymással leginkább :P

Igy a széteséstől kezdve Bulgária Macedóniára feni a fogát,mint független államra,nem mint szerb földre.

2017. jún. 20. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ja és Macedóniában egyébként jelentős albán lakosság is él, ami még okoz plusz problémákat. Gyakorlatilag ennek az országnak az összes szomszédjával van valami vitaforrása, hol a nyelv, hol a név, hol a származás, hol a kisebbség miatt.
2017. jún. 20. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Kimaradt a lakosság felét kitevő cigányság. Ezek a tehetséges emberek anyanyelvi szinten beszélnek cigányul, szerbül, bolgárul, albánul és törökül. Akihez kerül a tartomány, annak a nyelvét beszélik és arra is szavaznak testületileg. Legtöbbször ők döntik el egy-egy választás kimenetelét.
2017. jún. 20. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!