Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Az oroszok miért vesződnek...

Jeffrey Spender kérdése:

Az oroszok miért vesződnek még a Cirill ábécével, miért nem Latint használnak?

Figyelt kérdés
Ne értsetek félre, nem akarom a Cirillt eltüntetni, nemzeti / kulturális sajátosságként maradjon is meg, de gyakorlatban egyszerűbb lenne használniuk a Latint.
2017. aug. 22. 16:43
1 2 3
 21/24 Alain Delon ***** válasza:
20: Akkor pl. a "gyerek" szót hogy írnád le?
2017. aug. 24. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
Gondolom lenne külön gy betünk.Más cirill ábc-t használó nyelvek ábc-jében is vannak külön betűk,amik pl.az oroszban nincsenek.De én nem ismerem az orosz nyelvet,csak a cirill ábc-t tanultam meg
2017. aug. 24. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 Alain Delon ***** válasza:
Nem kell külön "gy" betű...
2017. aug. 24. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
100%
mert egyszerű és következetes :D mint mondták már előttem is, de ez leginkább a szerbre igaz (mind latinnal, mind cirillel) de gondolom akkor oroszra is eléggé, van ez a mondás "Piši kao što govoriš, čitaj kao je napisano." azaz kb. "írj úgy ahogy beszélsz, beszélj ahogy írsz" Ez gyakorlatilag annyit jelent hogy egy betűhöz következetesen ugyanaz a hang tartozik és ugyanahoz a hanghoz következetesen ugyanaz a betű tartozik. "fonetikus" vagy hogy is mondjék ezt csak ott ez természetes. Tehát ilyen szempontból kvázi a világ legegyszerűbb írásrendszere
2017. szept. 29. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!