Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Japan miert fordult szembe a...

Japan miert fordult szembe a nyugati hatalmaknak?

Figyelt kérdés

Az 1 vh.ban Japan az antant hatalmak oldalan harcolt Nemetorszag ellen.

Igaz volna az hogy a nyugati hatalmak forditottak sajat maguk ellen Japant a gazdasagi embargok miatt? Azaz hogy az embargok miatt fordult Japan a nyugati hatalmak ellen


2018. febr. 10. 16:36
 1/7 anonim ***** válasza:
De az embargóknak meg az volt az oka, hogy Japán terjeszkedő háborúba kezdett Ázsiában. (Mandzsúria, Kína) Japán pár jelentéktelen szigetet szerzett az első vh után, de többre vágyott, azt csak a status quo felborításával érhette el, amit mások nem néztek jó szemmel.
2018. febr. 10. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Aztan most meg teruletet veszitettek es megis jobb a gazdasaga
2018. febr. 10. 16:57
 3/7 A kérdező kommentje:
Japan az amerikai segitseg nelkul is ilyen gazdag es fejlett orszag lenne? Vagy lehet meg erosebb lenne ha mondjuk nem haboruzik?
2018. febr. 10. 17:02
 4/7 anonim ***** válasza:
Japán különleges helyzetben van. A határán van kína oroszország meg amerika inkább körülötte de érthető tehát közel. Mindenki megpróbálja lefölözni a technikai újításaikat. Igazából japán a technikája miatt fejlett viszont mivel nincs szárazföldje rá van szorulva az importra. Ezért Japán nagyon gazdag de hatalma nincs sok.
2018. febr. 10. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Azért, mert birodalmat akartak építeni, annak meg a nyugatiak igen csak az útjában álltak.
2018. febr. 10. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ahogyan előttem is mondták birodalmat akart, nyersanyagot, viszont ha megnézel egy 1938-as Ázsia térképet, akkor láthatod, hogy Kínán kívül nagyon kevés olyan terület volt, ami nem szovjet, brit, francia, holland vagy amerikai terület.


"Japan az amerikai segitseg nelkul is ilyen gazdag es fejlett orszag lenne?


Japán gazdagságában annyi köze van az amerikaiknak, hogy volt honnan tanulni. Az 1980-as évekig japán termékek egyet jelentettek a gagyi, minőségtelen termékkel. Ugyanez igaz később koreai és kínai termékekre.


"Vagy lehet meg erosebb lenne ha mondjuk nem haboruzik?"


Szerintem nagyon kevés ország lesz erősebb egy vesztes háború után, viszont nem biztos, mert akkor nem állt volna be változás a kormányzatban.

2018. febr. 10. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Ertem! Koszi a valaszokat! Ido zavarban voltam.

Azt hittem hogy azert kezdett birodalmat epiteni mert szankcionaltak a nagyhatalmak. Kozben meg forditva volt.

2018. febr. 10. 18:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!