Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Észak-Koreának miért jó az,...

Észak-Koreának miért jó az, ha haragszik rá az egész világ?

Figyelt kérdés

Valaki le tudná írni röviden, hogy milyen előnye származik abból É-Koreának, hogy állandóan riogatja a világot a bombáival? Miért jó nekik az, hogy ellenséget keresnek maguknak, ahelyett hogy viszonylagos békességben élnének a többiek mellett, mint pl. az európai országok? Elvégre ha békességbe lennének, akkor az országuk is felvirágozhatna, fejlődhetne, nem?


Ha kérhetem értelmes válaszokat írjatok! Sajnos nem vagyok jó politikából, de szeretném megérteni ezt a helyzetet...



2017. szept. 4. 22:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
79%

Nem jó neki, csak így jár egy ország, ha egy ostoba hülyegyerek kikiáltja magát diktátornak, a sok birka meg megy utána.

Az emberek mély szegénységben élnek, tudatlanul, mint a vágómarha, mennek a főmarha után, aki pont addig fog katonásdit játszani, míg valamelyik nagyhatalom el nem unja és le nem gyalulja a francba a diktatúráját.

2017. szept. 4. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
73%
Az a jó neki, hogy nem tudják úgy elfoglalni őket, mint Husszeint vagy Líbiát az amcsik. Okosan csinálja a kissrác.
2017. szept. 4. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
43%

Ott volt Hafez al-Assad illetve a fia Bashar al-Assad egy sok kisebbséggel tarkított Szíriát tartottak egyben minimális emberáldozatok árán, jó kapcsolatokat ápoltak a nyugattal mégis gazdasági érdekekből nyugati segítséggel megdöntötték a hatalmukat és egy olyan polgárháborúba taszították Szíriát aminek nagyságrendekkel több áldozata van mint az addigi "elnyomásnak".


Ugyanez várna Észak-Koreára is ha nyitottabb lenne a nyugat felé, így hogy teljesen zárt az ország kisebb az esély arra, hogy megdöntsék az ottani hatalmat. Kínának nem lenne érdeke egy esetleges egyesülés Észak- és Dél-Korea között, mert akkor egy Amerikai szövetségest kapna a szomszédba így számukra elfogadható a helyzet. Az atom meg arra kell, hogy még csak véletlenül se jusson eszébe senkinek se az, hogy megtámadják őket.

2017. szept. 4. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
De Amerika miért akarná elfoglalni É-Koreát? Amennyire én látom Amerikának nem lenne érdeke egy tengerentúli országot elfoglalnia, mert távol is van meg aztán ha el is foglalnák, akkor a szomszédok "idegenek" lennének. Ennyi erővel Kínát vagy D-Koreát is elfoglalhatnák az amerikaiak, még sem teszik, de még csak spekulációt sem hallani ilyenről.
2017. szept. 4. 23:05
 5/12 A kérdező kommentje:
#3: Az a baj, hogy csak felületesen értem, amit írsz, mert még nem hallottam erről a szíriai esetről. De igyekszem utánaolvasni. Valahogy történelem órán ezekről sosem esik szó, pedig szerintem sokkal fontosabb lenne a mai helyzetet oktatni. :\
2017. szept. 4. 23:12
 6/12 anonim ***** válasza:
35%

Dél-Korea Amerikai szövetséges, támaszpontjuk is van náluk. Ha egyesülne a két Korea akkor már teljesen Kína szomszédjában lennék. (ugyanaz a mese lenne, mint ami most van Ukrajnában)


Miért lenne jó nekik egy háború? Gondolkozz a világ legnagyobb fegyverszállítója talán csak tudna ebből profitálni, most se gombokért adják el Dél-Koreának a rakétavédelmi rendszert.

Nem állítom, hogy el akarják foglalni de az biztos, hogy egy háborús helyzet vagy akár csak fegyverkezési verseny jót tesz a fegyverpiacnak, márpedig Dél-Korea főleg tőlük vásárolna.

2017. szept. 4. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
79%

"Elvégre ha békességbe lennének, akkor az országuk is felvirágozhatna, fejlődhetne, nem?"


Csak akkor már nem működne a mostani rendszer és a vezetést felkoncolnák vagy elűznék, ez nekik nem érdeke nyilvánvalóan.

2017. szept. 4. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
93%

Egy óriási előnye van: senki se meri megtámadni őket nyíltan, mert félnek, hogy a Törpemalac a végén felrobbantja az egész környéket atommal. Ezeknek a robbantásoknak nem az a mondandójuk, hogy ,,Hé, figyelj csak, nekem van ilyenem, amivel lebombázlak". A Törpemalac azt üzeni, hogy ,,Hé, figyelj csak, nekem van ilyenem, ha hozzámnyúlsz felrobbantom őket a 3,14csába". Észak-Korea is tudja, hogy egy nyílt háborúba pillanatok alatt legyőznék őket, ezért próbálnak egy csomó olyan rakétát, robbanószerkezetett felhalmozni, ami maradandó károkat okozna az egész környéken.

Csak már a Törpemalac túl tolta a kreténséget és az utóbbi időben folyamatosan egyedüli szövetségesét, Kínát hergeli. Most is olyan időpontban robbantottak legutóbb, hogy pár napra rá Kína tárgyal/tárgyalt pár nyugati ország képviselőjével, ami Kínára is rossz hatással van. Emiatt is van az, hogy Kína egyre jobban kihátrál, a legutóbbi robbantások után meg már a kínai lakosok is elkezdtek félni a Törpemalactól, mivel akkorát robbantott, hogy még Kínában is mérték a robbanástól bekövetkezett földrengést.

Mi lesz ennek a vége? Elég nagy a valószínűsége, hogy pont a szövetségese, Kína fogja megbuktatni Kim Dzsong Un-t, mivel már ő szív miatta.

2017. szept. 5. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
72%
Észak- Koreának nem jó, csak Kim Dzsong Unnak. Az állandó "háborús készültség", sokat segít a hatalma megtartásában. Nem csak ott működnek így a dolgok.
2017. szept. 5. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
61%

Nem mindenki haragszik ra. A Palesztin Hatosag elnoke Abu Abbasz üdvözlő táviratot küldött Kim Dzsongun-nak a sikeres fegyverkisérletek alkalmából.

[link]


[link]

2017. szept. 5. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!