Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mit gondoltok, az európai...

Mit gondoltok, az európai baloldal válsága átmeneti vagy egyértelműen az eljelentéktelenedés vár a földrész balos pártjaira?

Figyelt kérdés
2018. febr. 10. 21:22
 1/10 anonim ***** válasza:
42%
Sehol sincs válságban jelenleg a baloldal (na jó, csak Magyarországon vannak vele problémák).
2018. febr. 10. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
63%

Régen, a szép időkben a Baloldal azért harcolt, hogy az átlag munkásos, akik gyárakban, vagy a földeken dolgoztak, vagy akár a szolgáltatói szektorban minimálbért kerestek jól élhessenek. Szakszervezetek támogatása, magasabb minimálbér és nyugdíjak, erősebb családi pótlék és családtámogatás, stb. Mind olyan dolgok, amik minden átlag munkást érintenek.


"Előkelőek nem vagyunk, és pénzünk sincs elég,

És jól se mindig lakhatunk, habár ez illenék,

De új világot alkotunk mi éhgyomorra még,

S ez a legszebb mesterség."


De az utóbbi években, Nyugaton a baloldal már mással se foglalkozik, csak a feminácik, az SJW-k, az LMBT-k és a különféle genderista emberek támogatásával. Kit érdekel Kis Pista, a szénbányász, ha nem tüntet Tibetért, nem vesz részt a Pride felvonuláson, és nincs diplomája Gendertanulmányokban?


A baloldal elárulta önmagát és ugyanolyan elitista lett, mint az úgynevezett jobboldal aki ellen elvileg mindigis harcolt. Ha egy 18. századi sans-culotte, egy 19. századi proletár, vagy egy 20. századi vasmunkás látná mivé sínylődött az ideológia, forognának a sírjukban.


Ez már többé nem a szerencsétlen gazdasági helyzetbe sodródott emberek kisegítéséről és felemeléséről szól, hanem egy szűk, polkorrekt, SJW kisebbség támogatásáról.

2018. febr. 10. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
75%

Annyira válságban vannak, hogy csak Olaszországban, Szlovákiában, Romániában, Görögországban, Horvátországban, Svédországban, Máltán vannak kormányon.


Ha még idevesszük a liberális vonalat képviselőket is, akkor meg kell említeni a Benelux-államokat, Finnországot, Észtországot.


Szóval hol is van a válság?


" Kit érdekel Kis Pista, a szénbányász, ha nem tüntet Tibetért, nem vesz részt a Pride felvonuláson"


Mondjuk a melegeket.

Angliában pont a bányászok támogatottságának köszönhető, hogy a Munkáspárt felvette a LMBT-t alapokmányba rögzítették.

2018. febr. 10. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
45%

"De az utóbbi években, Nyugaton a baloldal már mással se foglalkozik, csak a feminácik, az SJW-k, az LMBT-k és a különféle genderista emberek támogatásával."


Ezt legfeljebb az agyatlan, fehér felsőbbrendűségben hívők és rasszisták terjesztik, mert valós érveket képtelenek felmutatni a baloldal ellen. Elhisszük, hogy ti gázkamrába küldenétek mindenkit, aki emberszámba veszi a más bőrszínűeket, de civilizált országban csak a megvetés lehet a részetek.

2018. febr. 10. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
43%

#4, én vagyok a 2-es válaszoló. Én szélsőbaloldali vagyok, ráadásul biszexuális (a legjobban talán úgy lehetne meghatározni az ideológiámat, hogy "gulyás-kommunista") és egyáltalán nem értek egyet a baloldali ideológia azon modern tendenciájával, hogy minden erőt az ilyen amerikai, angolszász kultúrális fejlemények, mint az SJW, az újhullámos feminizmus, vagy az LMBT kultúra felé kéne terelni. Amerikát nézve az én szemem előtt a szegény munkás lebeg, aki még egy nap verhette a vasat Pittsburgh-ben, vagy autókat gyárthatott Detroit-ban, mostanra meg kénytelen segélyen és alkalmi munkán tengődve élni egy lakókocsiban, vagy kis házban hitelektől sújtva.

Vagy akár nálunk egy átlag proletárnak szerinted mi a fontos? Hogy a gyerekei után normális családi pótlékot kapjon, a főnöke meg ne rúghassa csak úgy ki a gyárból, vagypedig, hogy a szomszéd Tibi és Józsi szabadon csókolózhasson az utcán, Andrea (születési neve András) pedig ellenkező nemű személyi igazolványt csináltathasson?

2018. febr. 10. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
40%

"legjobban talán úgy lehetne meghatározni az ideológiámat, hogy "gulyás-kommunista""


Szerintem sokan nem ezért harcoltak világéletükben, hogy eltartottak legyenek.


Én megértem, hogy valakinek vonzó, de nem hiszem, hogy egy igazi baloldali rászorulna az államra.


"egyáltalán nem értek egyet a baloldali ideológia azon modern tendenciájával, hogy minden erőt az ilyen amerikai, angolszász kultúrális fejlemények, mint az SJW,"


Nem kellett volna SJ és akkor nem szenvednél ilyenektől.


Amúgy hogyan teszel érte, miképpen követed a régi baloldali eszmét?

2018. febr. 10. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
40%

"Ha egy 18. századi sans-culotte, egy 19. századi proletár, vagy egy 20. századi vasmunkás látná mivé sínylődött az ideológia, forognának a sírjukban. "


Szerintem ez akkora hülyeség, valószínűbbnek tartom, hogy szétnézne és örömmel élne és dolgozna ma, főleg egy sans-culotte.

2018. febr. 10. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
91%
A baloldal addig volt erős amíg volt egy öntudatos szakképzett munkásosztály. Amikor megszűnt a munkásosztály a baloldal olyan lett amint egy olyan hadsereg ahol nincsenek harcosok, hanem csak tisztek meg kiszolgáló személyzet.
2018. febr. 11. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szomoró már lassan azt veszem észre hogy a Fidesz (gyűölöm őket, mert elnyomó diktátor pénmágusok) de ennek ellenére több baloldali tendenciát alkalmaz mint a radikális baloldali, szélsőbaloldali, vagy baloldali pártok. A másik meg hogy a Jobbik még a nemhogy a néppárti hanem a nacionalista "idejében" is több baloldali dolgot valósított meg mint a régi MSZP-SZDSZ, azaz DK. Én ennek ellenére támogatom az összes ellenzéki pártot mert úgy gondolom hogy azért ebbe volt beleszólása a rengeteg adósságnak, és világ gazdasági vállságnak is.
2020. jan. 10. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A baloldal "válsága" amilyen formába létezik leginkább két dolog: a párt maga / vezetőik valójában a liberális csoportba tartozik, nem "igazi" baloldali; a másik pedig hogy a jobboldalhoz képest nincs olyan szövegük amit könnyen lehet lenyelni.
2020. jan. 11. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!