Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Demográfiai problémájuk...

Demográfiai problémájuk kezelésére nem lett volna helyesebb oriási pénzekkel támogatni és gyerekvállalásra ösztönözni a német családokat az államnak?

Figyelt kérdés
Az se lett volna többe mint a migránsok integrálása ha egyáltalán sikerül. Vagy ez el se várható olyan vezetőtől aki ő maga se vállalt gyereket.
2018. febr. 23. 17:30
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

"Nagy összegre gondoltam. Bevállal három gyereket és egy kisebb olcsóbb ingatlant tudna venni belőle."


Csöppet drága lenne :) Magyarországon tavaly durván 90 ezer gyerek született. Ha jól számolom (bár roszz vagyok matekból), ez alsó hangon 2 ezer milliárd kiadás egy év alatt (v. ö.: Paks II 30 évre 3,5 ezer milliárd).

2018. febr. 25. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
De ne Magyarországot nézd. A németekről volt szó. Ők azért jobban állnak.
2018. febr. 25. 10:33
 13/18 anonim ***** válasza:

Németországban az a probléma, hogy az ingatlanok drágák, még az ő fizetésükhöz képest is.


Egy átlagos német keres 2300 euró körül.Ha normális házat bérel,amibe elfér a gyerkőcökkel, ugyanis csak bérelni tud, 1000-12000 euró elment a fizetéséből.

2018. febr. 25. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Teljesen mindegy. Ha ennyi pénzt a saját fiataljaikra forgattak volna, nem iszlamista bűnözőkre, másképp alakulnak a dolgok. De a Merkelék csak a saját nótájukat fújják, a németek kezdenek rájönni, hogy át lettek vágva megint. Az AfD már meg is előzte az SPD-t. Így viszont nem lesz német szaporulat még így se! Mindenképpen öngólt lőttek.
2018. febr. 25. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

nem olvastam el minden választ, de a lényeg hogy nagyon nagyon nehéz kezelni a demográfiai problémákat.

Országonként eltérő a recept.

Abban azért egyetértenek a demográfusok hogy nem pusztán pénz kérdés a gyerek. Az emberek is tudják, hogy hiába ad az egyik kormány gyerekenként X euró támogatást, a következő bármikor elveheti.

Szerintem arra lenne szükség, hogy a szülők jobban tudjanak egyensúlyozni a munka világa és a gyereknevelés között.

Kell rugalmas munkaidő, részmunkaidő, szülés után ne csak a nő, hanem a férfi is otthon maradhasson, az előző fizetés 80-90-100%-ért. Magyarországon jelenleg 60% ez az arány, de max a minimálbér 2xese lehet. Nos, egy havi fél milliót keresi nőnek ez nem túl jó.


Kell rengeteg bölcsődei és óvodai férőhely is hogy akármikor visszatudjon állni a szülő dolgozni.


A médiának nem csak azt kellene bemutatnia hogy milyen jó a szingli élet, hanem kell ellenpélda is. Milyen jó ha valakinek 3-4-5 gyereke van. Bemutatni hogy az ilyen családok is hogy tudnak boldogulni a mindennapi életben.


Tartós, biztos munkahelyekre is szükség van, hisz ki vállalna gyereket a bizonytalanba?

Lakhatásról gondoskodni kell.

stb...


Tehát ez egy összetett folyamat, ami az egyik országban nem vált be, az lehet hogy a másikban befog.

Több ezer gyereket tervező nőtől és férfitól kellene megkérdezni hogy mi hiányzik még nekik a gyerekvállaláshoz és a kutatás eredményét levonva alkotni valamit az országgyűlésnek.


Egyébként apró megjegyzés: 2011 óta Angela Merkel kabinete rengeteg pénzt ölt bele a gyermekvállalási kedv növelésébe, rengeteg kritikát is kapott érte, de végigvitte a folyamatot. Sikerült is valamit elérnie, hisz 2016-ban már 1.59-re nőtt a termékenységi arányszám, a 2011-es 1.39-ről, kb 100.000 fővel több gyerek született és a NEM német állampolgárságú anyák termékenységi rátája nem ugrott meg kimagaslóan, tehát ez a növekedés nagyrészt a német állampolgárságú anyáknak köszönhető (ebben a sokadik generációs bevándorlók is benne vannak) és kisebb részben a nem német állampolgárságúaknak. Tehát a '15 és '16-ban érkezett menekültek MÉG nem kezdtek neki a szaporodásnak. Azt tegyük hozzá, hogy a nem fehér nők nagyrésze török, és manapság már a törökök sem vállalnak sok gyereket, csak 2-t átlagban. Ha azt nézzük, az érkezett 1.2 millió főben benne van 200-300 ezer albán, koszovói is, akiket már ki is utasítottak vagy ki fognak utasítani, + a menekültek nagy része egyedülálló férfi, ők pedig nem fognak szülni. Egyelőre családegyesítés még szünetel, illetve utána is csak korlátozottan lesz elérhető. Ezért reméljük hogy a szír, afgán, iraki, iráni anyukák nem fogják teleszülni az országot a pulyáikkal...

2018. márc. 7. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
15-öshöz szólnék, csak egy gondolat - hatalmas hiba volt a migránsokkal próbálni megoldani a demográfiai problémát. A betelepítésük valódi oka, hogy azt hiszik egyesek, hogy fillérekért tudják majd dolgoztatni őket, tulajdonképpen őket is becsapva. Az EU vezetői sajnos teljesen alkalmatlanok a probléma kezelésére, jelenleg 27 milliárd euróba került az utolsó egy év a németeknek, eredmény pedig semmi. A kérdés bizony jogos, a családok támogatása sokkal olcsóbb lenne.
2018. márc. 7. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

15-ös vagyok. Nem is írtam azt hogy a migránsokkal kellenne megoldani a problémát.

Fehér nacionalista vagyok és nem szeretem az arab bevándorlókat.

2018. márc. 8. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Kérdésre a válasz: az utolsó egy évben 27 milliárd euróba került a migrációs kaland a németeknek, de ebbe még nincsenek benne az általuk okozott károk, rendészeti költségek, csak a szállás, kaja, oktatás, ilyenek. Akkor szerinted?
2018. márc. 8. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!