Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Hogyhogy a franciák nem...

Hogyhogy a franciák nem tüntetnek?

Figyelt kérdés

Ezt a cikket egy izraeli portálon találtam:

[link]

Arról szól, hogy Franciaországban sorra rombolnak le katedrálisokat - es a franciák mégcsak nem is tüntetnek. A papokat a rendőrseg a lábuknál fogva vonszolja ki a lebontásra itélt templomokból - de rajtuk kivül SENKI NEM SZÓL EGY SZÓT SEM.



#templom #francia #keresytény
2018. jan. 10. 13:20
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
78%
És szerinted hányan tudnak itt héberül olvasni?
2018. jan. 10. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
84%
Azért mert mondjuk tök kamu az egész?
2018. jan. 10. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
55%
Ha ez igaz lenne, Semjén már keresztes hadjáratot hirdetett volna Franciaország ellen. :D:D:D
2018. jan. 10. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
83%

A valóság ezzel szemben:


- az első katedrálist már 1970 óta nem használják, az elhanyagoltság miatt 2015-ben életveszélyes helynek minősítették, ezért bontották le. [link]


- a második telket az egyház már három éve eladta egy cégnek, egy éve be volt zárva és omladozott, a cirkuszoló "papok" eltávolítása tehát jogos volt. [link]


Nyilván a többi is hasonló csúsztatás, amiből a cikk természetesen egy muszlim inváziót és a kereszténység elpusztítását vizionálja. Ilyen átlátszó és fél perc google-lel leleplezhető hazugságoknak nem kéne már bedőlni.


Azt is ideje lenne már megtanulni, hogy a rendőri brutalításnak látszó esetek gyakran valójában a tüntetők színészkedése, szándékosan vetik magukat a földre, mert tudják hogy kameráznak és botrány lesz belőle. A palesztinok ennek mesterei.

2018. jan. 10. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
55%
Persze rendőrök papokat...és azt nem látod a héber szövegben, hogy naív vagy.
2018. jan. 10. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

1. Eszem ágában sem volt, hogy itt bárki is tudna héberül, azért irtam le a cikk tartalmat.

2. Sem a cikkben, sem az én bejegyzésemben nincs egyetlen szó sem a muszlimokról.

3. A lebontott és lebontásra itélt templomok azonban MÜEMLÉKEK. És ha valaki nem is tud héberül olvasni, annyi azért feltűnhetne, hogy a képek alapjan az oldal művészetekkel foglalkozik.

4. Én továbbra sem értem, hogy a franciák - a hétköznapi, keresztény emberek - miért hagyják, hogy a műemlékeiket, és igenis a vallási jelképeiket is, csak úgy lerombolni. Egyetlen bontásnal sem lehet tüntetőket látni. És még mielőtt valaki megint tévedésbe esne, a videók francia youtube videók.

2018. jan. 10. 14:03
 7/15 anonim ***** válasza:
64%
Ó ... szerintem mindenki azt gondolta, hogy a cikk alapján csak migránsozni akarsz egyet kedves kérdező. Köztük én is. Sajnos ez sokat elmond a jelenlegi közállapotokról :( Egyébként meg a műemlék épületek lebontásáért valóban kár. De nem hinném, hogy olyan fajsúlyos kérdés lenne, hogy emiatt emberek mennének az utcára tüntetni.
2018. jan. 10. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
27%

Sajnos őket már elkábította a PC betegség.


Akik általában tüntetnek, meg autókat gyújtogatnak, azokat meg pont nem érdeklik a templomok felszámolása, és még nem éltek eleget az országban, hogy PC módon viselkedjenek...

2018. jan. 10. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
81%

Nem PC betegség, hanem az egyház és az állam szétválasztása, ami náluk már több mint száz éves állapot. 1905ös az erről szóló törvény.

Ott nem hiszik azt, hogy egy használaton kívüli templom eldózerolása a kereszténység elleni háború része.

2018. jan. 10. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
64%

"2. Sem a cikkben, sem az én bejegyzésemben nincs egyetlen szó sem a muszlimokról."


Hazugság, rögtön az első kép alatt már ott írják, hogy a "a spiritualitást elpusztítja a muszlim spiritualitás, bezzeg ha mecseteket bontottak volna le." A cikk összefoglalása: "Keresztény Franciaországból muszlim Franciaország, a híd közöttük pedig a szekularizáció." A fordítóprogramok korában öt másodperc alatt buksz le az ilyen átlátszó hazugságokkal, akármilyen idegen nyelvvel próbálkozol, csak szólok.


"3. A lebontott és lebontásra itélt templomok azonban MÜEMLÉKEK. És ha valaki nem is tud héberül olvasni, annyi azért feltűnhetne, hogy a képek alapjan az oldal művészetekkel foglalkozik."


Ha valóban műemlékek lennének, akkor nem adnák el világi cégeknek őket, vagy rendesen karban lennének tartva. Nálunk is meg van oldva a műemlékek védelme, UNESCO örökségnek minősíttetése, stb. A valóságban ezek közönséges, tizenkettő egy tucat templomok, amelyek elhagyatva állnak évtizedek óta, mert a kutya sem használja őket.


"4. Én továbbra sem értem, hogy a franciák - a hétköznapi, keresztény emberek - miért hagyják, hogy a műemlékeiket, és igenis a vallási jelképeiket is, csak úgy lerombolni. Egyetlen bontásnal sem lehet tüntetőket látni. És még mielőtt valaki megint tévedésbe esne, a videók francia youtube videók."


Mert nem erőszakkal rombolják le őket, hanem a saját egyházuk adja el vagy mond le róluk, mert annyira kihasználatlanok. Franciaország pedig a világ egyik legfelvilágosultabb állama, ahol 40% felett jár már a vallástalanok aránya. Egyszerűen már nincs szükség több tízezer templomra.


Miért kéne érdekelnie bárkit is egy több évtizede elhagyott, balesetveszélyes épület lebontása és a terület újrahasznosítása, csak azért, mert kereszt van a tetején?

2018. jan. 10. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!