Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Jeruzsálemet miért csak most...

Jeruzsálemet miért csak most ismerik el Izrael fővárosaként?

Figyelt kérdés

Izrael a nyugati világ szövetségese, velünk vannak, akkor mi miért nem vagyunk velük? Rengeteg európai állam elítélte Donald Trump döntését.

Most először egyébként büszke vagyok Magyarországra Jeruzsálem elismerése miatt. Habár én liberális vagyok (csökkentett értelemben libsi, bibsi, hibsi), és a Fidesz helyett bárkit szívesebben látnék kormányon, de ezt elismerem, hogy jó döntés. Jeruzsálem Izrael része, ez megkérdőjelezhetetlen.


2017. dec. 9. 15:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Mert ezzel ugyanígy vannak a zsidók, a muszlimok és a keresztények is, vagyis ismét egy jó kis puskaporos hordót sikerült robbantani. Ha olvasol híreket, már megindultak a zavargások.
2017. dec. 9. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Jeffrey Spender ***** válasza:

Az arab / muszlim - izraeli konfliktus 1920 óta folyik, ennél durvább lépések is voltak, mint amikor Irán fenyegetőzik Izrael eltörlésével, és ennek jegyében próbál atomfegyvereket fejleszteni, akkor a Jeruzsálem elismerésén való rugózás nevetséges.


Én is úgy tanultam magyarként, hogy Jeruzsálem Izrael fővárosa, olyan magától értetődő dolog, mint hogy Budapest a miénk.

2017. dec. 9. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Hogy a kérdésre válaszoljak:

Amikor az ENSZ jó 70 évvel ezelőtt lehetővé tette Izrael ujra-kikiáltását, a zsidókon kivül senki nem vette ezt komolyan. Pláne nem a SZU és az USA. A SZU azért szavazott és szavaztatott mellette, mert szerette volna kezét rátenni az akkor még DÖNTŐ fontosságú olajra, és az USA hegemónia megtörésének lehetőségét látták abban, hogy valamelyik fél mellé odaállva majd szereznek befolyást a térségben.

Az USA meg azért szavazott mellette, hogy nehogy az oroszok választhassanak partnert.


Ugyanakkor senki nem gondolta komolyan, hogy az a 2-3 millió zsidó ellent tudna állni a sokszaz millió arabnak. Pláne, hogy akkor az arab államok sulya az olajmilliárdok miatt óriási volt. Az USA csak 1967-ben, a 6 napos háború után állt Izrael mellé.


Ma már az olaj világgazdasági jelentősége erősen lecsökkent. Izrael közben a világ egyik vezető hi-tech hatalmává vált (szaiber, adatkezelés, egészségügyi fejlesztések, GPS, Vaze...) Mostmár az USA teljes mellel meri vállalni az Izraellel való szövetséget.

2017. dec. 9. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Nem tudom miért csak most ismerték el, az Egyesült Államok a korábbi évtizedekben is feltétlen elkötelezett volt Izrael mellett.


Talán az is szerepet játszhat, hogy az USA korábban nem akarta nagyon megharagítani a közel-keleti arab országokat, most viszont már nem annyira függ tőlük, mivel az utóbbi években nagy fejlődésen ment keresztül az amerikai olaj- és gázipar, bányászat. Az amerikai olajimport a Perzsa-öböl térségéből tíz év alatt a negyedére csökkent.

2017. dec. 9. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
44%
Azért, mert rizikós, nem kicsit. Megint "felrobbanhat" a "Közel- Kelet" nevű bomba.
2017. dec. 9. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
45%

# 3/5 Időpont ma 17:37 -hoz alig van mit hozzátenni, tlán csak, hogy a felsorolásbnól kimaradt, hogy Izrael dróngyártásban is nagyhatalom.


"Rengeteg európai állam elítélte Donald Trump döntését. "

Igen. Ez talán azzal magyarázható, hogy ma már nincs állami szintű antiszemitizmus, de, mint látható, "igény lenne rá" :(


"Most először egyébként büszke vagyok Magyarországra Jeruzsálem elismerése miatt."

Nem akarlak lelombozni, de elismerésről eddig nem volt szó, csak annyi, hogy Magyarország megfúrta a Trumpot elítélő határozatot. Ami meg nem a fene nagy tiszteeég miatt, hanem, mert - mint köztudott, führerünk szeretne Trump seggébe bujni, de egyelőre hosszú várólista sokadik helyén van.

Mellesleg nem árt tudni, hogy Csehország máőr a nyáron hivatalosan elismerte, bár a követség költöztetése egyelőre nincs szándékában.

2017. dec. 9. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

"Én is úgy tanultam magyarként, hogy Jeruzsálem Izrael fővárosa, olyan magától értetődő dolog, mint hogy Budapest a miénk."


fingom nincs, hogy te hová jártál iskolába, de azt tuti, hogy nem tanították, hogy Izrael fővárosa Jeruzsálem lenne.

egészen mostanáig Tel-Aviv volt a zsidó főváros!

2017. dec. 10. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nem, elozo, a zsido fovaros az MINDIG Jeruzsalem volt. Hogy a nem-izraeliek mit gondoltk fovarosnak, az mellekes. Egyszeruen, mert minden szuveren allm maga donti el, hogy mi a fovarosa. Es a zsidok mindig is Jeruzsalemet tekintettek fovarosnk.
2017. dec. 10. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%

teljesen mindegy hogy a zsidók mit tartanak fővárosnak. amíg a többi ország képviselete nem költözött be jeruzsálembe, amíg a többi ország nem ismerte el fővárosnak. amíg amerika nem adott erre engedélyt, addig a zsidók azt dumálnak amit akarnak.

sajnos ebből megint csak a konfliktusok száma fog növekedni. el kéne már szigetelni a sok zsidót, a nyugati kormányok közeléből. túl nagy befolyásra tettek szert.

2017. dec. 10. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Es az nem mindegy, hogy a palesztinoknal nevezett migransok mit gondolnak, hogy mi a fovarosuk?

Ma Jeruzsalrm, holnap Parizs.

2017. dec. 11. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!