Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Határátlépés az Európai Unión...

Határátlépés az Európai Unión belül milyen határátkelőhelyeken lehetséges?

Figyelt kérdés

EU-n belül ugye minden tagállamba átmehetünk. Viszont kellemetlen tapasztalataim vannak, úgyhogy a fent említett dolog mégsem igaz.


2010 telén indultam Németországba, viszont az autópályán ideiglenesen árvíz volt, így azt el kellett hagyni, és Salzburg felé tudtam csak menni, de a régi úton. Ez nem volt gond, mivel volt egy régi térképem is, amin még szerepelt. Kissé hegytető felé lévő szorosban egy kijelölt határátkelőhelyen: Bundesrepublik Deutschland (kezdődik) és Bundesrepublik Österreich (vége) közölték, hogy nincs semmilyen megállapodás erre a határátkelőhelyre az Európai Unióval. Elmagyaráztam nekik, azt mondták, hogy sajnálják, vissza kell fordulni. Végül átkapaszkodtam a hegygerincen, avagy off-road csináltam meg, és leereszkedtem ilyen fehér sziklás bányaszerűnél, ahol ismét átkapaszkodtam és átmentem egy útra.


Hogyan lehet ez? Nem mindenhol lehet?

Most persze az egészen megy a határellenőrzés.



2017. aug. 11. 19:31
 1/1 anonim ***** válasza:

A vonatkozó szöveg közutakra vonatkozik. Vagyis nem toronyiránt, át a mezőn. Azt a határátkelőhelyet azóta degradálhatták...

Ausztria neve egyébként Republik Österreich.

2017. aug. 11. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!