Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A béke vallása tombol Iránban is?

A béke vallása tombol Iránban is?


2017. aug. 27. 09:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Azaz.
2017. aug. 27. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
90%

Hogy Iran 25 even belul elpusztitja Izraelt?

Hmmm. Szerintem, ha Iran tenyleg megprobalja, akkor ahhoz a zsidoknak is lesz egy-ket szavuk.

2017. aug. 27. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
10%

Nem tisztem foggal-körömmel védeni Iránt, de eléggé démonizálva vannak a nyugati sajtóban. Párom egy éve volt kint Iránban és egész más, mint itt gondolnánk. Az ottani átlagember tisztában van azzal, hogy rossz a hírük nyugaton és összemossák őket az arabokkal.

Ennek oka az, hogy Irán a térségben a vezető ország lehet(ne), csak innentől kezdve egyből szemben áll Szaúd-Arábiával, akik most Amerika kegyeltjei. Egy érdekesség, hogy Amerika megtiltotta több muszlim országból a bevándorlást, köztük persze Iránból is. Szaúd-Arábiából érdekes módon nem. Közben meg lehet nézni a statisztikákat is, hogy milyen állampolgárságú egyének jelentettek terrorveszélyt az utóbbi időben az USA-nak. Iráni 0. Szaúdi annál több...

Persze, most Irán fenyegeti Izraelt, de ez kölcsönös, csak arról kevesebbet hallunk.

2017. aug. 27. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
59%

Egyetlen Izraeli vezeto sem tett SOHA Iran megtamadasara valo kijelentest. Sot hasonlot sem.

Az egyetlen, amit Natanyahu mondott az irani szovegekre valaszul: " Iran csak ne fenyegesse Izraelt."

Es ennyit KELL is mondania egy miniszterelnoknek, akinek az orszagat eltorlessek fenyegetik.

2017. aug. 27. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%

"Egyetlen Izraeli vezeto sem tett SOHA Iran megtamadasara valo kijelentest. Sot hasonlot sem."

Nem feltétlen vezetők kijelentéseire céloztam...Máshogy is lehet. Mikor úgy két éve izraeliek kinyírtak egy iráni tábornokot, ennyi pont elég a provokációhoz.

Vagy egy újabb történet, mikor Münchenben biztonságpolitikai konferencián az izraeli védelmi miniszter a szaúdival közösen elítéli Irán régiós törekvéseit. Szavait én nem nevezném túlzottan békepártinak: [link]

MOst ezzel nem azt akarom mondani, hogy Irán az ártatlan kis bárány, de semmivel nem rosszabb Izraelnél vagy a szaúdiaknál.

2017. aug. 27. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Iránban, elég régóta tombol a "béke vallása".
2017. aug. 27. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

" Münchenben biztonságpolitikai konferencián az izraeli védelmi miniszter a szaúdival közösen elítéli Irán régiós törekvéseit. Szavait én nem nevezném túlzottan békepártinak"


Te hogy reagalnal arra, hogy valaki, aki evek ota azt hangoztatja, hogy meg akar gyilkolni teged, az most a szomszedba (Sziriaba) akar bekoltozni(Iran ott szarazfoldi, tengeri es legi katonai bazisokat epit ki jelenleg) es gyilkosokat (Hizballa, Hamasz) tamogat ellened?

2017. aug. 27. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
6%
Izrael hosszú évek óta fenyegeti Iránt. Irán csak nem hagyja szó nélkül. Egyébként látom, jórészt zsidó oldalakról tájékozódsz, javaslok valami objektívebb forrást.
2017. aug. 27. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Izrael nem fenyegeti Irant. Iran fenyegeti - szoval is tettel is - Izraelt.

Egyebkent nem csak Izraelt, hanem az egesz terseget. Egyszeruen hatalomra tor, es ehhez az egyik legjobb modszer, hogy a muszlimok vezetojekent a zsidok elleni harc "elharcosanak" adja ki magat.

2017. aug. 28. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Először is, rengeteg iráni ismerősöm van, szóval nem tisztem Irán ellen beszélni.

DE: Izrael nem mond olyat, hogy 8 perc alatt elpusztíthatná Iránt (pedig általában tudjuk hogy tudná), Irán mondja.

