Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Egy kém hova kell beépülnie...

Egy kém hova kell beépülnie hogy a legjobban tudjon dolgozni?

Figyelt kérdés
Sok filmet néztem és nézegettem is a neten az ilyen igaz történetet is. Azt tudom hogy a legjobb kém az a színész de azt nem tudom elképzelni hogy hova épülnek be. Lehet olyan mikor alvó ügynökök és mikor megkapják az üzenetet akkor akcióba lépnek?

2017. okt. 16. 20:57
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Alapvetően 1 kém sosem elég.


Egy kém bekerül egy ország pénzügyminisztériumába. Látja, hogy 20 milliárd cím nélküli beruházásokba csordogál. Ekkor kell egy adatbányás/hírszerző, aki felkutatja, hogy milyen dolgokra húzható rá 20 milliárd, hol történtek ilyen pénzmozgások stb. Ha megvan, akkor kell egy másik kém, aki akárcsak építőipari munkásként, de beszivárog. Ha ezek megvannak, és kiderítették az együttműködő cégeket és partnereket a titkos beruházásban, akkor közülük a legnagyobbakba külön-külön kell kémeket küldeni. stb. stb.


A James Bond filmek mind csak szemfényvesztések.

A valóságban a hírszerzés hálózatként működik, sok ember, sokféle információt gyűjt össze, mások pedig ezekből építik fel a puzzle-t.


Nem véletlen, hogy a paranoid diktátorok és vezetők a kisembereket is lecsekkolták ha "fennállt" a gyanú. Pontosan tudták, hogy egy olyan kisember, mint pl. egy portás is képes pontos nyilvántartást tartani arról, hogy ki mikor és hol tartózkodott pl. egy szállodában és hasonló dolgok.

2017. okt. 16. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!