Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Oroszországot és az oroszokat...

Oroszországot és az oroszokat miért utálják olyan sokan (bővebben lent)?

Figyelt kérdés

Rengeteg liberális gyűlöli szívből az oroszokat és Putyint (utóbbit megértem, de egy népet utálni rasszizmus)...


Rengeteg embertől hallom és látom Facebook-kommentekben is nem kevés embertől, hogy:


-Aki ellen mer szegülni Putyinnak, azt azonnal elviszik és többé senki nem látja, mint a sztálini időkben

-Halálbrigádok

-Oroszországban engedély kell, hogy egyik helyről a másikra utazhass (erről nem találtam semmi infót)

-Örülnek egy orosz katona halálának, "rohadt oroszok"-ozni lehet, de ha pl. "rohadt zsidó"-zna valaki, azt egyből "szétszednék" - ez miért nem rasszizmus?


Semelyik liberális ne vegye magára, aki nem ilyen! Itt valószínűleg a kisebb részetekről van szó, de érdekelne egy-két válasz/magyarázat/vélemény.


2018. márc. 24. 00:03
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
72%
Amiért te is úgy írod ki a kérdést, hogy "rengeteg liberális gyűlöli" meg "semelyik liberális ne vegye magára", érted már mi a baj? Hogy ugyanazt csinálod, csak nem egy néppel, hanem egy megfoghatatlan ellenségképpel.
2018. márc. 24. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Jaa, tehát ha egy részüket megsértem, akkor már ellenségképet gyártok?


Sajnos ez amúgyis így van, személyes ismerősi körből és netről látom ezt. Nem tehetek róla, hogy egy politikai oldalhoz tartoznak.


De mint kiemeltem, valószínűleg a kisebb részükről van szó.


Önmagam ellensége meg nem vagyok, mert részben én is liberális vagyok.

2018. márc. 24. 00:19
 3/14 anonim ***** válasza:
7%

majd 50 évig uralkodtak az ország felett így azért a középkorú és a feletti korosztálytól még érthető ez.


A tizenévesek/huszas éveiben járóktól pedig azért hangos ez az oroszgyűlölet mert ezt kapják a filmekből és elég sok számítógépes játékból hogy az orosz az rossz. Egyszerűen ebben nőttek fel, ezt hívják agymosmásnak

2018. márc. 24. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
62%

Ez egyáltalán nem igaz hogy Oroszországot, az orosz embereket bárki is utálná a világon, bocsánat magam módján fogalmazva nem szeretné.

A hamis kép a Putyini rezsim miatt alakult ki bennünk mert a médiában csak ezt lehet hallani állandóan. A valódi oroszokról, az országról pedig semmit. Ezért rengeteg butaságot összehordanak, mint például a lakhely elhagyás korlátozása - ami a kommunista szovjetunió ideje alatt volt érvényben -, valamint a halálbrigádok amit valószínűsítem hogy a Sztálini diktatúrával kapcsolatos.

2018. márc. 24. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
86%
Valójában az a majd 50 évig tartó megszállás ideje alatt nem is a Szovjetek (oroszok) voltak könyörtelenek hozzánk hanem ennél sokkal csúfabb dololog történt sajnos hogy mi voltuk a magunk ellensége.
2018. márc. 24. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
82%

Kérdező.

Nem tudom feltűnt-e de az oroszok mindig az ellenségeink voltak és mindig csak kárt okoztak nekünk.

1848-49

I. világháború

II. világháború

1956


Egyébként az oroszok többsége primitív agresszív tahó, nagyon nagy tisztelet annak a nagyon kevés kivételnek. Ezt közvetlenül is meg lehet tapasztalni a nyaralások során.


Ráadásul Oroszország mint hatalom kiszámíthatatlan.

Amerika kiszámítható mert a háttérből a vállalatok és a pártok mögött álló mindenkori lobbi irányítja, de Oroszországot egy olyan oligarcha kör vezeti amit csak nagyon kevesen ismernek és teljes kiszámíthatatlan lásd Krím és Ukrajna.


