Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Indiában tanítanak Hitlerről?

Indiában tanítanak Hitlerről?

Figyelt kérdés

2017. aug. 28. 11:08
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Azt tudom, hogy tanulnak történelmet, azt nem, hogy mennyire részletesen. A mi eurocentrikus világképünkben természtesen Hitler nagyon fontos szerepet játszik, de India történelmében kevésbé.


Szerintem nem tévedünk nagyot, ha azt feltételezzük, hogy annyit tanulnak Hitlerről, mint mi mondjuk Gandhiról.

2017. aug. 28. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy az első írja. Mi pl középiskolában alig tanultunk Pol Pot-ról vagy Mao Ce-tungról, náluk ez nyilván erősebb kultúrális benyomás.
2017. aug. 28. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Most,hogy India és Hitler egy kérdésbe lett emlitve,két érdekes és vicces tény jutott az eszembe:

1.A nácizmus szimbóluma Indiában a békét jelképezi.

2.Indiában van Hitler nevű fagylalt :D

2017. aug. 28. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
53%

Úgy tudom, hogy az indiai emberek kedvelik Hitlert, mert részben neki tulajdonítják függetlenségüket. Azért gondolják így, mert Hitler megtámadta Angliát, s az meggyengült, és ezért tudtak önálló állammá válni.


S eléggé népszerűnek tűnik: [link]

2017. aug. 30. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!