Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Európa valójában mennyire...

Európa valójában mennyire erős katonailag és gazdaságilag?

Figyelt kérdés

Az érdekelne Európa vezető hatalmai mennyire erősek gazdasági és katonailag mondjuk Oroszországhoz. Nógrádinek láttam néhány beszédét és ő úgy beszél európáról, mint valami 3. világbeli országok alkotnák. Ellenben ha jól tudom Anglia,Németország,Franciaország is le előzi őket gazdaságilag sőt még majdnem Spanyolország is, mivel az oroszoknak a gazdaságát kb 80%-ban a nyersanyagok kereskedelme tesz ki tehát ha magasan van az olaj ára akkor dübörög a gazdaság de ha nincsen államcsőd közeli helyzet van. Valamint orosz nagy cég ami nem az olajhoz vagy földgázhoz kapcsolódik azt nagyon nem tudok mondani ellentétben a nyugati országoknál ahol sokkal sokrétűbb a gazdaság.

Katonailag azt olvastam Oroszország a világ második lgerősebb hadseregével rendelkezik viszont Angliáé az 5. Franciáké a 6. Németeké a 7. ezek számítanak valamit vagy egyáltalán nem és Európa 3. világbeli hely ?



2018. márc. 17. 13:36
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem megválaszoltad a kérdésed. A nyugat-európai nagyhatalmak gazdaságilag és katonailag is az élvonalba tartoznak.


Gazdaságilag egyenként is erősebbek Oroszországnál.


Katonailag nem, de atomhatalmak és mögöttük az egész NATO.


És nem tudni, mire lenne képes egy egységesebb, felkészültebb EU vészhelyzet esetén.

2018. márc. 17. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Néhány éve valamilyen háborús konfliktus végett került szóba, hogy kinek milyen hadserege van. Azt mondták, hogy az USA után, a Japánok hadserege a legütőképesebb. Nem ijednének meg Kínától sem.
2018. márc. 17. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Európa jelenleg gazdaságilag pont olyan erős, mint az USA. Ezért is vagyunk, lettünk bevándorlási célpont. Kínában valóságos kultusza van európának.


Katonailag az EU nem erős, de mégis, támadhatatlan.

2018. márc. 18. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Sajnos az EU nincs olyan erős mint az USA, se katonailag, se gazdaságilag. De egyedül az USA sem biztos, hogy hogy meg tudná védeni magát. Igazából az USA-nak is szüksége van szövetségesekre


[link]


[link]


Ezek viszonylag jól mutatják az adatokat, nem teljesen napra képesek, de ez van.

2018. márc. 18. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!