Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ti tudtátok, hogy Jézus...

Ti tudtátok, hogy Jézus palesztin muzulmán volt?

Figyelt kérdés

Ez az állités nem csak vallási, de politikai is.

Ez itt Abu Abbasz beszéde az Iszlám Konferencia Szervezetének közgyűlésén 2017 dec. 13-án Isztambulban.

(Sajna angol forditassal nem talaltam meg.)

[link]


Hogy Jézus muzulmán volt, arra ket példa az internetről:

https://www.youtube.com/watch?v=wKAXd3E_0WE


vagy egy hires amerikai iszlám vezető, Louis Farrakhan beszéde:

https://www.youtube.com/watch?v=xWervVil_VE



2017. dec. 23. 10:18
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
95%

Mit csináljak most ezzel az információval?

Nem értem, mi a célod.

2017. dec. 23. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 Shai-Hulud ***** válasza:
100%

محمد بن عبد الله بن عبد المطلب بن هاشم بن عبد مناف القرشي (vagyis Muḥammad ibn Abd Allāh ibn Abd al-Muṭṭalib ibn Hāšim ibn Abd Manāf al-Qurašī, közismertebb nevén Mohamed próféta), aki az iszlám hitet megalapította, Jézus után 570-ben, Mekkában született.

Ezután elég nagy marhaság Jézust muzulmánnak nevezni. Még akkor is, ha ezt egy imám (iszlám "pap") mondja.

2017. dec. 23. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
80%

De ezt most úgy adod elő, mintha csak muszlimok között lennének ilyen hülyék.

Elég sokan vannak itt Magyarországon is, akik szerint Jézus magyar volt.

Feketék közt vannak akik szerint Jézus fekete volt.

Még olyan feministák is vannak, akik szerint Jézus nő volt és a férfiuralom ellen küzdött (nem vicc, tényleg van ilyen).

2017. dec. 23. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 A kérdező kommentje:
Tudod előző, egy ici-picit inteligensebb ateista sem mond akkora baromságot, hogy a Biblia egy mesekönyv. Mert ha az isten-hitet ki is veszed belőle, még mindig óriási tárháza történelmi tényeknek és főleg szociológiának és kultúrának.
2017. dec. 23. 11:14
 5/34 A kérdező kommentje:
"előző" az 11:04
2017. dec. 23. 11:15
 6/34 anonim ***** válasza:
97%

Még pár ilyen nagyszerű elmélet, amiben egyesek hisznek:

Jézus földönkívüli volz

Jézus japán volt

Jézus kínai volt

Jézus egy buddhista szerzetes volt

Kedvencem: Jézus egy gomba volt

2017. dec. 23. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 A kérdező kommentje:

Mindenesetre nem hallottam, hogy akár magyar, akár japán, akár.... miniszterelnök ezen az alapon próbált volna igényt formálni Izrael földjére.

A palesztinnak nevezett arabok viszont ezt teszik.

2017. dec. 23. 11:22
 8/34 anonim ***** válasza:
100%
Jézus zsidó volt, később lett megkeresztelve. (ezt egy katolikus pap mondta)
2017. dec. 23. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
34%

"Tudod előző, egy ici-picit inteligensebb ateista sem mond akkora baromságot, hogy a Biblia egy mesekönyv."


Tudod, a Biblia nem egy történelemkönyv, hanem vallási könyv, ilyenformán nem a benne leírt történelmi információk alapján ítélem meg, hanem a vallási "töltet" alapján (pl "isten" cselekedeteinek bemutatása, az azokból levont következtetések értelmezése, ilyesmi).


Attól, hogy történelmileg igazolható tények IS találhatók a Bibliában (ami nyilvánvaló), még egy ótvar nagy hazugság az, hogy a JHVH-t (a "mindenhatót") egy tökéletlen, emberként gondolkodó, haragos, hiú, hibákat elkövető teremtőként jelenítik meg (ami már magában egy ellentmondás, hogy hogyan lehet mindenható, ha nem mindentudó és korlátok nélküli). Akárcsak az, hogy az igaz Teremtőnek lenne "választott" népe. És akkor meg is érkeztünk oda, hogy az ószövetség a Tórából származtatható (ami éppen a "választott" nép eredettörténete - micsoda véletlen).


Ezért írtam, hogy mesekönyv. Ha egy icipicit is intelligens lennél (és nem pedig egy valláskárosult), akkor képes lennél Te is belátni ezt.


A Koránnal az a helyzet, hogy még csak arra sem vették a fáradtságot, hogy Mohamed (a hadúr) írásait kicsit összeszedjék és finomítsanak a nyilvánvaló hülyeségeken és ellentmondásokon, így a fél iszlám világ folyamatosan vallási háborút vív önmaga és mindenki ellen.

2017. dec. 23. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 A kérdező kommentje:

12:59

Szived joga azt gondolni, amit gondolsz. Én egyáltalán nem vagyok vallásos, de szerintem a Biblia az emberiség egyik(!) legnagyobb alkotasa. És mit csináljak, ha a zsidók irták.

Nem véletlen, hogy pont azt akarják kiforgatni sokan. És az sem véletlen, hogy sok politikai eszme, mozgalom valamilyen módon megpróbálja kisajátitani. Most éppen a palesztinok.

2017. dec. 23. 13:27
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!