Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Kik irányítják a világot?...

Kik irányítják a világot? Mennyire egységesek? Egymással összekülönböznek ezek az emberek (vagy akárkik? )? Kié az arab olaj többsége manapság?

Figyelt kérdés

Világos, hogy a világot legalább egy csoport irányítja, nekem tök mindegy hogy nevezzük őket, amerikaiak, zsidók, illuminátusok, okos emberek, volt szövetségesek, a lényeg, hogy ez eléggé könnyen észrevehető.


az USA érdekszférájában van Németország, és Németországon keresztül az EU nagyrésze is, vagy NATO, nem tudom pontosan hogyan oszlik el, azért kérdezem.


Nem tudom pontosan, de ha jól sejtem az arab olaj többnyire amerikai kézben van.


Mi a helyzet az oroszokkal és a Kínaiakkal? Oroszországot, Kínát, Észak-kóreát is ezek irányítják, és csak színjáték az összekülönbözés, vagy tényleg mások irányítják, és tényleg nem értenek egyet?


Szóval az én fejemben úgy állt össze a kép, hogy az egyik fele a világnak amerikai, a másik pedig kínai-orosz. Lehet, hogy vannak "független" országok, de a nagyhatalmak azért fontosak, mert akkora befolyásuk van a kisebb országokra, hogy már mondhatom szerintem így, hogy pl. Amerika irányítja Magyarországot. Vagy Németországot.


Szóval, több elméletem van, az első:

Vannak az amcsik és az oroszok-japánok, és a többi kisebb országot ők fenyegetik vagy megvesztegetik így befolyásolva.

vagy pedig

vannak világszerte mindenhol bizonyos pénzes embereknek közösségei, akik ki tudja miért összetartanak. Nem mondok szó szerint semmit, mert nem tudom, hogy ezek az emberek most zsidók, vagy csak egyszerűen okos emberek akik minden nap SKype-on tartják a kapcsolatot, mert mondjuk a zenei ízlésük is egyezik.


Esetleg földönkívüliek?


Semmit sem tartok kizártnak, nincs kialakult véleményem, csak próbálom összerakni magamnak a puzzle-t. A kérdést azért teszem fel, hogy választ kapjak, nem hogy térítsek vagy ilyesmi.



2017. nov. 27. 03:09
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ez mindenki számára világos, aki nem szert, nem tud bonyolult dolgokban gondolkodni. Egyszerűsít hát. Mindent egyváltozósra, lineárisra. Az nem zavarja, hogy a világ más, hiszen nem ismeri.


Amúgy a világot a nagytőke irányítja most. Korábban földesúrnak, hadúrnak, császárnak és sok másnak hívták ugyanezt, és akkor és ma is verseng az a néhány, aki ebbe beszáll.


A vizsgálat, megfigyelés, elemzés nehéz műfaj, kevesen konyítanak hozzá. Aki erre nem képes, elméleteket gyárt, nyilvánosságra hozza, majd megsértődik, ha kinevetik. Mindig e a forgatókönyv.

2017. nov. 27. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Szerintem, senki nem irányítja a világot, éppen azért ilyen kaotikus. Nagyhatalmak és nagyhatalmi törekvések, érdekek vannak. A "kicsik" meg, próbálnak úgy lavírozni köztük, hogy minél jobban jöjjenek ki belőle.
2017. nov. 27. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!