Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A magyar nacionalista oldalak...

A magyar nacionalista oldalak szívesen propagálják a horvát-magyar "barátságot"! Valóban létezik ilyen?

Figyelt kérdés
A történelemben amikor csak lehetett elárultak minket, amíg mi általában segítettünk nekik. Nyilván a magyar turistákat szívesen fogadják, de az átlag horvát hogy tekint Magyarországra?
2017. aug. 29. 17:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Kerülendő példaként.
2017. aug. 29. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Feltételezem hogy a magyar és horvát nacionalisták barátságának alapja Szerbia utálata.
2017. aug. 29. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
82%
Zrinyi, Frangepán mond valamit? Keresd fel az utóbbiak ősi várát Krk-en.
2017. aug. 29. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Pro Patria ***** válasza:
100%

A horvátok és a magyarok között nem rontja a kapcsolatot, hogy jelentős számú magyar kisebbség élne Horvátországban, ezért előbbiek nem érzik magukat fenyegetve, mi utóbbiak pedig sértve.

A történelmet sem elnyomottként értékelik, hanem társtartományként, így kevésbé érzik kényszerét az emiatti állandó kompenzálásnak.

Ez a két fő szempont, ami megkülönbözteti például Szlovákiától.

Igazából a két nemzet feszültségmentes diplomáciailag is, és társadalmilag is.

2017. aug. 29. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Lehet hogy tévedek, de a feszültségmentesség nem egyenlő a barátsággal. Nem azt mondtam hogy ellenségeskedés lenne a két nemzet között - bár 2 éve a horvát miniszterelnök, "Európa vakbelének" nevezte Magyarországot - csak szerintem barátság sincs. A horvátok a németekkel és osztrákokkal szimpatizálnak, és nem velünk, ezért nem szeretem, amikor valami olyasmit propagálnak, ami nincs.
2017. aug. 29. 20:18
 6/11 A kérdező kommentje:

A közös történelmi személyeket inkább hagyjuk, Romániával is van néhány , mégis utáljuk egymást.


A kisebbség sem jó példa. Horvátországban kevesebb mint 15 ezer magyar él, Szlovákiában majdnem félmillió. Mások az arányok.

2017. aug. 29. 20:27
 7/11 A kérdező kommentje:
Jaj, bocs, értem mire írtad a kisebbséget, félreértettem. Este van....
2017. aug. 29. 20:29
 8/11 anonim ***** válasza:
Olyan közömbös, nem erőltetik annyira a nagy haverságot.
2017. aug. 29. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Pro Patria ***** válasza:

Politikában változó. Van, hogy valami lerontja, mint a MOL horvátországi felvásárlásai, de ezek annak a pillanatnak szóló aktualitások.


Általában a két társadalom között az érintkezés pedig a turizmusban nyilvánul meg, ilyen értelemben a magyarok nyilván "szeretettek", az idei évben például rekordszámú volt a Horvátországban eltöltött vendégéjszakák száma a magyar állampolgárok részéről, és a két nemzet kapcsolata főleg erre a - kölcsönös jó véleményre, vagy jó viszonyra - épül. Más találkozási felület nincs is, ez viszont gyakori és kiterjedt. Nekik mi - szerintem - szívesen látott turisták vagyunk, pörgetjük a forgalmukat, örülnek, ha jövünk, és arányaiban igen sokan jövünk, nekünk pedig nincs történelmi sérelmünk a horvátok felé. A történelmi Magyarországban is külön számolt tartomány volt, és a nagyszámú magyar kisebbség hiánya okán is elmaradnak a súrlódások.

2017. aug. 29. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Hát, inkább létezik, mint sze
2017. aug. 29. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!