Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ilyen esetben mi történik?

Ilyen esetben mi történik?

Figyelt kérdés
Ha mondjuk egy illegális bevándorló küföldön szül gyereket(mondjuk egy német Amerikában)és később ezt a német embert elkapják,akkor mi lesz a gyerekkel és vele?Mármint,ha Amerikában született,akkor amerikainak számít a gyerek a törvény szerint,nem?Vagy mivel egy illegális bevándorló gyereke,így nem és vissza küldik Németországba?Tudom..rohadt sötét vagyok,hogy ezt megkérdeztem

2017. júl. 5. 18:41
 1/1 anonim ***** válasza:
Ha egy német állampolgár vagy bárki valahogy bejut az USA-ba, mindegy hogy milyen módon, és ott szül, a gyerek a ius soli alapján automatikusan megkapja az amerikai állampolgárságot. Viszont ha az anyja illegális úton jött be és elkapják, azonnal kiutasítják, de akkor nyilván az újszülöttet is az anyjával hagyják viszont ha már nagy a gyerek, mondjuk 16-18 éves, akkor kedvére jöhet vissza az amikhoz. Sőt a gyerek kettős állampolgár lesz, mert a németeknél a ius sanguinis működik, tehát a vérségi elv szerint az anyja után is kap egy állampolgárságot.
2017. júl. 5. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!