Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Koszovót miért nem adták...

Koszovót miért nem adták vissza a nyugati nagyhatalmak Szerbiának, mint ahogy például Hongkongot Kínának?

Figyelt kérdés

Hongkong ugyan Kínához tartozik, nem lett független, de gyakorlatilag a megállapodás szerint teljes autonómiája van, még a monetáris politikában is, csak a külpolitika és a hadsereg, hadvezetés tartozik a pekingi kormányhoz.

Szerintem egy ilyen széleskörű autonómia jó lett volna az albánoknak is és egy ilyen rendezés hosszútávon is jobb mintának szolgált volna Kelet-Európa többi szeparatista mozgalma, nemzetiségi konfliktusa (pl. Abházia, Dél-Oszétia, Hegyi-Karabah, Dnyeszter Menti Köztársaság, Krími Köztársaság) számára alternatívaként az egyoldalú elszakadás, függetlenedés helyett.



2017. dec. 7. 19:59
 1/7 anonim ***** válasza:
88%

Koszovót nem kelett visszaadni. Koszovó önállóan elszakadt...sokan még ma sem ismerik el.

Mellesleg koszovó lakosságának 90%-a albán

Hongkong lakossága pedig kínai.

2017. dec. 7. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Koszovó függetlenné nyilvánította magát, míg Hong Kong-ot csak bérelték az angolok.
2017. dec. 7. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Koszovó igazgatását az 1998-1999-es háború végén a NATO vette át a KFOR 50000 katonájával és a nyugati nagyhatalmak szereztek döntő befolyást. 2005-től az Amerikai Egyesült Államok aktívan szorgalmazta Koszovó függetlenné válását. Az EU is az Ahtisaari-tervet támogatta, mely Koszovó függetlenségét irányozta elő. Lényegében ez eredményezte a mostani állapotokat és vezet Koszovó de facto, majd később nemzetközileg elismert függetlenségéhez.
2017. dec. 7. 20:48
 4/7 A kérdező kommentje:
Hongkong példáját a széleskörű autonómia miatt hoztam fel, mely alternatívája lehet a független államiságnak.
2017. dec. 7. 20:49
 5/7 anonim ***** válasza:
"Szerintem egy ilyen széleskörű autonómia jó lett volna az albánoknak is....." Azért jo, hogy odairtad "Szerintem ", ugyanis szerintem:-)) te nem voltál tényezö ebben a történetben.
2017. dec. 7. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekünk miért nem adják vissza Felvidéket vagy Erélyt? Mert a nagyhatalmaknak ez az érdeke.
2017. dec. 8. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Salamon Bálint ***** válasza:
1981-ben már követelték az akkori jugó vezetéstől a tagköztársasági státuszt, de azt a hatalom erőszakkal elutasította. Ennek hozománya az 1998-as háború, majd az elszakadás. A koszovói albánok már nem a szerbektől vártak megoldást, mert ismerték Milosevicset aki előtte megtámadta szlovénokat, horvátokat majd bosnyákokat. Mivel sikerült végül fegyverrel - és nemzetközi háttérrel - kiharcolniuk a de facto függetlenséget, így esuük ágában sincs ezt feladni és belemenni egy bizonytalan szövetségi rendszerbe Szerbiával.
2017. dec. 8. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!