Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Szlovákia mennyivel gazdagabb...

Szlovákia mennyivel gazdagabb Magyarországnál?

Figyelt kérdés
GDPt meg más adatokat meg tudok keresni az érdekel, hogy mennyivel él jobban egy átlag fizetésből élő szlovák dolgozó egy átlagból élő magyarhoz képest.

2017. szept. 1. 00:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
92%

GDP-ben jobban de életszínvonalban rosszabbak.


Alig van bármiféle szociális támogatás vagy segély, ebben Amerika rendszerére hasonlítanak. Ha van pénzed OK, ha nincs pénzed semmi sem OK. Jó, nálunk az Orbán-kormány se éppen szegénybarát "akinek nincs pénze az annyit is ér" ugyebár, de a szlovák helyzetnél azért jobban állunk.


Pozsony nem rossz hely, mert Ausztria köldökzsinórján lóg, de nálunk Sopron is hasonló okokból ilyesmi.


Az ország többi részén hatalmas a szegénység, mindenhol kiégett házak és lerobbant gyártelepek vannak. Elég megnézni Komárom és Komárno között a különbséget. Ha átmész, talán nem tűnik fel olyan sok minden, de amikor jössz haza a hídon, azt hiszed Ausztriába lépsz át, annyi hirtelen a szín, meg a rendben lévő épületek.


Az ország keleti része sokkal rosszabb, mint Kelet-Magyarország, az ukrán háború előtt még meg is érte a helyieknek átmenni Kárpátaljára vásárolni.


Kassa polgármestere konkrétan PESTISJÁRVÁNYTÓL tartott a Lunik 9 nevű helyi cigánytelep miatt.


Ez a videó talán kicsit túlzó, főleg hogy elvileg Pozsonyra hivatkozik, de talán Kelet-Szlovákiára már igaz lehet:


https://www.youtube.com/watch?v=CVdRmprLhAg

2017. szept. 1. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
94%

Ahogy az előttem lévő írja. Pozsony és vonzaskore gazdag vidék, mivel itt a munkáltató rá van kényszerülve a magas bérekre, hiszen ha nem tenne akkor mindenki átigazolna Bécsbe ( fél óra az út vonattal ) tehát az átlagos életszínvonalat csak Pozsony dobja fel, amúgy meg kb olyan a helyzet Mint nálunk. Kicsit többet keresnek, de amúgy meg a szolgáltatások is drágábbak...mi itt családostól négyen elmentunk strandra került 7800 ft-ba. Ott azt mondta az ismerős hogy 40 euró alatt nem ittak volna meg ( kb 12.000 Ft ) . Felénk legalábbis ahol én lakok a manikuros olyan 3000-6000 között vállal. Az ismerősöm azért panaszkodik hogy ott már 20 euró alatt egyáltalán nem találni. Vagy pl nálunk a búcsúban egy krincsora felülni volt 500 Ft náluk ez 5 euró ... Szóval drágább is az élet. Amit meg megfigyeltem hogy a fagyi ugyan annyiba kerül mint itt csak ott fele annyit adnak a legtöbb helyen :D szóval magasabbak a fizetések, de az árak is, és arányaiban mérve kb ugyan ott van az ember. Ja és amúgy itt asszem 15.000 Ft jár egy gyerekre ( javítsatok ki ha tévedek ) na ott 10 euró...az oktatás is szar náluk, PISA tesztekben rendszerint mögöttünk végeznek. A nyugati reszen kb a gyengébb tanulók mennek pozsonyba,a jobbak mind Prágába és Brünnbe mennek. Szó szerint plakátokon hirdetik a cseh egyetemeket. Ott is nagy a kivándorlás, mindneki huz külföldre. Szóval az hogy ott jobb az élet, hát csak a látszat. Maximum minimálisan.


Összefoglalva: aki Pozsonyban élők gazdag, már már nyugati életszínvonalat élveznek, a többi pedig kb mint nálunk. A keleti része pedig állítólag valami förtelem de ott még nem voltam, csak hallomásból.

2017. szept. 1. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
89%
Ja és a szlovák ismerősöm arról is szokott panaszkodni, hogy ott bármiféle betegseged van, ha azt akarod, hogy a doki kiirjon egy hétre, akkor fizetned KELL. Az egészségügy rosszabb mint nálunk, ha orvoshoz kell menni akkor majdnem mindig fizetni kell. Előző voltam
2017. szept. 1. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
88%
Semmivel, hiába élnek egyes rétegekben különféle mítoszok.
2017. szept. 1. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
41%

1# Nem rosszabbak életszinvonalban, a szlovák gni magasabb mint a magyar.

[link]

[link]


Voltam Kelet Szlovákiában is, semmivel se lerobbantabb mint Borsod. Akárhogy kozmetikázzuk, Szlovákia jelenleg előrébb jár nálunk egy fokkal.

2017. szept. 1. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
18%

Törvény tiltja a hálapénzt és azt is, hogy az orvos bármilyen igazolásért pénzt kérjen. Jelezd az ismerősödnek, hogy jelentheti, ha pénzt kért tőle az orvosa, büntetést kap érte.

A szociális támogatások összege jóval nagyobb, mint Magyarországon, a gyestől a nyugdíjig bezárólag.

Ami az életszínvonalat illeti, nincs nagy különbség a 2 ország közt. Nem elhanyagolható, hogy a magyarlakta Dél-Szlovákiát tudatosan nem fejlesztik, a szlovák régiók (pl.Liptó, Árva) gyors ütemben fejlődnek.

2017. szept. 5. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem tudom utolsó, én odaát azt tapasztaltam, hogy minél "szlovákabb" régióba kerülök, annál putribb minden. A magyarlakta települések még úgyahogy próbálják utánozni és lemásolni azt, amit Magyarországon láttak, északabbra már csak poros Skodák, rohadó házak meg putri-szintű viselkedés van.
2017. szept. 8. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%
Mo-nál minden ország jobb és gazdagabb! Elmwgyek küldföldre!
2017. szept. 14. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

"Mo-nál minden ország jobb és gazdagabb! Elmwgyek küldföldre!"


OK, menj Szomáliába, biztos gazdagabb...

2017. szept. 14. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
34%
Előző,szépen megkérlek hogy TISZTELETTEL beszélj velem!
2017. szept. 14. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!