Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Az amerikai kilépés a párizsi...

Az amerikai kilépés a párizsi klímaegyezményből milyen hatással lesz az éghajlatra?

Figyelt kérdés
Gondolom nem Donald Trump hozta meg egyedül ezt a döntést, hanem több hozzáértő emberrel egyeztetett. Én azt gondolom, hogy nem hozott felelőtlen döntést. Aztán majd idővel kiderül mi az igazság... Az amerikaiak nem hülyék, csak sokan szeretnék azt hinni.
2017. aug. 12. 12:02
 1/6 anonim ***** válasza:
90%

Sok szakértő azt mondja, az USA CO2 kibocsájtása az egyezmény nélkül is el fogja érni a vállalandó értéket.

Trump hivatalosan azért lépett ki, mert a szénbányászat felfuttatását ígértet a bányászoknak, és ezzel bevállalta a CO2 növekedést. A szakértők azt mondják, a szén felett eljárt az idő,mert rogyásig van palagáz.Ha tetszik ha nem, a felhasználók fokozatosan átpártolnak a kényelmes környezetkímélőbb gázra. A dolog másik oldala viszont már nem kapott akkora nyilvánosságot. A klímaegyezmény egy komplex, az élet majd minden aspektusára kiható rendszer, ami minden aláíró ország állampolgárainak plusz anyagi terhet jelent. Például itthon is érezni, hogy nagyon megszigorították, mindenféle vizsgához-engedélyhez kötik az üvegház-hatású gázos készülékek forgalmazását, telepítését. Ez egy klíma telepítésénél minimum 30-50% árnövekedést jelentett az elmúlt 2 évben. Nem beszélve arról, hogy a készülékek is drágultak az egyre szigorúbb előírások miatt. Rövidesen már csak az R32 felel meg a kvóták miatt, ami plusz 30% felár készülékenként. Egy ismerősöm azt mondta, hogy az USA-ban még vígan tolják a nálunk ezer éve betiltott freont, szarnak ők a klímára, csak olcsó legyen.Ez csak egy példa, de biztos van ezer.

Szerintem bárhogy bagatellizálják, rossz hatással lesz a kilépésük a környezetre, és még rossz példával is szolgál egy csomó környezetszennyező nemzetnek.

2017. aug. 12. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
47%
Magyarországnak is ki kellene lépni, ezek az egyezmények csak korlátozzák az országot.
2017. aug. 12. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Az amerikai parlamenti képviselő, bemutatott egy jégdarabot, és ezzel demonstrálta, hogy nincs felmelegedés. A másik azért tiltakozott a szélerőművek ellen, mert azok lelassítják a hűsítő fuvallatokat ezzel hozzájárulnak a felmelegedéshez. Szóval lehetne sorolni a marha képzett amerikai honatyák felkészültségét.

Trump kijelentette, hogy szerinte az egész globális felmelegedés hazugság, nem hisz benne. A twitteres beszólásival, meg a váratlan megnyivánulásaival ki is akasztja a szakértőit.


A klímaegyezményről viszont annyit, hogy az amerika nagyvállalatok többsége továbbra is tartja magát ahhoz, hogy minél zöldebb technológiát hozzon létre. Trump hülyesége ellnére is a környezetkímélőbb megoldások felé fordulnak. Teszik ezt mindazért, mert gondolkodnak, nem csak amerikai, hanem globális léptékben. Tisztában vannak azzal, hogy nemzetközi porondon labdába sem rúgnak, ha nem tartják magukat a nemzetközi rtendekhez.

2017. aug. 12. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Trump bármennyire is idiótának tűnik, nagyon ravasz, és a döntései mögött mindig ott áll a szakértői csoport. Amikor megválasztották, azt ígérte, mindent megtesz hogy USA továbbra is az első hatalom legyen miden téren, és különösen segíteni fogja a vállalkozásokat. Abból kell kiindulni, hogy amerika egy üzleti vállalkozás, amit pár tucat nagyvállalat irányít, és minden a pénz körül forog. A klímaegyezmény, hiába is kommunikálják az USA-ból, csak nemzeti szinten tud működni, vállalati szinten nem..

Adott volt a szitu Trumpnak, ha ratifikálja a szerződést, akkor ki kell építeni a gazdaságot teljesen átfogó ellenörzö-betartató rendszert a megfelelő bürokráciával, hatáskörrel. Ennek léte még nem garantálja hogy egy vállalat nem alkalmaz tiltott technológiát, anyagokat, de mindenképp ott lenne a lehetőség, ha megbukna szankciókkal, büntetéssel kellene számolni, és az imagének sem tenne jót egy ilyen fiaskó Ez azért 90% visszatartó erő szokott lenni. Az EU vállalatok már évek óta profitjuk jelentős részét a környezettudatosságra fordítják, mert ez itt Európában jól eladható. Milliárdokat költöttek technológiákra, fejlesztésekre, és az EU polgár hajlandó is többet fizetni egy termékért ha energiatakarékos, környezetbarát. Az USA vállalatok ebben a szegmensben óriási lemaradásban vannak, csilliárdokat kéne költeniük hogy felvegyék a versenyt az EU-s cégekkel.

Trump azt csinálta ami logikus. Felmondta a szerződést, így nem lehet egyetlen USA céget sem ellenőrizni, ugyan akkor minden cég azt kommunikálja, hogy ők betartják az egyezményt, ezért a mi termékeink is ugyan olyan jók mint az EU-s termékek. Kb az a szitu, mintha téged a rendőr letrapifaxozhat, és kapod a csekket, a szomszédodat meg még meg sem állíthatnák, csak egy SMS-ben kéne nyilatkoznia hogy nem ment gyorsan.

Ha az EU nem lenne gyarmat megtehetné, hogy minden olyan ország termékét bojkottálná, amelyik nem ratifikálja, és tartja be a klímaegyezményt. Tehetné ezt olyan alapon, hogy az EU polgárai nem akarnak vásárlásaikkal, fogyasztásukkal olyan cégeket, technológiákat támogatni, amelyek hozzájárulnak globális környezetünk pusztításához.

Az EU-nak van akkora belső piaca, termelő kapacitása, a muszkákon keresztül nyersanyag ellátottsága, hogy ha akarná nem szorulna rá senkire sem. Nem nekünk kellenek ők, hanem nekik mi. A TTIP es erről szól semmi másról.

Ha az EU-t egyszer tényleg olyanok vezetnék akik a polgáraik érdekeit képviselnék, már nem itt tartana a világ.

2017. aug. 12. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
"Én azt gondolom nem hozott felelőtlen döntést". Én meg azt gondolom, hogy felelőtlen döntést hozott, de végülis mit számít ez? Ilyen elnöke van az USA- nak, 'oszt jó napot.
2017. aug. 12. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nnna az egyezmény kb haszontalan volt.

Eleve nem helyezett kilátásba szankciókat, ha az aláíró ország nem tartja be a megállapodásba foglaltakat- innentől kezdve az egész haszontalan, kb. szimbolikus.

Aztán ott van az, hogy ha minden aláíró 100%-ig betartja az egyezményt, akkor a föld felmelegedése a század végére 0,2 fokkal lenne kevesebb, mint amúgy lenne- ez semmi, az évszázad végéről beszélünk.

És akkor ott vagyunk, hogy van egy szerződés amit nem kell betartani, és ha betartod akkor se ér kb semmit- viszont megnyomorítja a gazdaságodat. Te nem léptél volna ki?

2017. aug. 14. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!