Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Szerintetek miért nem sikerült...

Szerintetek miért nem sikerült a 1944-es merénylet Hitler ellen? Mi lett volna ha Stauffenberg és a többi összeesküvő sikerrel járt volna?

Figyelt kérdés
Nagyon régóta, talán 2010 nyara óta, mióta megnéztem a Valkür cimű filmet azóta foglalkoztat a kérdés, sokat olvastam, néztem dokumentum filmeket, elvileg-de ezt biztos sokan tudják-, ha zárt térben, bunkerben lett volna aznap a tanácskozás, illetve a valamelyik résztvevő nem rúgta volna arébb azt a táskát, akkor sikerült volna.Igen, és azután?Sikerült volna lefegyverezni Himmlert, Gobbelst a többi vezetőt?Nehezen hiszem.Azt is nehezen tudom elképzelni, hogy Magyaroszág "megúszta" volna a szovjet megszállást, vagy lehetséges, lehet, ha átvették volna a hatalmat, megkötötték volna a békét, akkor Sztálin nem szállta volna meg közép-Európát?vagy akkor ő és nyugati hatalmak között lett volna háború?Továbbá, szerintetek Rommelt,Canarist, Becket és a többieket, akik katonák-politikusok voltak, felelőségre vonták volna a nünbergi perben(és más egyéb perekben, amik a háború után zajlottak)?Wikipédián olvastam, hogy a Wehrmact tisztjeit nem olyan súlyos bűnékért hallgatták ki, mint például Göringet, Hesst stb...Erre példa rá, hogy Dönitz tábornok is, csak börtönt kapott..Illetve mit szóltok a tavaly decemberi hvg cikkhez, amiben konkrétan "lenácizta" Rommelt az újságíró?Szerintem ez már annyira unalmas, hogy aki német és élt a világháború alatt az náci volt...Bocsánat kicsit hosszú lett, de úgy szeretnék valakivel erről a témáról csevegni, de a környezetemben nincsen ilyen ember, akit érdekelne...

2018. jan. 25. 14:00
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha Hitler meghalt volna, akkor sem sikerült volna átvenniük a hatalmat. Ugyanúgy jártak volna az összeesküvők, Hitler mártírrá vált volna, és Himmler és Göbbels között megkezdődött volna a hatalmi harc. A második világháborút ugyanúgy elvesztették volna a németek, Sztálin is uyanúgy megszállta volna Kelet-Európát. A felelősségre vonás sem maradt volna el.

Ha valamiképpen Stauffenbergék mégis átvették volna a hatalmat, akkor tervüknek megfelelően békét kötöttek volna, de ez már akkor annyira nem állt érdekükben a szovjeteknek, hogy kb. csak feltétel nélküli megadásról lehetett volna szó, aminek következtében ugyanúgy megszállták volna Németországot és felelősségre vonták volna vezetőket.

Rommel nem volt fanatikus, sőt lehet még meggyőződéses náci sem, de a pártnak tagja volt, szóval formailag az volt.

2018. jan. 25. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
53%
Csak annyit értek volna el vele hogy még jobban elhúzódik a háború mert akkor újra hozzá értő kezekbe került volna.
2018. jan. 26. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Annyit elértek volna, hogy Magyarországon nem megy keresztül a front, és nem pusztul el minden.
2018. jan. 26. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Érdekes meglátások, köszönöm a válaszokat, és azt, hogy nem szóltátok le a véleményemet. :)
2018. ápr. 24. 17:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!