Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Európában mennyire kedvelnek...

Európában mennyire kedvelnek minket Magyarokat?

Figyelt kérdés
Kik azok akik a legjobban szeretnek minket?

2017. szept. 10. 19:22
 1/8 anonim ***** válasza:
88%
Határozottan a lengyelek szeretnek minket a legjobban.
2017. szept. 10. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
94%
A lengyelek szeretnek. Nagyjából itt vége is van.
2017. szept. 10. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Én az életem háromnegyed részét külföldi országokban töltöm, s szerintem viszonylag kedvelnek minket. Már aki ismeri a magyarokat, mert sok nyugat európai máig keveri Bukarestet Budapesttel, nekik ami Bécstől keletre van az egységesen a Balkán.


Aki akármilyen felületesen is, de ismer minket, az általában jó véleménnyel van rólunk.


A lengyelekkel és a románokkal van tele a tökük sokaknak, ők többen is vannak, de nem is alaptalan az ellenszenv, adnak rá okot ők is.


Ki kedvel? Legendásan jó a lengyel - magyar viszony, kedvelnek minket az olaszok általában, a balti népek, a finnek, a bolgárok, a törökök, az albánok.


Sajnos nagyon sok a rossz benyomás, előítélet. Valahol olvastam, hogy egy rossz kezdeti benyomást átlagosan nyolc jó tapasztalat tud csak ellensúlyozni.


Én, mint kamionos, ha valahol bunkóságot tapasztalok külföldön, mindig arra gondolok, hogy az illető hány ekefejű kelet - európaival találkozott már korábban. Az ember könnyen általánosít, skatulyáz.


Én mindig azt mondom külföldi munkavállalóként, hogy nekünk magyaroknak nem úgy kell dolgoznunk mint egy nyugati polgár. Hanem sokkal jobban.

2017. szept. 10. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
34%
Igen nyugaton a nagy tolerancia közepette sajnos a sok tirpáknak köszönhetően kialakult egy keleti cigány benyomás. Ez ugye főleg a tipikus pesti stílus hátbatámadós alkudozós keleti ügyeskedés miatt van. A magyarokat egybeveszik a lengyelekkel románokkal szlovákokkal keleti cigány. Egy osztrák azt mondta neki magyarország már ázsia.
2017. szept. 10. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
12%

Hagyd a legendákat. Volt idő, mikor volt igazi lengyel magyar barátság. Węgry polski dwa bratanki - már a múlté.


Kik szeretnek? Nincs legjobban. Nincs legrosszabbul. Vannak értelmes emberek. Vannak olyanok, akik tudják mit jelent vendégnek lenni bármilyen értelemben. És ők mindig és mindenütt jól kijönnek, élvezik egymás társaságát. ÉS vannak ostoba emberek, meg beképzelt ostoba külföldre járók, akik képtelenek felfogni, hogy elmentek hazulról. Ezek mindig és mindenütt összezördülnek és utálják egymást. És persze általánosítanak.


Meg kellene végre érteni! Nincs ország, amely a másikról egységesen vélekedik. Minden országban a buta ember képtelen megérteni azt, ami más mint ő. És ez idegesíti, kis félreértés és gyűlöli. Azt az ember, aki hasonlóan képtelen felfogni, hogy egy másik országban, más szokások között van, és nyavajog, mindenütt ellenszenvvel fogadják. az intelligens ember kikerüli, minimálisra csökkenti a kapcsolatot. Ha pedig a buták találkoznak, kész a sztereotípia és a gyűlölködés. Jó ha nem lesz belőle verekedés.

2017. szept. 10. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ez embertől függ, nem országtól. Pl.: németeknél van olyan, aki kedveli a magyarokat, van olyan, aki nem.
2017. szept. 11. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nehéz megmondani, mert egyre több európai tiszta hülye a földrajzhoz. Egyre több aki nem csak Magyarországot nem tudja hova helyezni, hanem más államokat sem. De én azt tapasztalom, hogy leginkább semleges a hozzáállásuk a magyarokhoz, viszont munka terén nagyon jónak tartanak minket.
2017. szept. 11. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Kérdező.

És ha fordítva tennéd fel a kérdést hogy Magyaroszágon mennyire kedvelik az Európaiakat vajon erre mi lenne a válasz? Van eggyáltalán olyan nép vagy nemzet amelyet a magyar kedvel?

2017. szept. 11. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!