Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » 1945-ben a németek még szerett...

1945-ben a németek még szerették Hitlert, vagy már megutálták addigra?

Figyelt kérdés

2017. dec. 1. 22:26
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
63%
Fene se tudja hogy volt-e akkoriban közvélemény kutatás Adolf népszerűségéről, de ha én ott akkor ott lettem volna, főleg azokon a részeken, ahol az oroszokkal való háború vonult át, én nem szerettem volna, tekintve hogy mit szabadított a nyakamba.
2017. dec. 1. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
51%
Eltekintve pár fanatikust valszeg utálták , mint a sz.rt. Általában ez van, ha a mindenkori vezető egy háborúba visz ahol meghalnak a szeretteid de minimum sokkal nehezebb az élet.
2017. dec. 1. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
59%
A nép rajongott érte , a katonák már kevésbé. Ennek a rajongásnak egyetlen oka volt, a 30 években Němetországban nagyon súllyos válság volt és hatalmas munkanélküliség, ezt Hitler mind megoldotta, egész sokáig a nép kedvében járt
2017. dec. 2. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
72%

3-as tévedsz.


A 40-es évek elején már kezdtek forrongani a németek, hogy egyre mennek felfele az árak és megint rohamosan nő a munkanélküliség. Hitler ekkor már 7 éve volt hatalmon és a németek kezdték unni, hogy egy helyben toporog a gazdaság.

Akármilyen propaganda is ment a tv-ben, a valós helyzetet nem lehetett elfedni. Sok fiatal német pont az egyre magasabb munkanélküliség miatt ment a hadseregbe.

2017. dec. 2. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
82%
Bocsánat, nagyon reggel van még. TV helyett rádiót akartam írni :D
2017. dec. 2. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
16%
Szerintem 45-ben is imádták Hitlert, addigra olyan sok jót tett a németekkel, és sokan joggal szerették fanatikusan, hisz tényleg a történelem eddigi legnagyobb alakja és szónoka volt, sokan öngyilkosok is lettek a vereségkor. Akiben volt gerinc, az nem utálta, hisz tudta, hogy a jó oldalon álltak a háborúban, csak a vesztes oldalon, és létfontosságú lett volna a győzelem az európai, fehér ember és az emberiség szempontjából, ha megnézzük a mai világot... multikulti, gender, liberalizmus, háborúk, terrorizmus, iszlám, gazdasági válság.
2017. dec. 2. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Kétlem, hogy ' 45- ben még az a rajongás és imádat vette volna körül. Akkor már nyiladozott az emberek szeme(sokaké már korábban is), ráadásul mar elég jól látszott, hogy hová jutott Németország a vezetése alatt.
2017. dec. 2. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
45ben már lángokban állt németország, nem hiszem, hogy túlzottan népszerű lett volna
2017. dec. 2. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

A katonákat lőtték, a lakosságot bombázták.

Ian Kershaw könyve szerint a népszerűsége a sztálingrádi vereség után kezdett csökkenni, messze 1945 előtt.

2017. dec. 2. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
31%
a normálisak még most is
2017. dec. 3. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!