Minél kevesebb közünk van az oroszokhoz annál jobb.

2018. márc. 24. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
41%

Nekem semmi bajom az oroszokkal. Az orosz embereket nem lehet egy kalap alá venni, aki ezt teszi, az nagyon primitív(és biztos nem liberális, legalábbis a szó szoros értelmében, max tévesen annak nevezi magát). Nekem a kedvenc sportom amit nézni szoktam az pont az orosz jégkorong (KHL). Kedvenc csapatom a Barsz Kazany, remélem le fogja győzni az SKA Szentpétervárt(Putyin kedvenc csapatát,amely egyébként látszik hogy kiváltságokat élvez a többihez képest) a döntőben. Politikailag tőlem nagyon távol áll a Putyini Oroszország. Bár az igaz, hogy gazdasági értelemben jelentősen javult a helyzet a kommunizmushoz képest, és már nincs akkora elnyomás sem, de alapvetően még mindig elég autoriter maga a rendszer. Egyébként liberális vagyok.


Külön köszi kérdező, hatalmas respect hogy nem veszed egy kalap alá a liberálisokat. Jó érzés látni, hogy végre valaki nem általánosít. (Y)

2018. márc. 24. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
0%
Valahogy úgy tűnik, hogy a baloldal mindig arra hajlik, amerről fúj a szél. Ötven évig imádták az oroszokat, oda küldték tanulni gyermekeiket, beszélni sem lehetett arról, hogy mit követtek el ellenünk. Hogy megfordult a szél, érdekes módon elfelejtették a korábbi nyelvcsapásaikat. Most a másik oldalt -szinte- tilos kritizálni.
2018. márc. 24. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
70%

Nem kell ahhoz liberálisnak lenni, hogy utáljad őket, ha gondolkodsz és végignézel a történelmen ezek teljes joggal megérdemlik az utálatot. Inkább azokat a hülyéket nem értem, akik nem látják, hogy az oroszokkal mi a baj.


Putyin fenyegette meg a világot, hogy leatomozza az egészet, ha nem azt csinálja amit ők akarnak.

A világot akarják uralni erőszakkal.

Ha az oroszok meg ehhez segítik Putyinovicskót, akkor lelkük rajta, csak akkor ne csodálkozzanak, hogy legszívesebben sokan ki akarják őket belezni.


Ők választották újra háromnegyeddel Leatomovicsot, akinek most is az üzenete, hogy rettegjen a nyugat különben atomhulladékot csinálunk belőle.


Meg külföldön nyírják ki idegméreggel aki nem szimpatikus, mint É-Korea, ugye az is egy szeretni való kedves ország, és ne utáljuk őket?

2018. márc. 24. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:

"Oroszorszá gban engedély kell, hogy egyik helyről a másikra utazhass (erről nem találtam semmi infót)"

Voltam kinn részképzésen Oroszországban. A tanulmányi osztályon kaptunk egy papírt, hogy ha több, mint három napra utazunk el valahova, azt jeleznünk kell nekik 24 órával az elutazás előtt, és érkezés után 24 órán belül újra be kell jelentkeznünk.

Gyakorlatilag ha három éjszakát alszol valahol, a szállásadódnak be kell jelentenie a rendőrségen, hogy ott vagy; az addigi tartózkodási helyedről pedig arra a pár napra kijelentkeztetnek (egyszerre két helyen ugye nem lehetsz).

Mi pl. 4-én érkeztünk Moszkvába, és 14-én jelentkeztünk be a kollégiumban, mert pár napig vonatoztunk-utazgattunk az országban (sehol nem voltunk egy éjszakánál többet). Utána behívattak minket, hogy hol voltunk, tanúsítsuk valahogy.. de egyébként leadtuk a vonatjegyeket-szálláscímeket, és semmi további probléma nem lett belőle, csak először mi is meglepődtünk ezen :)

2018. márc. 27. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!