Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ha éltél már több évig közel-k...

Ha éltél már több évig közel-keleten arab országban, például Szaúd Arábiában, vagy Bahreinben, Katarban, Dubaoban, Abu Dhabiban keresztényként, mik a tapasztalataid? Hogyan viszonyultak hozzád a helyi arab lakosok?

Figyelt kérdés
Férfi és női történetek is érdekelnek. Európai vagy keresztény szokasaid miatt ért negatív élmény? Például szerelmes párként kézfogás, csók utcán, vagy húsvét karácsony ünneplése miatt, nőként nem teljes testet fedő ruhában pl. fedetlen kar, boka? Bármilyen más élmény?

2018. jan. 31. 01:02
 1/5 anonim ***** válasza:
68%
én csak nyaralni voltam de egy ferde pillantást sem kaptam az alpári öltözékem miatt
2018. jan. 31. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
85%

Mondjuk ezek közül Dubai, Abu-Dhabi meg Katar ilyen "díszarab" ország. Ha tradicionális arab kultúrát keresel, akkor ezek felejtősek.


Párom volt kint Iránban, ami kicsit más hagyományokkal bír, meg ugye shiíta. Ott pl. csak úgy atrocitás nem érte, mert keresztény (Iránban vannak pl. örmény-negyed, ahol van keresztény templom és békén hagyják őket). Nyilván a helyi szokásokat be kell tartani, de ez alap. (Én is elvárom tőlük, ha idejönnek) Nőknek kendő, de egyébként nem kell talpig beöltözni, a helyiek is abszolút európai ruhában járnak, csak kendő legyen. El kell fogadni, hogy vannak törvények, tehát pl. kábítószer és alkohol tilos. Nagyon szigorúan büntetik. Ezt az állam szabályozza, nem ment fel az, hogy te nem vagy muszlim. Egyébként tőlük egyszer kérdezték meg egy mecsetben, hogy vallásosak-e. Mondták, hogy igen, keresztények. (nyilván látszott is, hogy nem helyi arcok :) ) Nem volt ebből gond, az idegenvezető ezért mesélt nekik az iszlám shiita irányzatáról, hogy képben legyenek, aztán kész.

2018. jan. 31. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szaúd-Arábián kívül az összes kozmopolita ország már, Dubai-ban arab nők már simán járkálnak haspólóban meg rövidnadrágban a nagyobb hőségekben, a pitsavillantó tangabikini meg teljesen átlagos viselet már a strandokon.


[link]

[link]

[link]

2018. jan. 31. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Lázár Gergely ***** válasza:
100%
2-es: Iránban próbáld csak meg arabnak nevezni a lakosokat. Élve megnyúznak. Ugyanis Iránban nem arabok élnek, hanem perzsák. A nyelv is teljesen más. A perzsa indoeurópai nyelv, míg az arab afroázsiai. Az arab nyelv távoli rokona a hébernek és az aráminak, míg a perzsa inkább a tádzsikra és nagyon halványan az európai nyelvekhez hasonlít.
2018. febr. 3. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

#4 amúgy igazad van, de pontosan olyan nem volt #2-ben, hogy iráni arabokat írt volna. Csak egy kommentben voltak kezdetben arab országok, majd a többségű folytatásban Iránról volt szó, én ennyit láttam benne.

Valóban nem arabok élnek Iránban, hanem perzsák. Kb száz éve csak, hogy az országot átnevezték Iránra, előtte az is Perzsia volt. Nyelv- és népnév nincs olyan, hogy iráni, erre csak olyan szó létezik, hogy perzsa. Ott a wiki az erről meggyőződésre: Irán, hivatalos nyelv perzsa. Ja, és a mai perzsa nép minden bizonnyal ugyanaz a nép mint az ókori perzsa, és ők minden bizonnyal kva büszkék is erre.

2021. nov. 28. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!