Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Szerintetek milyen következmén...

Szerintetek milyen következménye lenne, ha a világ vezetői egyik pillanatról a másikra eltűnnének?

Figyelt kérdés

Tegyük azt, hogy holnap vagy holnapután a világ vezetői eltűnnek.

A világ vezetői alatt a minisztereket, az uralkodókat (ahol még vannak) és a hasonlóan magas tisztségben lévő embereket és a családjaikat értem.

(A milliárdosokat, terrorcsoportok vezetőit, maffiavezéreket nem értem bele.)


Szerintetek a világ meg tudna birkózni a problémával?

Hogyan próbálnák meg kezelni azt?


Illetve, ha van egy kis időtök, szerintetek az alábbi helyeken/térségekben mi történne ezután? Ki venné át a hatalmat? Demokrácia lenne-e ezekben az országokban? Mi változna?

-USA

-Közel-Kelet (különös tekintettel Irak, Szíria, a monarchikus arab államok, esetleg Irán)

-Észak-Korea

-Kína

-Németország

-Oroszország

-Nagy-Britannia

-esetleg 1-2 latin-amerikai vagy afrikai ország

Ha valaki nincs ideje, nem muszáj kifejteni mindent, de úgy lenne izgalmas :)


EZ TELJESEN FIKTÍV! Tudom, hogy ilyen nem történhet meg és NE ebbe kössetek bele légyszíves, hanem a kérdésre válaszoljatok.

Köszi!



2017. aug. 2. 15:25
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Most is van egy rakás ember, aki az ő pozíciójukra nyomul, pályázik, egymással verseng. Seperc alatt odakerülne valaki a helyükre.
2017. aug. 2. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Ez nyilvánvaló, engem inkább az érdekelt, hogy egyrészt (szerintetek) mekkora pánikot váltana ki például?

Mert nyilván, ha eltűnik a világ összes vezetője az összes médiaforrás azonnal az emberek arcába fogja tolni.


Másrészt, hogy kik léphetnek a helyükre?

Tehát versenyeznek többen, a demokratikus országokban, de közülük mondjuk kik lennének azok akik a helyükbe léphetnének.


Harmadrészt, az előzőből adódóan mely országokban törhetne ki fegyveres konfliktus emiatt?

Nyilván, ahol sok a hataloméhes ember, a hatalom közelében és vannak ellentétek ott lehet háború is.


Aztán, hogy mi lesz azokkal az országokkal, amelyek nem demokratikusak? Észak-Koreában mi történne? Az olyan monarchikus államokban, mint Szaúd-Arábia, UEA, Katar, Kuvait mi történne?

Szíriában, ahol egy diktátor, terrorszervezetek és kisebbségek harcolnak egymás ellen mi történne?

Az olyan országokban, ahol elvileg demokrácia van, de gyakorlatilag az ellenlábasokat lelövik a nyílt utcán (Oroszország, néhány latin-amerikai ország) mi történne?


Az egyes országok hogyan próbálnak megoldani a helyzetet?

Ideiglenes kormány vagy azonnal újabb választás a demokratikus országokban?

Mi lenne a diktatúrákkal? Ki lépne hatalomra?


Tudom, ez sok kérdés és nem is feltétlenül csak ezek mentén, csak egy kis iránymutatás, ha valakinek nem lenne világos, hogy miben is vagyok kíváncsi a véleményetekre. :)

2017. aug. 2. 15:43
 3/5 szántóvető ***** válasza:
ha a fideszes pártvezetés eltűnne akkor tömegpánik törne ki,még az utcára sem lenne tanácsos kilépni.
2017. aug. 2. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Igazából, ha az összes uralkodó, kormányfő és miniszter eltűnne, az sem okozna gondot. Nyilván minden országban van "forgatókönyv" ilyen esetekre.
2017. aug. 4. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Illetve hát, nyilván maga a "tömeges eltűnés", okozhatna pánikot, káoszt.
2017. aug. 4. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!