Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Aki Németországban dolgozik...

Aki Németországban dolgozik mesélne nekem arról hogyan működik a táppénz?

Figyelt kérdés

Az egyik rokonom Németországban dolgozik és daganatos betegsége van.

Ilyenkor mi a helyzet?

Mennyi ideig,és mennyi táppénzre lesz jogosult,ha megműtik esetleg?


2018. jan. 4. 22:29
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha állandó munkahelye van és az orvos munkaképtelenné nyilvánítja,akkor egészen addig jár a táppénz, ameddig ez az állapot fennáll.


Itt megtalálsz mindent:


[link]

2018. jan. 4. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi!
2018. jan. 4. 23:03
 3/8 anonim ***** válasza:
Pontosan. Nálunk az egyik német kollégámnak volt/van nem tudom pontosan, gyomorrákja. Kb másfél éve táppénzen van...
2018. jan. 4. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
És a cég szerinted nem fogja kirúgni,amint letelt a táppénz?
2018. jan. 5. 00:12
 5/8 anonim ***** válasza:
a kérdésedben ez is benne volt?
2018. jan. 5. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Magyarországon táppénz alatt is meg lehet válni a munkavállalótól,ha jól tudom ez nem volt mindig így.

Mert ugye sokan visszaéltek ezzel is.


Így viszont a valóban betegek is veszélybe kerülnek.


Nem az első eset ez neki.Kiújult a rák.

Egyszer már kigyógyult belőle,és ezután ment ki külföldre dolgozni.

Évente járni kellett neki kontrollra.


Itthon,amikor először volt beteg,akkor 6 hónapig volt táppénzen,mivel szakmunkásról van szó,és kemény fizikai munkát nem lehet lekezdeni 1-2 hónapra a műtétet követően.


Csak ugye nem olyan régóta dolgozik ennél a cégnél,viszont tudták,mikor felvették,mert elmondta,hogy a közelmúltban volt daganatos betegsége.

Tehát őszinte volt,nem arra játszott,hogy felvegye az ingyenpénzt.

2018. jan. 5. 01:34
 7/8 anonim ***** válasza:
Azért olyan betegség után nem fogják azért kirúgni mert rákos. Az megint más, ha állandóan azért van táppénzen, mert lusta bejárni dolgozni, azért én is kirúgnék bárkit. Vagy mert 1 hónapban 1 hetet beteget jelent. De azért a rák nem épp hasonlítható össze mondjuk egy náthával...
2018. jan. 5. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Jó szakember az illető,németül is beszél,szakmai nyelven is.Csak már az 50-es éveiben jár,és fél,hogy utána elbocsájtják.
2018. jan. 5. 19:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!