Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Lengyelország miért tartozott...

Lengyelország miért tartozott a keleti blokkba?

Figyelt kérdés
Az antant oldalán harcolt végig, a szovjetek mégis megszállták, pedig evidens, hogy minimum teljesen függetlennek kellett volna maradnia.
2017. júl. 16. 14:24
 1/9 Gugu Gabor ***** válasza:

Antant?

Ez most akkor melyik háború is?


Egyébként ha a másodikra gondolsz akkor már a kezdetekkor megszálták a szovjetek a fél országot.

2017. júl. 16. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Bocs, szövetségesek.
2017. júl. 16. 14:57
 3/9 anonim ***** válasza:
Lengyelországnak nem volt akkora jelentősége, hogy a nyugati szövetségesek miattuk, összetűzzenek addigi szövetségesükkel.
2017. júl. 16. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Elfeledkezel a Teheráni Szerződésről. Sokan szeretnek megfeledkezni róla. 1943 telén megegyezés született Európa felosztásáról, ennek egyik része volt, hogy melyik hatalom mit kap meg. És Sztálin ebben a kérdésben semmit sem engedett, mert védelmi potenciáljának alapvető eleme volt a lengyel területek szovjet érdekeltsége.

A világháború utáni felosztásban kizárólag nagyhatalmi szempontok játszottak szerepet. Holmi igazságosság pontosan annyira nem számított, mint Trianonnál.

2017. júl. 16. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
48%
Mert Lengyelország majdnem olyan menő volt mint Magyarország.
2017. júl. 16. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

"a szovjetek mégis megszállták"


Akkor lehet, hogy ezért, nem?

2017. júl. 16. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%

A lengyelek azt kapták jutalmul, amit mi kaptunk büntetésből.


A cinikus Antant hülye vicce.


Ez volt a megállapodás Jaltában.

Roosewelt odalökte Sztálinnak Kelet-Európát cserébe az időhúzásért, hogy csak olyan későn szervezték meg a partraszállást Normandiában.

Ugyanis az USA-nak egy nagyon legyengült Európa kellett, ahol ő osztja a lapokat.

2017. júl. 18. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A #7 válasz természetesen rosszindulatú, tudatlanságot tükröző, nagyképűen odalökött cinikus szöveg.


A németek elég erősek voltak ahhoz, hogy bárhogyan nem lehetett támadni. Teherán és Jalta sem szórakozásból lett kijelölve, a németek a többi európai légteret uralták, azon átkelni nem lehetett.

Churchill a Balkánon, vagy Olaszországon keresztül szerette volna a támadást kezdettől fogva. 1943 előtt erről szó sem lehetett, mert saját országuk védelmével voltak elfoglalva. Az USA is csak Pearl Harbourral tudott arcvesztés nélkül belépni a háborúba.

Csakhogy a Balkánon Tito uralta a terepet, és világosan kijelentette, minden, az országa területére lépő katonát ellenségnek tekint. Szóba jött az éppen kiugrott Olaszország, csakhogy mind a Balkánon, mind Észak Olaszországban ott voltak a hegyek. Akkor nem voltak még meg a jelenlegi utak. A technikát gyakorlatilag nem lehetett átvinni. A feladat megoldhatatlan volt, ezért jött szóba az ugyancsak veszélyes nyugati partraszállás. Annak az előkészületei jó soká tartottak, de még így is óriási veszteségek voltak. Ilyen hadművelet végrehajtása egyáltalán nme egyszerű feladat és nem elhatározás kérdése, elbagatellizálása a téma tökéletes tudatlanságát mutatja.

Ennélfogva a keleti front teljes egészében a nyugat által támogatott Szovjetunió felségterülete volt. Mire a nyugati front meg tudott nyílni, a Vörös Hadsereg saját országát felszabadította, és Kelet Európa egy részét is. Már az is nagy szó volt, hogy ott találkoztak, ahol ez végül bekövetkezett.

Lengyelország síkság, átmenni rajta könnyű, mint ez a történelem folyamán többször megtörtént. Ezért a Szovjetunió számára alapvető biztonsági szükséglet volt, előbb mondott volna le a Balkánról, Magyarországról, mint a lengyelekről. Így is 150 km-rel nyugatra tolta a határokat, Churchilléknek esélyük sem volt megtartani. A szövetségesek ez irányú szapulása azt mutatja, hogy felszólalónak semmi ismeret sincs politikai kérdésekben (csak nagy szája).

2017. júl. 18. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

#8


Ügyes, felmondtad a kincstári történelemkönyvet, amit a győztesek írtak.


Ebben benne van-e, hogy az USA miért utasította vissza a németek több fegyverletételi ajánlatát ?

Miért követelt feltétel nélküli megadást?

Hány emberélet, köztük zsidók, menekülhetett volna meg, ha az USA elfogadja a németek valamelyik ajánlatát?

2017. júl. 18. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!