Izraelben nem égetnek nyilvánosan politikai vezetők megnyitóbeszéde mellett Tel avivban iráni zászlókat - Iránban égetnek USA és izraeli zászlókat egyaránt politikusi jelenléttel, Teheránban.

Izraelben nem küldik ki a gyerekeket iskolában vonulva "halál Iránra" szövegeket skandálni, Iránban ezt megteszik.

A kis-sátán nagy-sátán politikai beszédekről már ne is beszéljünk, mert ésszerű ember röhögőgörcsöt kap rajta, hogy ez nem normális, de legfőképp nem 21. századi.


Én egyet értek abban, hogy Irán démonizálva van a nyugati sajtóban, de egy olyan országról beszélsz, ahol van egy teljhatalmú vallási vezető (akire amúgy nem szavazhatsz szóval ahogy az irániak mondják, ez nem demokrácia, ez közjáték), aki Izraelt kis-sátánnak az USA-t pedig nagy-sátánnak nevezi. Szóval lehet védeni Iránt, ahogy én is mondom, meglátogatni célszerű, állítólag gyönyörű, európaiakkal barátságos emberekkel van tele, többezer éves gazdag kultúrával, finom ételekkel és kitűnő zenékkel, de a politikai vezetése teljesen el van borulva, nem normális és beszámíthatatlan. Nyilván ez egy olyan dolog, amire a párodnak egy kirándulás alatt nem lesz rálátása. Nekem van, mert évek óta egy egyetemnyi perzsával vagyok jóban.

Mellesleg, néhány iskolában ismert a "march" fogalma (google translator, angolul így mondták), magyarul talán vonulásnak lehetne fordítani, amikor kiküldik a gyerekeket az udvarra és megy a halál Izraelre, halál az USA-ra skandálás, meg az Allahu akbar, Khomeini rahbar (Allah hatalmas, Khomeini vezető). Szóval Iránt óvatosan célszerű védeni.



Amire felkaptam a fejem még:

Nem értem miért baj, hogy Szaudi-Izraeli egyetértés volt Münchenben, örüljünk, hogy legalább ez a kettő nem nyírja egymást ebben a pillanatban. De ha már baj is, akkor javaslom, hogy olvassunk egy mondattal tovább...


"Az izraeli védelmi miniszter, illetve a szaúdi külügyminiszter szinte ugyanazokkal a szavakkal ítélte el Irán régiós törekvéseit" - gondolom eddig olvasott a szelektív olvasó (ejnye Izrael, pff) - "a külföldi terrorszervezetek iráni pénzelését és keményebb közös fellépésre buzdítottak"... itt elhangzott a terrorszervezet szó és a keményebb fellépésre buzdítás, buzdítsanak is. És sajnos ez már nem nyugati sajtó, ezzel a perzsák is tisztában vannak. Az arab tavasz óta Irán GDP-je nemhogy nem nőtt, hanem (hihetetlen teljesítmény, soha nem láttam ilyet - na jó, csak nagyon ritkán) a felére esett vissza pár év alatt. Hogy hova lett a pénz . . . (?) szólok, 200 milliárd dollárnál több pénzről van szó, a magyar GDP majdnem kétszereséről. Jelenleg ott tartunk, hogy az iráni ayatollahok országnyi pénzeket gyűjtöttek össze, irán ellen szankciók vannak (nyilván ez is elvett sok-sok pénzt), az infláció akkora, hogy egy pizzáért 100 000 tomant kell fizetni (röhej) és a szlengben egy nullát le szoktak venni és más pénznemet mondanak, az új iráni pénzeken lecsaptak egy nullát, de valljuk be felesleges, mert 5-öt is lehetne. A kormányuk meg szórja a pénzt a palesztinoknak, meg a hezbollahnak, a pénzt ami nincs, szóval bárki, aki az iráni kormányt (rezsimet - haha, gyakori szó ez arrafele) védi, az pont a perzsákal szúr ki. Nem Izraellel. Nem fogja Irán amúgy megtámadni Izraelt, maximum sakk mattban, szabályok nélkül. Az irániakkal szúr ki az illető.

2017. aug. 28. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!