Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mi a véleményetek a Hollandiáb...

Mi a véleményetek a Hollandiában szélsőjobboldalinak számító Szabadság Párt programjáról?

Figyelt kérdés

Kemény fellépés az antiszemitizmus ellen és az LMBT közöség ellen elkövetett erőszakkal szemben, amely a párt szerint főleg az iszlám felől érkezik.

Iszlám állatvágási szokások (Halal) betiltása.

Coffeeshopok működtetésének korlátozása, az iskolák 1 kilométeres körzetén belül nem működhetnének.

A külföldi és a Holland Antillákról származó holland állampolgárságú bűnözők visszatoloncolása.

Holland Szenátus megszüntetése.

Iszlám iskolák bezáratása.

Korán tanításának betiltása.

Hidzsáb viselésének megadóztatása .

Szociális juttatásokhoz való hozzáférés feltétele lenne legalább 10 év Hollandiában bejelentett lakcím és ott élés, hollandiai munkatapasztalat és holland nyelv ismerete.

Holland kultúra vívmányainak védelme: LMBT-közösség szabadsága, férfiak és nők egyenlősége, amit az iszlám elutasít.

A bárokban való dohányzást tiltó rendelet eltörlése.

Alkotmányban rögzítenék a zsidó-keresztény alapú kultúra és a hollandiai humanizmus dominanciáját.



2018. márc. 20. 09:06
 1/10 anonim ***** válasza:
Szimpatikus párt. Dehát majd ők eldöntik mit akarnak.
2018. márc. 20. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
73%

Egy pár dolgot nagyvonalúan kifelejtettél a programjukból:


- minden állampolgár listázása faji hovatartozás alapján

- állami támogatások megvonása a klímaváltozás elleni programoktól (merthogy a párt szerint nincsen klímaváltozás)

- kilépés az Európai Unióból

- baloldali pártok, szervezetek ne kaphassanak állami pénzt (csak a jobboldaliak, mert a Szabadság Párt is jobboldali :))

- egyéb faji diszkriminációs törvények

2018. márc. 20. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Az a véleményem, hogy Nyugaton nem ugyanazt értik antiszemitizmus alatt, mint Közép- vagy akár Kelet-Európában.


Ez a program részben liberális is, akár magyar szemmel nézve, de ottani léptékben abszolút szélsőjobboldali. Egyébként csak halkan jegyzem meg, hogy az utóbbi években tömegesen szaporodnak meg a nyugati országok zsidó közösségei ellen zajló támadások (itt nem terrortámadásra gondolok), a bevándorló, főképp muszlim közösségek részéről, ezért adja magát a dolog, hogy a nyugati szélsőjobb politikájában tematizálja ezt, imponálva az ottani, magukat veszélyben érző zsidó közösségnek. Egyébként pont Wilders-re ez különösen igaz, fiatal korában Izraelben élt sokáig, és többször kihangsúlyozta, hogy mennyire becsüli a zsidókat, valamint hogy milyen helyesnek és keménykezűnek látja Izrael állam palesztinokkal kapcsolatos politikáját.


Ezzel egyébként nincs egyedül, a francia Nemzeti Frontban is amikor leváltották az öreg Le Pent, a lánya az új irányban nagyon visszavágta az antiszemita témákat, és helyette ráfeküdt a bevándorlásra. Ez egyszerű politikai logika, amikor a zsidó közösség százezres, míg az arab-muzulmán bevándorlók száma milliós, egyértelmű, hogy a nagyobbik közösség integrációjával van a több baj, és akkor arra kell fókuszálni, mert több embert érdekel.

2018. márc. 20. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
A klímaváltozásos dolgot leszámítva , ezektől csak szimpatikusabb lett nekem a párt. ;-)
2018. márc. 20. 09:44
 5/10 A kérdező kommentje:
Meg nyilván az Eu-ból sem lépnék ki, de az ő helyzetükben érthető, hogy ezt mondják, ők jobban járnának a kilépéssel.
2018. márc. 20. 09:46
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

"Meg nyilván az Eu-ból sem lépnék ki, de az ő helyzetükben érthető, hogy ezt mondják, ők jobban járnának a kilépéssel."


A hollandok nem hülyék. Ha jobban járnának a kilépéssel, akkor kilépnének. De nem lépnek ki, mert tudják, h nem járnának jobban. A britek vergődését látva a brexit óta ez kb. mindenkinek nyilvánvaló. Kivéve az ilyen Wilders féle észkombájnoknak nem.


"A klímaváltozásos dolgot leszámítva , ezektől csak szimpatikusabb lett nekem a párt. ;-)"


Ha a faji többséghez tartozol nyilván nem zavar, ha listáznak. De képzeld el, h a kisebbséghez tartozol. Így is oké lenne, h nem a munkád, a teljesítményed, a társadalmi szerepvállalásod alapján tartanak nyilván, hanem aszerint milyen bőröd színe?


No és az, h csak jobboldali szervezetek kaphatnak pénzt? Ez is oké, hiszen te jobboldali vagy, aki meg baloldali az nehogy már egyenlő esélyekkel induljon, meg különben is pusztuljon mindenki, aki nem jobbos.

2018. márc. 20. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Nekem személy szerint akkor is szimpatikus a párt, a baloldali szervezetek állami támogatásának megvonását a legnagyobb örömmel fogadnám, leszarom, hogy nem egyenlők a feltételek, az ilyen egyenlőségmániás balosok döntik romba mindenhol a világot.


A faji diszkrimináció része engem hidegen hagy, ez a része érdekel a legkevésbé. Ha rajtam múlna, én nem listáznám faji alapon az embereket, de nem fogok szót emelni ellene, mert engem nem érint a dolog.

2018. márc. 20. 10:12
 8/10 anonim ***** válasza:
97%

"Ha rajtam múlna, én nem listáznám faji alapon az embereket, de nem fogok szót emelni ellene, mert engem nem érint a dolog."


Mert téged nem érint a dolog... Itt kezdődik a jogállamiság vége. Amikor leszarjuk, h mások jogfosztottá válnak, mert az minket nem érint. De aztán eljön az idő, amikor te is jogfosztottá válsz, az már érdekelni fog, csak nem marad senki akihez fordulhatnál.

Minden népnyúzó diktatúra így kezdődött: először csak néhányaknak vesszük el a jogait...

2018. márc. 20. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem értek egyet, mert az LMBT-ből kihagyják a Q-t és a + -t... diszkrimináció.
2018. márc. 20. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ebben azért vannak liberális dolgok is bőven
2020. júl. 26. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!